To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Pisk klocków hamulcowych w Cruze

kysiow - 2011-02-17, 08:56
Temat postu: Pisk klocków hamulcowych w Cruze
Witam,

Spotkało mnie nieciekawe zjawisko - otóż po kilkunastu kilometrach, po nagrzaniu się tarcz i klocków hamulcowych pojawia się nieprzyjemny gwizd. Byłem na serwisie, sprawdzono, rozmontowano, zmontowano i podobno jest to wina porowatego materiału użytego w klockach i nie jest niebezpieczne, ale jednak denerwujące. Czy ktoś z Was miał z czymś takim do czynienia? Czy komuś z Was udało się to jakoś zlikwidować?

Z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie
Krzysztof

PS
Lekkie naciśnięcie hamulca, dotknięcie klocków do tarczy powoduje, że gwizd na moment znika.

krucyfiks - 2011-02-18, 17:06

Przeczyść klocki papierem ściernym i załóż z powrotem,powinno pomóc
kiniu - 2011-02-19, 11:41

Też mi się wydaję że to pomoże. Miałem kiedyś w Fiacie podobny problem. Okazało się że przy jednej z wymian klocków zostały założone jakieś ekologiczne i strasznie piszczały. Wystarczyło lekko nacisnąć hamulec lub minimalnie skręcić kierownicą i ustępowało. Przeczyszczenie klocków papierem (ja jako papieru użyłem płytki chodnikowej) natychmiast rozwiązywało problem ale tylko na jakiś czas.
Jak klocki się "wyszlifowały" to zjawisko powracało. Rozwiązałem to w ten sposób że wymieniłem klocki na nowe firmy Lucas i problem nie powrócił.

kysiow - 2011-02-21, 08:27

To będzie to, delikatne nawet depnięcie hamulca lub skręt kierownicą powodują, że gwizd znika, dzięki.
skull - 2011-02-21, 08:48

Wynika to po prostu ze słabej jakości klocków. Zasada jest prosta - im tańsze, tym bardziej gwiżdżące.
Kubusiek - 2011-02-21, 10:04

"...Rozwiązałem to w ten sposób że wymieniłem klocki na nowe firmy Lucas i problem nie powrócił" ja własnie takie założyłem do ficika Pandy i piszczy masakrycznie jedno kolo wiec nie polecam :) a co do piszczenia trzeba przez pierwsze kilkaset kilometrow delikatnie na nowych klockach .Mi kiedys mechanik powiedzial ze jak sie zeszkla to beda piszczec :) cokolwiek. W subaru st to normalka ze piszcza i gwizdza :P haha
C77 - 2011-02-21, 18:25

Heh chyba lepszy gwizd marnych okładzin ciernych niż irytujące blublublublublub
- odgłosy wciąż nieprzylegających (obijających się) klocków z powodu których płacze cała Portugalia i inni :-)

kysiow - 2011-02-22, 08:34

No niby tak, przynajmniej sarny płoszy w lesie :)

A ktoś wie, czy taka dolegliwość kwalifikuje je do wymiany na gwarancji?

Bruce1807 - 2011-02-24, 22:27

Raczej nie przyjmą, bo to "część ekspolatacyjna". Żeby było śmieszniej będziemy wymieniać i tu uwaga przy przeglądach >30tys. klocki z tarczami. Zauważyłem, że bardziej ścierają się tarcze niż klocki. Widać żle ktoś dobrał twardość klocków.

Odkopię troszkę temat (nowego o hamulcach przód nie znalazłem). Wymieniał już ktoś klocki/tarcze przód? Wie ktoś co dają w ASO, co w pierwszym montażu i czy są jakieś ciekawe/lepsze zamienniki? allegro tak na szybko pokazuje tylko klocki RH :/
Pzdr.

SanDiego - 2012-01-31, 22:41

Mam pytanie - czy w czasie mrozów większych, jakie obecnie panują, przy hamowaniu podczas jazdy do przodu :D czy słyszycie delikatny pisk hamulców?
huri_khan - 2012-01-31, 23:05

U mnie coś zapiszczy lub zaskrzypi od czasu do czasu gdy jest zimno.
SanDiego - 2012-02-01, 06:32

Mi się to od kilku dni ujawniło, jak przyszły te większe mrozy :/

w śmierdzącym ASO znowu ta sama gadka będzie pewnie: to normalne, bo zima, przesmarujemy, pan zapłaci...

etac - 2012-02-01, 14:43

SanDiego napisał/a:
Mi się to od kilku dni ujawniło, jak przyszły te większe mrozy :/

w śmierdzącym ASO znowu ta sama gadka będzie pewnie: to normalne, bo zima, przesmarujemy, pan zapłaci...

A jak kupiłeś buty i pochodzisz po chodnikach i sol ci wyszła na nich to idziesz do sprzedawcy i pytasz czemu te buty takie kiepskie ze chłoną zanieczyszczenia z drogi. Czy po prostu bierzesz szmatkę i kupujesz wcześniej pastę i czyścisz je sam?

Problem będzie tylko wtedy, gdy ci je wyczyszcza i nadal będzie piszczeć. Bo tak jest w Cruzie z tylnymi hamulcami.

SanDiego - 2012-02-01, 18:36

user_01 chyba nie doczytałeś mojej wypowiedzi do końca.

NIE piszę o piszczeniu tylnych hamulców podczas cofania, bo to jest standard i z tym się pogodziłem, ale chodzi mi o każdorazowe hamowanie przy jeździe do przodu i piszczeniu, innym rodzaju piszczenia, hamulców również przednich.

Dlatego pytam, czy ktoś ma też taki problem.

kamix - 2012-02-01, 18:42

SanDiego napisał/a:
Mam pytanie - czy w czasie mrozów większych, jakie obecnie panują, przy hamowaniu podczas jazdy do przodu :D czy słyszycie delikatny pisk hamulców?

Dokładnie chciałem o to samo zapytać ;) U mnie piszczą, czasem nawet bardziej, a nieraz mniej. Im większy mróz tym większy pisk, jakby świerszcze ...