To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Komputer pok?adowy w Aveo II. (T250,T255)

benowski - 2013-10-17, 19:20

Witam
Dzisiaj zamontowałem fabryczny czujnik temperatury. I mam problem, bo wskazuje mi zamiast temperatury wartość z poprzedniego ekranu(ile można przejechać jeszcze km). Czyli aktualnie mam 190 stopni C.
Czy ktoś też miał takie wskazanie? Może dodam, że jeden z styków był znacznie zaśniedziały. Może to powoduje wzrost rezystancji a więc i błędny odczyt?

madyd - 2013-10-24, 13:31

Kolego w sprawie czujnika prędkości trzeba szukać. Niestety aveo mam od niedawna i jeszcze za wiele o nim nie wiem. Pisałem, że mogę pomóc w montażu uniwersalnego komputera pokładowego, gdyby ktoś takowy chciał sobie założyć bo mam w tej kwestii pewne doświadczenie. A jeśli chodzi o wskazanie temperatury w twoim aveo to problem tkwi w zaśniedziałej kostce przy czujniku temperatury. Przerabiałem dokładnie to samo. Kupiłem oryginalny czujnik temperatury. Przy montażu okazało się, że kostka jest zaśniedziała. Wyczyściłem ją na tyle ile mogłem no i czujnik temperatury działa całe dwa dni. Po dwóch dniach miałem taką samą sytuację jak Ty. Czyli pokazywał mi liczbę km ile mi pozostało do przejechania jako temperaturę. Problem rozwiązałem tak, że czujnik przylutowałem do przewodów przed kostką. Od tej pory czujnik działa bez najmniejszych problemów.
pawmog - 2013-11-14, 21:20

Witam Kolegów

Mam pytanie co do wymiany licznika. Czy po wymianie samochód normalnie odpala :?: Ostatnio dowiedziałem się od znajomego że imobiliser w kluczyku sprawdza przebieg z tym zapisanym w zegarach. I jeżeli nie są one zestrojone to nie pozwoli odpalić. Czy to prawda ponieważ nie chce się bawić w przerobki tylko kupić już gotowy i wymienić.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Aveo 2009r T255 1.2 16V

sebek30091986 - 2013-11-15, 16:03

Bez problemu w aveo akurat immo nie czyta licznika można montować sam to zrobiłem jast ok
pawmog - 2013-11-15, 19:22

Dzięki za odpowiedź :-D
Gandalf230 - 2013-11-26, 19:04

może ktoś zarzucić focie gdzie szukać złącza czujki temperatury ?
Gandalf230 - 2013-12-01, 12:06

ps. guzik komputera

Pawel123 - 2014-03-12, 22:44

witam
jestem tutaj początkujący mam pytanie odnosnie montażu czujnika temperatury czy ktoś by mógł wstawić jakieś zdjęcia jak go podłączyć, czy są potrzebne jakieś przewody itp.
zgory dziekuje

Noah - 2014-03-14, 22:03

Po niedzieli biorę się za "odblokowanie" komputera w swoim aucie. :-)

Pomyślałem, aby po rozebraniu licznika, wskazówki tymczasowo przykleić taśmą do tarcz.
Nie powinienem wtedy ich przypadkiem przesunąć-rozkalibrować.

pawelj - 2014-08-31, 16:26

Witam.
Dołączyłem do grona "oświeconych" i wyciąłem okienko na wyświetlacz. Bez zdejmowania wskazówek - bez większych problemów nożykiem do tapet.

Trochę więcej mi zeszło z lutowaniem - wg rosyjskiej strony - przez rezystor. Dolutowanie tego rezystora działa tak, że zmienia się tym przyciskiem który był do zmiany wskazań km. Jeszcze nie mam czujnika temperatury.

Przy okazji pytanie - dlaczego nie widać zdjęć z pierwszego posu?

pablokin - 2014-10-09, 17:35

witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy, od tygodnia jestem posiadaczem Aveo poprzedni właściciel uruchomił komputer mam pytanie Aveo jest zasilane LPG i czy wskazanie komputera co do ilości przejechanych km do tankowania jest wiarygodne.
pozdrawiam

chevaveo - 2014-10-09, 23:23

to działa tylko na benzynie , przy gazie głupieje bo nic nie ubywa w baku a kilometry przejechane rosną jedyna rzecz praktyczna to wskazania czujnika temperatury
pablokin - 2014-10-12, 17:39

Dzięki,
Tak też myślałem

dandan123456 - 2015-05-24, 22:38
Temat postu: Prośba o zdjęcie
Witam czy mógł by ktoś przesłać zdjęcie, chodzi mi dokładnie o zdjęcie z miejscem gdzie przylutować kabelek do przełączania funkcji komputera.
Pozdrawiam.

chevaveo - 2015-05-25, 08:52

http://www.hexagon.narod.ru/page2.htm
pierwsze od góry