To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wszelkie tematy... - Co dzis zrobiłeś w swoim chevrolecie?

Krzysiek_81 - 2014-04-11, 14:48

szfen, dużo jeździsz, to się brudzi - rzeczywiście ciężko może być z zapałem, żeby przy takich przebiegach utrzymywać czyste auto. Może spróbuj jakiś auto-detailerskich środków do wnętrza, do tapicerki. Powinieneś znaleźć coś naprawdę antystatycznego (w przeciwieństwie do tego co sprzedają w supermarketach) co zapobiegnie przyczepianiu się kurzu na desce rozdzielczej - zawsze będzie to lepiej wyglądało.

Ja już cieszę się swoim autem rok, i na razie - odpukać - nie przeszła mi ochota na dokładne czyszczenie go dla żony (ona głównie użytkuje Orlando). Może gdybym miał rysę na lakierze przez cały bok, to by mi się nie chciało, tylko bym z błota go szczotką do zamiatania na mokro czyścił i dawał sobie spokój, bo wiedziałbym, że ta rysa i tak będzie psuła cały efekt. Jednak przy tej całech chemii dostępnej w specjalistycznych sklepach naprawdę można zadbać o auto tak, żeby cały czas wyglądem sprawiało to, że będzie się chciało o nie dbać.

mariusz_and - 2014-04-12, 19:08

Ja dziś swojego umyłem, odkurzyłem, wypucowałem fele :mrgreen:
Co najlepsze od grudnia nie sprzątany w środku, chlew już taki był że masakra, nawet już moja staruszka powiedziała, że zaniedbałem samochód :twisted:

maro - 2014-04-13, 12:48

okleiłem "świat plastiku" na kolor zbliżony do tapicerki.

podgląd:

Elementy i więcej fot w moim wątku na forum

http://forum.chevrolet.or...p?p=41324#41324

chevy_power - 2014-04-14, 10:12

Co prawda w sobotę ale się liczy :-)

Wymieniłem prawą wycieraczkę, bo zostawiała małą smugę a staruszka już bo ma prawie 7 lat :-) Poszła na emeryturę na tylną szybę :-P

C77 - 2014-04-14, 13:46

Zamówiłem letnie opony :mrgreen:
rafic - 2014-04-14, 14:47

C77 a jaki rozmiar wziąłeś na lato ?
elpablo666 - 2014-04-15, 01:30

maro napisał/a:
okleiłem "świat plastiku" na kolor zbliżony do tapicerki.

mi się podoba, sam wolałbym taki wygląd niż te "aluminiowe" plastiki.
Daj znać jak zaczniesz zajmować się sprzedażą ;)

C77 - 2014-04-15, 11:16

rafic napisał/a:
C77 a jaki rozmiar wziąłeś na lato ?

Hej, ostatecznie fabryczny rozmiar 215/50/R17,
zaraz powinny być na miejscu, więc skrobnę coś o nich w temacie o oponach.

szfen - 2014-04-15, 12:26

Dziś odkryłem:
-rysę na tylnym zderzaku (parkowalem tyłem i było drzewo) To wina moja ale współwinny jest czujnik parkowania - zaczyna piszczeć na stałe już aż 40 cm od przeszkody; zacząłem go więc ignorować i się przeliczyłem)

-otarcie lakieru na krawędzi drzwi przednich. Przyfasolone w mur lub inne auto ale to nie ja, to drugi kierowca mojego auta.

Wiecie, już mi się odechciało alufelg, skoro auto i tak juz jest spaskudzone.

C77 - 2014-04-15, 12:47

szfen napisał/a:
Wiecie, już mi się odechciało alufelg, skoro auto i tak juz jest spaskudzone.

Łee jery tej, dziewica przestała być dziwicą!, jest spaskudzona! wielki lament! :mrgreen:

wiem że boli, ale czy nie przesadzasz trochę tej? ;-)
Posen to nie Kabul, gdzie utrata dziewictwa powoduje maksymalny spadek ceny za żonę <lol>
u nas obowiązuje reguła, że prawdziwa kobieta jest dziw..ką w sypialni :-)

nanoku - 2014-04-15, 13:22

dobre podsumowanie :)
u mnie ktos przetarł lekko tylny zderzak, i przy klamce od strony kierowcy mam rysy jakbym nie mogl ręką w klamkę trafić i jeszcze dach lekko porysowany przez ptaki

szfen - 2014-04-15, 15:37

No dobra.
Dzięki za otuchę.
Chociaż zważcie, ze ja mam swojego Cruzaka niecałe 2 miechy.
(już mu niestety prawie 8000 km nakulałem)

Ale felgi narazie odpuszczam. (no, chyba, ze znajdę jakąś superokazję)
Mimo ogromnej radochy z tego auta to ja je jednak kupilem je do roboty a nie do lanserskich przejażdżek po miescie.

Jutro np będę nim wiózł palety do skupu, bo mi się w piwnicy nagromadziło.
Oczywiście wyściełam kufer kocami i kartonami ale ryzyko kolejnego zonka jest spore.
;)

Krzysiek_81 - 2014-04-15, 15:50

nanoku, ja po stronie pasażera nad klamką mam takie rysy "synchroniczne" - tak jakby ktoś przeciągnął po lakierze zygzak malutkim widelcem - nie jest to jedna rysa, ale 3-4 tak samo idące rysy. Nie wiem od czego się to wzięło, ale też się spieniłem po ostatnim myciu auta, szczególnie, że nie przykryło tego ani PB Black Hole ani wosk. Jest mniej widoczne, ale niesmak pozostaje.

Nie wspominam o tym, że jakaś franca pod przedszkolem zajechała mi tylny błotnik do podkładu - nie wygląda to tragicznie, ot permanentny cienki biały włos przyklejony do brązowego lakieru.

Ale za to jak przypie*rzyłem w składany stolik wjeżdżając tyłem do garażu (do tej pory nie wiem jak to zrobiłem) tak, że aż odblask w zderzaku wypiął się z jednej strony, to akurat nie mam ani jednej rysy - magia panie. Dlaczego te rysy powstają w najbardziej widocznych miejscach? :-/

maro - 2014-04-15, 20:30

zakupiłem mate bagażnika z rantami :) teraz można brudy wozić
szfen - 2014-04-18, 12:26

Potraktowałem go jak Żuka i przewiozlem nim 7 palet do skupu.
Jest niezawodny.

Wyściełałem wnętrze, więc nie ucierpiał. :-P