To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - jakie LPG do Lacetti 1,4 ?

robcook - 2011-04-20, 09:45

Witam
Wczoraj byłem u innego gaziaża. Z cen niestety nie schodzą. 2700 za BRC sequence. Ten stwierdził że w tych wtryskach niema "tłoczka" tylko membrana i że one mogą pracować poziomo. A jak właściwie odnosi się producent tej konkretnej instalacji co do ułożenia podczas montażu wtrysków?
Powiedział też że BRC Light wycofano i że będzie innych za niego w połowie maja za 2200, ale nie wiedział jak będzie się nazywał. Słyszał ktoś coś o tym?
A i jeszcze gość pytał czy samochód będzie "dogrzany" i gdzie samochód będzie jeździł. O co właściwie mogło mu chodzić? Po odjeździe od niego zaczęło mnie to zastanawiać.

skull - 2011-04-20, 10:15

robcook napisał/a:

A i jeszcze gość pytał czy samochód będzie "dogrzany" i gdzie samochód będzie jeździł. O co właściwie mogło mu chodzić? Po odjeździe od niego zaczęło mnie to zastanawiać.

Chodziło mu o jak długie dystanse pokonujesz codziennie - czyli czy temp. silnika zdąży osiągnąć optymalny poziom.

robcook - 2011-04-20, 13:33

Ok. Ale czy nie jest to temp 30-35stC? I czy nie wtedy to komputer decyduje czy przełączyć na gaz? Co znaczy że silnik jest dogrzany? Po co takie pytanie?
Anonymous - 2011-04-20, 13:36

robcook, pytanie bardzo sensowne bo np. w zimie, jeśli samochód stoi pod chmurką a pokonujesz kilkukilometrowe odcinki zaledwie, samochód może się albo nie przełączyć w ogóle na lpg, albo zrobi to krótko przed dotarciem do celu - a wtedy opłacalność jest średnia
nieaktualne - 2011-04-20, 14:49

robcook napisał/a:
Ten stwierdził że w tych wtryskach niema "tłoczka" tylko membrana i że one mogą pracować poziomo. A jak właściwie odnosi się producent tej konkretnej instalacji co do ułożenia podczas montażu wtrysków?

Tu nie chodzi o technologię wtryskiwacza tylko o jego samooczyszczanie.

robcook napisał/a:
Powiedział też że BRC Light wycofano i że będzie innych za niego w połowie maja za 2200, ale nie wiedział jak będzie się nazywał. Słyszał ktoś coś o tym?

Różnica polegała na samej listwie i wtryskiwaczy Zavoli które były wadliwe a centralka light była robiona konkretnie pod nią. Wersja sq24 ma już wtryskiwacze BRC które są o niebo lepsze lecz droższe.

robcook napisał/a:
Ok. Ale czy nie jest to temp 30-35stC? I czy nie wtedy to komputer decyduje czy przełączyć na gaz? Co znaczy że silnik jest dogrzany? Po co takie pytanie?

Sam moment przełączania się z gazu na benzynę nie ma nic wspólnego z dogrzaniem się silnika. Dogrzany silnik oznacza że temperatura płynu jest na poziomie 90 stopni. Pozostaje też kwestia temperatury oleju.

jacek76 - 2011-12-01, 19:25

Odświeżę trochę temat.
Zamontowałem eLPeGie.
Wszystko zostało zrobione wg. moich wytycznych , czyli jest tak jak chciałem.
Butla w kole , pasuje idealnie , nawet nie trzeba przycinać tej półki z przegródkami pod podłogą bagażnika. Parownik tomasetto , przykręcony w pobliżu serwa hamulcowego , podłączenie płynu chłodącego do parownika wpięte za nagrzewnicą i co najważniejsze bez żadnych trójników , więc ryzyko wycieku płynu jest minimalne no i strat w ogrzewaniu wnętrza nie będzie :-D
Wlew gazu bardzo sprytnie mi Pan ukrył w rogu zderzaka ale pod spodem. Nie widać a dostęp łatwy :mrgreen: . Sterownik stag 200 i wtryski valteki czerwone :-/ .
Ale najważniejsza cena. 2050 pln za całość z montażem i to pod warszawą :-D

Zjak - 2014-02-25, 20:14

Znajomy gazownik proponuje mi zestaw COMPACT za 2200zł. Czy ktoś użytkuje ten zestaw i jak się on sprawuje? :)