To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Komputer pok?adowy w Aveo II. (T250,T255)

jar76 - 2011-05-31, 10:20

Przeeemek napisał/a:


Są dwa modele liczników w nowym Aveo sedan. Tutaj link do zdjęcia z jakiejś aukcji na alledrogo KLIK - różnica jest w kolorze obrysu zegarów.


I to jest jedyna różnica między tymi licznikami, technicznie nie różnią się niczym .

nieaktualne - 2011-06-15, 21:35

Fotki podglądowe rozebranego licznika:


>KLIK<

>KLIK<

>KLIK<

Przeeemek - 2011-06-16, 08:02

Ekranik komputera wygląda przepięknie. Na pewno sobie to przerobie. Czekam tylko aż będzie jakiś ostateczny pomysł na podłączenie przełącznika i trochę się boję, że jeśli źle wytnę ten plastik to oszpecę sobie licznik.
nieaktualne - 2011-06-16, 15:06

Przeeemek, zawsze można podejść do jakiego zakładu który specjalizuje się w elektronice aby profesjonalnie przylutować przewód do płyty i switcha. Jesli masz blisko do mnie to zapraszam pomogę.
Przeeemek - 2011-06-16, 15:09

Marco napisał/a:
Przeeemek, zawsze można podejść do jakiego zakładu który specjalizuje się w elektronice aby profesjonalnie przylutować przewód do płyty i switcha.


Chodziło mi o wycięcie okienka na komputer, żeby ładnie wyszło. A co masz dokładnie na myśli mówiąc o switchu? Chodzi ci o przełącznik? Bo kable kabelków sam nie będę robił, pójdę raczej do jakiegoś serwisu telewizorów to mi polutują bo ja nie mam czym.

nieaktualne - 2011-06-16, 15:12

Przeeemek napisał/a:
A co masz dokładnie na myśli mówiąc o switchu? Chodzi ci o przełącznik?


Chcąc przełączać funkcję kompa musi być switch który zwierając ścieżkę zaznaczoną NIEBIESKĄ STRZAŁKĄ do masy zmienia tryb wyświetlacza.

kaslawek - 2011-06-21, 11:46
Temat postu: Re: Komputer pokładowy w Aveo II. (T250,T255)
Witam serdecznie wszystkich kacikowiczow/forumowiczow.
Jestem tu nowy i mam kilka pytan dot. komputerka.
Mam Aveo 1.2 (84KM) Base + HBT (chyba to jest Aveo II) z roku 2011 (kupiony w marcu 2011).
I zastanawiam sie czy u mnie ten komputer jest - z opisow wynika, ze powinien byc.
Czy ktosik moze mi podpowiedziec?
Oczywiscie, po przerobce gwarancja idzie w pi... (erony).

I jeszcze jedno, jak rozpoznajecie te wersje z literka "T"?

jar76 - 2011-06-21, 12:59

Jest na 100 % :)
kaslawek - 2011-06-22, 14:11

Marco napisał/a:
Przeeemek, zawsze można podejść do jakiego zakładu który specjalizuje się w elektronice aby profesjonalnie przylutować przewód do płyty i switcha. Jesli masz blisko do mnie to zapraszam pomogę.


Marco, a okirnko tez powiekszasz?? :lol:

nieaktualne - 2011-06-22, 14:37

kaslawek napisał/a:
Marco napisał/a:
Przeeemek, zawsze można podejść do jakiego zakładu który specjalizuje się w elektronice aby profesjonalnie przylutować przewód do płyty i switcha. Jesli masz blisko do mnie to zapraszam pomogę.


Marco, a okirnko tez powiekszasz?? :lol:


Jesteś ze Zgierza więc możemy się spotkać i Ci wszystko objaśnię jak byś chciał ale jeśli masz auto na gwarancji to Ci odradzam na razie ingerować w ww sprawie.

Miko - 2011-06-24, 19:01

Panowie jak wygląda ten przełącznik bo link z pierwszego postu nie działa?
nieaktualne - 2011-06-24, 19:09

Miko, obojętnie jaki sobie zamontujesz. Ważne aby to był włącznik zwierny.

przykład:>KLIK< lub >KLIK< lub bardziej dyskretny >KLIK< lub >KLIK<

Miko - 2011-06-24, 19:30

ten przedostatni chyba bedzie najlepszy :)

On ma 4 piny czyli zwiera wszystkie...i wszystko jedno jak się podłącze do niego?

nieaktualne - 2011-11-04, 19:45

Miko napisał/a:
On ma 4 piny czyli zwiera wszystkie...i wszystko jedno jak się podłącze do niego?


Ten o którym piszesz ma dwie pary styków zwiernych. Podpinasz się albo pod jedną albo pod drugą stronę czyli po wciśnięciu ma być przejście.



Jeśli nadal tego nie rozumiesz to nie polecam Ci samodzielnie zabierać się za przeróbkę tego licznika.

chevaveo - 2011-12-03, 21:00

mam przerobiony zegar na sposób bez wyłącznika- a mam pytanie odnośnie czujnika temperatury zewnętrznej może się ktoś wie na jakim termistorze tnc pracuje ilo ohmowym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group