To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Komputer pok?adowy w Aveo II. (T250,T255)

ernet - 2013-05-12, 13:26

A czy ktoś może dać tutaj zdjęcia, jak to wygląda po zamontowaniu, wraz z opcjami wyświetleń komputera ?
Anonymous - 2013-05-12, 14:06

czy chodzi Ci o taki montowany w miejsce zegarka?

przykładowylink

Przeeemek - 2013-05-12, 14:13

Nie o to chyba chodziło ale to co podałeś wygląda świetnie :)
ernet - 2013-05-12, 14:16

Dzięki.. ciekawa alternatywa ( chociaż, jak zobaczyłem ile jest połaczeń, to nie wyobrażam sobie, aby ktoś to to połaczył :-) , ale mi chodziło o ten fabryczny między zegarami, który niektórzy piszący w tym wątku zmodyfikowali :-)

A przy okazji: czy jeśli by kupić cały licznik, który ma opcje komputera pokładowego, to
czy wystarczyłoby go zamienić ( + dokupienie czujnika temp ) i wszystko by działało ? Czy kostka od tego licznika "bez" komputera by pasowała ( może jest taka sama ) i miała dostateczną ilość wpięć, tz. tyle samo, co pod licznik z komputerem ?

sebek30091986 - 2013-05-12, 17:19

A czy kolega ma napewno T250 z tego co wiem to wtedy produkowali T255 ?
ernet - 2013-05-12, 17:37

sebek30091986 napisał/a:
A czy kolega ma napewno T250 z tego co wiem to wtedy produkowali T255 ?

Ze wstydem przyznam,że .... nie jestem pewien :mrgreen:
Samochód kupiony w 2010r. /sedan/zegary tradycyjne ( nie te "motocyklowe" ).
Zdjęcia mojego auta tu:
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=901
na dole srtony. Może pomoże :-)

Przeeemek - 2013-05-12, 17:42

Jeśli sedan to T250. Nowy sedan to T300. T255 to hatchback
ernet - 2013-05-12, 17:44

Przeeemek napisał/a:
Jeśli sedan to T250. Nowy sedan to T300. T255 to hatchback

Dzięki bardzo za zainteresowanie i odpowiedzi. To już teraz wiem, czym jeżdżę :-D

martino14 - 2013-05-25, 14:46

Choć temat komputera pokładowego znany jest już od ponad 2 lat to dopiero niedawno zauważyłem ten wątek i dziś dokonałem przeróbki.
Przycisk do sterowania umieściłem tutaj: http://www.fotosik.pl/pok...7b15326851.html

benowski - 2013-09-30, 20:42

esjot napisał/a:
czy chodzi Ci o taki montowany w miejsce zegarka?

przykładowylink

Czy ktoś zamontował ten komputer? Jesli tak to fajnie było by przeczytać jakieśwskazówki. Szczególnie rozmieszczenie niezbędnych sygnałów do pomiarów

sebek30091986 - 2013-10-01, 08:42

Ten komputer już tam jest wystarczy rozebrać zegary i odpowiednio wyciąć tarcze oraz podlutować się z przewodzikiem izamontować dodatkowy przycisk oraz zakupić czujnik temp i wpiąć go w kostke obok chłodnicy
benowski - 2013-10-01, 17:56

Ten nad licznikiem samochodu to wiem, że jest. Ale ja się pytam o ten spod linka który zacytowałem.

W zasadzie to przydało by się wiedzieć m.in gdzie są takie sygnały jak :
-Sygnał z sondy lampda,
-sygnał z wtryskiwaczy
-sygnał z czujnika prędkości (VSS).
Czy ma ktoś jakąś rospiskę przewodów, która opisuje wszysktie kolory kabli itp itd.. ?
Bo chciałbym takie coś zamontować.

miHu - 2013-10-02, 08:30

benowski napisał/a:
Czy ma ktoś jakąś rospiskę przewodów, która opisuje wszysktie kolory kabli itp itd.. ?

To wszystko znajdziesz w Technical Information System (TIS). Jest tam cały schemat elektryczny auta.
Poszukaj w necie.

madyd - 2013-10-04, 13:50

Witam wszystkich.
Komputer pokładowy który pokazał kolega esjot jest fajny.
Sam montowałem go sobie, co prawda w innym samochodzie bo w oplu astrze g ale chodził super i nie było z nim najmniejszego problemu. Z producentem jest bardzo dobry kontakt. Jeżeli miałem problem skąd wziąć jakiś sygn. to napisałem do producenta a on bardzo szybko i sprawnie podpowiadał. Gorąco polecam. Służę też pomocą. Mogę podpowiedzieć gdyby ktoś miał jakieś pytania. Na stronie producenta znajduje się instrukcja montażu komputera. Wszystko jest bardzo dokładnie opisane.

benowski - 2013-10-06, 17:31

Cześć madyd!

Czy mógłbyś mi napisać i zrobić zdjęcie gdzie znajduje się wtyczka oraz kabelek z sygnałem z czujnika prędkości? Mam tą płytę z opisem technicznym chevroleta, ale nie jest tam wszystko wprost pokazane.

A dzisiaj wreszcie odryłem fabryczny licznik w aveo. Ciekawostka, może ktoś też takie coś miał.

Po odkręceniu pokrywy licznika moim oczom ukazała się moneta 5-złotowa :mrgreen:
Nie mogła się ona tam dostać inaczej jak przy montażu licznika. Więc poza dodatkową funkcjonalnością zarobiłem jeszcze 5 zł. :)

Licznik oczywiście działa. Dla bezpieczeństwa dodałem jeszcze rezystor 1k pomiędzy przycisk a przelotkę.

Czy ktoś ma namiary na sklep sprzedający takowe czujniki, czy szukać po prostu w ASO?

Mam jeszcze pytanie, jest jeszcze dodatkowy wskaźnik pod kontrolką poduszek powietrznych obok prędkościomierza. Opisane jest jako 120km/h.
Czy ktoś wie doczego to służy i jak to aktywować :D
I pytanie do was jak się zachowuje wam licznik przy starcie. Czy zapala się wam kontrolka poziomu oleju silnikowego ( obok kontrolki nie zapiętych pasów)?