To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Wytrzyma?o?c zawieszenia w aveo

Przeeemek - 2015-05-28, 00:45

chevy_power napisał/a:
a ja w ubiegłym tygodniu przy stanie 112 000 km wymieniłem tylne amorki :-)

objaw zużycia pojawił się jak trzeba było znajomych przewieźć na tylnej kanapie i auto skrzypiało jak furmanka.

Szukam po forum o piszczącym zawieszeniu tylnym i wpadłem na twój post. Nie pomyślałbym, że piszczeć mogą amortyzatory a piszczenie/skrzypienie czy jak to nazwać jest coraz bardziej męczące. Chociaż sądzę, że było od zawsze tylko w mniejszym stopniu.

Do tego doszło mi ostatnio coś takiego, że lewy tył stoi troszkę niżej od prawej strony. Ale to też nie cały czas. Czasami jest prawie równo, a czasami różnica około 3-5cm w prześwicie. Sprężyna raczej nie pękła - nic nie widać.

pacopaco - 2015-10-25, 10:23

chevy_power napisał/a:
ja po pierwszych 15 tys. km musiałem wymienić łączniki stabilizatora - naprawa gwarancyjna :>

podobno te łączniki oryginalne fabrycznie montowane tak szybko padały wg ASO. U mnie też tak było i na gwarancji oba wymienili. Ponoć lepsze teraz dali. Póki co spokój, więc chyba nie kłamią. Nic mnie to nie kosztowało poza czasem.

PS: tak w ogóle dział jest nadwozie a mówimy o zawieszeniu. Osobiście bym wrzucił podkategorie zawieszenie do działu mechanicznego.