To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Piszczące przy cofaniu hamulce - tłumiki drgań

SanDiego - 2011-05-19, 18:12

Pisałem o czym mowisz C77 do Chevroleta, to odpisali, że muszę kontaktować się z ASO.

Dziś byłem, jestem umówiony na środę na 8 rano :D

lukaszwojtakows - 2011-05-19, 21:16

Panowie cześci zamówione jutro o 14 jadę zakładać tłumiki:)
DanielB50 - 2011-05-19, 21:18
Temat postu: piszczące klocki
Założyli mi dziś tłumiki drgań do klocków i puki co przestało piszczeć. Oczywiście zrobili to na gwarancji i nie zapłaciłem ani złotówki.
kiniu - 2011-05-20, 12:29

DanielB50 czy u Ciebie bardzo to piszczało ?
Jak to zgłaszałeś do ASO czy GM ? U mnie nic na razie nie piszczy ale się zastanawiam czy by przypadkiem nie wymóc na ASO założenie tych tłumików.

DanielB50 - 2011-05-20, 13:42

kiniu napisał/a:
DanielB50 czy u Ciebie bardzo to piszczało ?
Jak to zgłaszałeś do ASO czy GM ? U mnie nic na razie nie piszczy ale się zastanawiam czy by przypadkiem nie wymóc na ASO założenie tych tłumików.

Każde cofanie przy naciśnięciu pedału hamulca to piszczało dość głośno czasami nawet bez naciśnięcia hamulca. Zaczęło się to po przejechaniu około 10 tyś. km.

[ Dodano: 2011-05-20, 13:45 ]
Myślę że jak byś im powiedział że ci piszczy jak hamulce się nagrzeją i nie zdarza się to za każdym razem, to ci uwierzą bo i tak nie są w stanie sprawdzić a po moich interwencjach będą chcieli mieć święty spokój.

kiniu - 2011-05-20, 16:22

Ja ma przejechane 7,5 tys. Myślę że uderzę do ASO aby to założyli i będzie święty spokój.
Dzięki za info.

Ps. Miałeś jakąś małą wojnę o to z Tarnowskim ASO ?

lukaszwojtakows - 2011-05-20, 19:27

wymienili bezpłatnie i wszystko ok :) zwrot kosztów za czyszczenie układu hamulcowego.
Pozdrawiam

SanDiego - 2011-05-20, 20:42

Ja mam tak jak przy cofaniu naciskam delikatnie bądź mocniej na hamulec, to piszczy ;/

To może mi też założą te tlumiki

DanielB50 - 2011-05-20, 22:07

kiniu, Można by rzec, że nie taką małą:-). Zaczęło się od samoczynnie włączających się świateł, gdzie po kilku wizytach lawety, po mailowej i telefonicznej wymianie zdań z centralą Chevroleta, oczywiście konsultacjach w Niemczech, okazał się, że źle podpięli alarm i stąd te włączające się samoistnie światła. Jeśli ktoś ma montowany alarm w ASO i ma problem z samoczynnie włączającymi się światłami radzę udać się do serwisu niech naprawią błąd w sztuce. Obecnie rdzewiejącymi felgami zajął się Rzecznik Praw Konsumenta. Jeszcze 5 wizyt i jedna wymiana sprężyny sprzęgła.
kiniu - 2011-05-20, 22:17

No to faktycznie nieźle. Mój na razie odpukać jeździ bez problemów, ale z perspektywy lektury forum drugi raz chyba bym go nie kupił. Trochę żałuję bo miałem na oku octavię.
Trudno. Będę musiał zawalczyć o te tłumiki drgań.

C77 - 2011-05-21, 00:49

Spokojnie kiniu, to są w większości tzw. problemy okresu dziecięcego, bo Cruze to jakby nie było całkiem nowy samochód i w ogóle projekt. Myślisz, że w nowej Oktavi nie ma podobnych problemów? Akurat w tym samym czasie, w którym ja kupowałem Cruza mój partner brydżowy kupił nową oktavię, więc co jakiś czas się nasłucham na ten temat i to wcale nie mało :)
Naprawdę nie ma się co za bardzo przejmować rozmaitymi felerami tylko zdawać sobie sprawę z ich istnienia i sposobów ich wyeliminowania. Poza tym jest gwarancja. Najgorsze i najbardziej osłabiające w tym jest to, iż jak się często okazuje, nie można bazować na wiedzy polskich serwisów odnośnie zarówno istnienia jak i eliminacji tych "dziecięcych chorób" w Cruzie :roll:

kiniu - 2011-05-21, 07:54

C77 napisał/a:
... Najgorsze i najbardziej osłabiające w tym jest to, iż jak się często okazuje, nie można bazować na wiedzy polskich serwisów odnośnie zarówno istnienia jak i eliminacji tych "dziecięcych chorób" w Cruzie :roll:

Dobrze powiedziane (napisane) :)

SanDiego - 2011-05-25, 21:47

Jestem po wizycie w ASO.

Panowie chyba wyczyscili klocki, nie smarowali niczym, ale powiedziałem kierownikowi o tych tłumikach, zrobił duże oczy i stwierdził, że nic nie wie o tym, ale popyta i da znać, jeśli faktycznie coś takiego jest, to sprowadzą i zamontują :)

natomiast mam problem z latającą i trzeszczącą nieco szybą od kierowcy, nasmarowali prowadnicę, ale dziś jak jechałem, to jest niewiele lepiej :(

lukaszwojtakows - 2011-05-27, 09:48

cac.chevrolet_pl@gm.com

napisz e-maila podaj nr VIN i opisz co się dzieje, reakcja będzie natychmiastowa i serwis zaraz dostanie częsci

krucyfiks - 2011-05-27, 16:57

SanDiego ...............wydaje mi się że to nie szyba ale uszczelka w drzwiach nie ta pełna która uszczelnia na styku budę auta z drzwiami ale ta rozwarstwiona na ramce u góry nad szybą w drzwiach taka w układzie litery V .Dwie suche trące o siebie gumy wydają taki odgłos na nierównościach podczas jazdy. Rozsuń je i potraktuj specjalnym sprejem silikonowym do uszczelek lub wazeliną techniczną,lub czymkolwiek tłustym miałem podobnie i problem zniknął.Wydawało mi się też że będę musiał rozbierać drzwi i zerknąć w prowadzenie szyby ale po dociśnięciu drzwi i poruszaniu nimi ewidentnie wskazywało na uszczelkę.Te uszczelki trzeba dobrze wypsikać bo nieco parcieją na słońcu i z czasem zaczynają zgrzypieć i trzeszczeć! 8-)