Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 3
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pr?dko?? maxymalna aveo
Grześ

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20356

PostForum: Aveo   Wysłany: 2012-01-13, 22:57   Temat: Pr?dko?? maxymalna aveo
Nie wiem w jaki sposób weryfikujecie poprawność wskazań prędkościomierza. Te wyśrubowane ponad fabryczne dane prędkości wynikają raczej z błędów pomiarowych licznika. Można to zweryfikować dokładnie za pomocą nawigacji GPS. W miarę wzrostu prędkości rozbieżności dochodzą do 10 km/h i więcej. Gdyby auta jeździły szybciej producent nie omieszkałby się pochwalić. Jak wiadomo chwali się zawsze niższym spalaniem niż wskazuje praktyka większości z nas. Jestem spokojny, że tak samo jest w odniesieniu do innych danych. Mam niejaki doświadczenie w tym względzie.
  Temat: Dusi si? na gazie i benzynie
Grześ

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1876

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-01-10, 23:33   Temat: Dusi si? na gazie i benzynie
No ja mam 150 tys. (co prawda Felicją ale też z gazem) na jednych przewodach i nie widzę powodu żeby je wymieniać. Być może problem tkwi w za szybkim przełączaniu się na gaz. Nie wiem jak u Ciebie z regulacją zaworów, ale jeśli nie jest automatyczna to też warto sprawdzić. Wadliwe świece to często strzały w kolektor. Do gazu z własnego doświadczenia polecam NGK (70 tys. bez wymiany na gazie). Przewody też bym wykluczył o ile z rozruchem nie ma problemu. Ale nigdy nic nie wiadomo:)
Pozdrawiam.
  Temat: [T200] Termostat Aveo 1,2 8v 2004
Grześ

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-01-10, 22:20   Temat: [T200] Termostat Aveo 1,2 8v 2004
W związku z tym, że w katalogach jest delikatny @#$@%@% dzielę się swoimi doświadczeniami. Kupiłem na Alledrogo termostat na 82,5 stopnia. Wyjąłem stary z auta (przed zakupem nie mogłem tego zrobić z oczywistych przyczyn) i okazało się, że stary ma otwarcie na 88 stopni. Ten z Allegro otwierał się zresztą realnie chyba na 60 stopniach :) . Pojechałem do super sklepu i tam także zaproponowali mi na 82,5 stopnia. Jak powiedziałem, że fabryczny ma wyższą wartość to dostałem na 87,5 stopnia. Nie ma problemu. Okazało się z kolei, że pierścień tego termostatu jest za duży i nie wchodzi w gniazdo mocowania. W końcu kupiłem termostat VERNET o numerze TH3328.88J i ten ma i temperaturę i rozmiar odpowiadający zamontowanemu wcześniej tylko uszczelka musiała być ze starego. Reasumując: mam nadzieję, że komuś zaoszczędziłem biegania po sklepach. Ciekawy też jestem jaka tak naprawdę powinna być temperatura otwarcia.
 
Skocz do: