Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 7
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: 1.6 odpalanie
Dharmax

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6340

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-09-18, 20:33   Temat: 1.6 odpalanie
Sprawdź czy klemy są dobrze dokręcone
  Temat: Buczenie w Cruze 2.0 163km
Dharmax

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7414

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-09-18, 20:31   Temat: Buczenie w Cruze 2.0 163km
Ja mam to samo. Widocznie tak musi być ;-)
  Temat: Uszkodzone wtryskiwacze w silniku 163KM
Dharmax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10612

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-09-18, 12:56   Temat: Uszkodzone wtryskiwacze w silniku 163KM
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Na dzień dzisiejszy moje roszczenie gwarancyjne chevrolet odrzucił. Zastanawiam się, czy odbyć długą sądową drogę z chevroletem, czy lepiej to olać i spróbować zregenerować wtryskiwacze na własny rachunek, ew. kupić używane. W obu przypadkach koszt to około 2000 zł + montaż, demontaż i programowanie wtrysków + czyszczenie układu paliwowego. Droga w sądzie spowoduje pewnie unieruchomienie pojazdu na długie miesiące, a czymś trzeba jeździć.
Gwarancję oczywiście mogę wówczas wyrzucić, ale w tej sytuacji jak dla mnie jest bez wartości. Zawsze serwis może stwierdzić winę użytkownika...
W ekspertyzie dot. paliwa stwierdzono podwyższony poziom siarki do 15,6 mg/l (w normie do 10 mg/l) i proszek w paliwie. Jeśli chodzi o pierwszą niezgodność, to paliwo pochodzi ze stacji SHELL w Swarzędzu (pozdrawiam w tym miejscu stację). Co do proszku, to ten sam serwis Szpot w Swarzędzu niecały rok temu lakierował mi dach po gradobiciu. Ciekawe czy w paliwie nie znalazł się szpachel na dnie zbiornika. Nigdy nie wypalałem paliwa do końca, zawsze przynajmniej 1/4 zbiornika miałem napełnione. Sporadyczne problemy z odpalaniem miały miejsce od dłuższego czasu. Niestety jak zwykle brak dowodów.

Oczywiście dam znać jak się potoczą dalsze losy. Ja już więcej na chevroleta się pewnie nie zdecyduję. Trzeba było za 65000 kupić sobie coś lepszego z małym przebiegiem...
  Temat: Uszkodzone wtryskiwacze w silniku 163KM
Dharmax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10612

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-09-14, 18:02   Temat: Uszkodzone wtryskiwacze w silniku 163KM
Witam,

Jestem posiadaczem Cruza z silnikiem 2.0 163KM z przebiegiem 50 000 km na gwarancji. Miesiąc temu pojawił się problem z rozruchem silnika- gasł przy odpalaniu. Po długim przepychaniu się z serwisem (ponad miesiąc) i kilku błędnych diagnozach stwierdzono uszkodzenie wszystkich 4 wtryskiwaczy. Serwis próbował je zregenerować w serwisie boscha ale to się nie udało. Po tym zabiegu wysłano próbkę paliwa do analizy i oczywiście serwis zrzucił winę na paliwo. Podobno paliwo zawierało drobne cząsteczki. Dziwne, że filtr paliwa ich nie wychwycił. Oczywiście próbka nie była pobierana przy mnie...
Tutaj rodzą się moje pytania:
1. Czy serwis może odmówić wymiany wtryskiwaczy w ramach gwarancji?
2. Jaki numer katalogowy mają te wtryskiwacze i czy ktoś w kraju potrafi je zregenerować?
3. Czy serwis bez mojej obecności może pobrać próbkę paliwa i czy to jest wiarygodne badanie?
4. Kto mógłby mi pomóc? (czy powołać rzeczoznawcę np. z pzm)

Wymiana w serwisie raczej nie wchodzi w grę- cena zaporowa 11 800 zł.
Dodam jeszcze, że naprawa ma miejsce w Poznańskim salonie Szpot w Swarzędzu. Kupiłem u nich już drugiego takiego Cruza, serwisowałem u nich choć do konkurencji mam dużo bliżej, a zostałem potraktowany jak natręt. Codziennie do nich wydzwaniam, bo nigdy nikt nie miał czasu oddzwonić. Dodam jeszcze, że problem z odpalaniem sporadycznie występował od początku użytkowania samochodu, zgłaszałem to przy przeglądach, problem został zignorowany i w dziwny sposób nie został zapisany w dokumentacji w uwagach klienta. Również dziwne dla mnie jest pobieranie próbki paliwa po miesiącu. Rozumiem, że serwis miałby opracowaną procedurę w takim wypadku i przy awarii układu paliwowego pobierałby próbki obligatoryjnie w obecności klienta i przez niego zapieczętowane, i to wszystko przed pozostawieniem pojazdu w warsztacie. Oczywiście chciałbym również mieć próbkę arbitrażową opieczętowaną przez drugą stronę.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
  Temat: DPF w Cruze - Problemy - Filtr cząstek stałych
Dharmax

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 65953

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2011-04-12, 18:38   Temat: DPF w Cruze - Problemy - Filtr cząstek stałych
Z tego wynika, że kontrolka zapala się jak filtr jest uszkodzony. W moim przypadku wypalanie filtra następowało po zatankowaniu. W serwisie dowiedziałem się, że po zatankowaniu komputer ma pod dostatkiem paliwa i uruchamia wówczas proces czyszczenia/ wypalania gdyż jest pewne, że paliwa nie zabraknie do końca tego procesu. W moim przypadku zużycie paliwa wzrastało wówczas dwukrotnie- 13-14l/100km. Widocznie konstruktorzy założyli, że dieslem nie może poruszać się kierowca, który robi małe przebiegi. Jeśli się taki jednak znajdzie, szybko wykończy filtr, bo nie będzie wiedział kiedy następuje proces czyszczenia.
  Temat: DPF w Cruze - Problemy - Filtr cząstek stałych
Dharmax

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 65953

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2011-04-12, 12:19   Temat: Cruze Kontrolka DPF nie zapala się podczas czyszczenia
Witam,
Posiadam cruza z silnikiem diesla 2.0 163KM. Mam pytanie do posiadaczy takiej wersji, ew. innych diesli. Czy zapala się wam kontrolka filtra cząsteczek stałych. Ja mam taki problem, że dwukrotnie zauważyłem, że komputer pokazuje mi dwukrotnie większe spalanie wskazujące na czyszczenie filtra, a kontrolka mi się nie zaświeciła. W serwisie powiedzieli mi, że w tych nowych modelach się nie zapala, ale może dojść do uszkodzenia filtra dpf jeśli kilkukrotnie proces czyszczenia zostanie przerwany. Czyli zawsze winny będzie kierowca, który i tak nie zostanie poinformowany o procesie czyszczenia filta, ale będzie to jego wina. Jak zawsze.
Jak wygląda ta sprawa w waszych pojazdach?
  Temat: Montaż głośników w tylnych drzwiach w Cruze
Dharmax

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 23461

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2011-04-12, 11:43   Temat: Montaż głośników w tylnych drzwiach w Cruze
Witam,
ja mam wersję ls rok modelowy 2011 i z tyłu też mam głośniki w drzwiach.
Również funkcja fader działa. Radio ma natomiast mały wyświetlacz.
Mam jeszcze podłokietnik, którego nie ma w tej wersji.
 
Skocz do: