Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znaleziono 1 wynik
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dyskoteka na desce rozdzielczej..
Jimmy

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5110

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2016-09-12, 18:28   Temat: Dyskoteka na desce rozdzielczej..
Witam Was Panowie,

Problem w filmiku poniżej:
https://www.dropbox.com/s....23.34.mp4?dl=0

Problem jest o tyle nieprzyjemny, że zdarza mi się ze samochód gaśnie w czasie jazdy (jak np. wrzucę na luz przy dojeżdżaniu do skrzyżowania). Co więcej, 3x po powrocie do samochodu nie było w nim kompletnie prądu przez jakiś czas (30-60min).

W październiku zeszłego roku (2015) pojechałem z dyskoteką do ASO we Wrocławiu
(http:/www.chevrolet-as.com.pl/)

Najpierw wymieniono akumulator, co niestety nie pomogło. Następnie niektóre elementy alternatora (pas wielorowkowy i koło pasowe). Znowu nic. Po miesiącu walki i 3 odbiorze, mechanik "mistrz" powiedział, że nic nie zrobił, ale usterka przestała występować.
Byłem niemal pewny, że "dokręcił jedną śrubkę" i głupio było się przyznać, iż zapłaciłem 2000zł za jakąś głupawą usterkę.

W czerwcu (2016) usterka pojawiła się na nowo. W związku z tym, że nie ufałem ASO pojechałem do znajomego mechanika w Opolu. Powiedział, że problem musi leżeć w alternatorze ale nie potrafi zdiagnozować, w której części. Zakupiłem nowy alternator za bagatela 3600zł. Zrobiłem 100km (Opole-Wrocław) i problem wrócił.

Czuję się bezsilny, ale wszystko składało by się do myśli, że może to ta temperatura (lato?).
Dyskoteka nie ma żadnej spójności występowania, chociaż częściej występuje w jeździe miejskiej, niż na trasie (stabilnej).

Jeśli bylibyście w stanie napisać, czy Wasze problemy były podobne (filmik na YT nie działa) i jak sobie z tym poradziliście byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Michał
 
Skocz do: