To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Paruj?ce si? lampy

ryjek - 2010-12-30, 13:45

ja w mym niemam takiego problemu,nie powinny ci parowac,zajec jeszcze raz i powiedz ze kłopot nie ustał,muszą ci to opanowac,jeszcze masz 1 opcje,zajedz do innego serwisu chevroleta może tam ci to zrobią
user_02 - 2010-12-30, 15:11

W lacetti też parują, i jest to chyba dość duży problem skoro firma bosch produkuje żarówki "eko" które nie pękają pod wpływem wody która skrapla sie w lampie.
Anonymous - 2010-12-30, 18:47

Art. napisał/a:
Wygląda to teraz tak:

Też wam parują? prosił bym po jeździe tak po godzinie żebyście to sprawdzili zwrócili uwagę na to :-/

po 2-godzinnej jeździe sprawdziłem i ... nic. szkła są czyste. co prawda podczas mycie latem (temp ponad 20 stopni( zachodziły mglą ale po paru minutach wszystko było czyste. raczej więc u Ciebie jest jakaś wada fabryczna ( do tej pory tylko raz się spotkałem z zaparowanym reflektorem ale to była wina pracowników w fabryce- wstawili uszkodzony reflektor - wgnieciony plastyk- załatwiłem to sam - trochę kleju i było po sprawie). w tej sytuacji leć do serwisu- niech się wykażą ;-)

Art. - 2010-12-31, 10:43

tam gdzie kupiłem maja juz chyba mnie dość a nawet chevrolet juz chyba ma mnie dosc :-?
moze trzeba zajechać do innego serwisu
poczekam moze ktos jeszcze mi napisze cos jak nie to po nowym roku trzeba bedzie dalej sie kopac

mson - 2011-01-01, 16:57

U mnie po 1 godz. jazdy i opłukaniu auta z brudu, nie było żadnej pary na szkłach. Może jednak spróbuj pojechać do innego serwisu i tam niech wymienią ci jeszcze raz reflektory na takie same, z jakimi ruszałeś z salonu. W końcu może autoryzowani fachowcy z drugiego serwisu poradzą sobie z tym problemem. A to, że mają cie dość to drobnostka, którą bym się nie przejmował, jeśli jest usterka to niech ją naprawią bez zbędnego marudzenia, no chyba, że pracują tam za kare.
fortii - 2012-11-09, 10:53

Witam, od momentu zakupu mam problem z parujacymi lampami przednimi tzn
swiatla drogowe i kierunkowskazy . Zglosilem ten fakt do serwisu , auto
oczywiscie przyjeli po dwoch godzinach oddali stwierdzili ze nie ma zadnych
rozszczelnien pekniec itp umyli lampy na nastepny dzien problem powrocil .
Czy mam jakas szanse walczyc z nimi zeby cos z tym zrobili ? Serwis
twierdzi ze to jest normalne zjawisko czy wy tez tak macie ? bo na parkingu
stoi 30 letni polonez i nie ma takiego problemu . Prosze o jakas rade .
Pozdrawiam

tarna - 2012-11-09, 11:20

Może spróbuj zgłosić w innym ASO a jak to nie pomoże to musiałbyś zrobić opinię rzeczoznawcy i dopiero z tą opinią iść do ASO. Możesz jeszcze spróbowac kontakt z centralą GM.
etac - 2012-11-09, 13:17

fortii napisał/a:
Witam, od momentu zakupu mam problem z parujacymi lampami przednimi tzn
swiatla drogowe i kierunkowskazy . Zglosilem ten fakt do serwisu , auto
oczywiscie przyjeli po dwoch godzinach oddali stwierdzili ze nie ma zadnych
rozszczelnien pekniec itp umyli lampy na nastepny dzien problem powrocil .
Czy mam jakas szanse walczyc z nimi zeby cos z tym zrobili ? Serwis
twierdzi ze to jest normalne zjawisko czy wy tez tak macie ? bo na parkingu
stoi 30 letni polonez i nie ma takiego problemu . Prosze o jakas rade .
Pozdrawiam


Parowanie reflektorów opierając się na informacji technicznej z Opla i poparte informacjami takich wiodących firm jak Valeo, Bosch, parowanie reflektorów z powłoką poliwęglanową jest rzeczą normalną wynikającą z właściwości kondensacji powietrza w ośrodkach o dwóch temperaturach . Zjawisko to znika po zapaleniu reflektorów. Należy jednak rozróżnić parowanie reflektorów od skraplania się wody w reflektorze, bo w tym drugim przypadku jest to juz wada i wynika z nieszczeności samego reflektora. Pytanie czy wszelkie osłonki są założone prawidłowo i czy odpowietrzniki reflektora są ustawione w sposób prawidłowy. A w Polonezie jest szkło wiec zachowanie takiego reflektora jest znacznie inne.

gigi303 - 2012-11-09, 18:05
Temat postu: Re: Parujące się lampy
Art. napisał/a:
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Aveo od czwartku
Rok modelowy 2011

Ale już pojawiły sie problemy ze światłami
Od czwartku od momentu przyjechania autem do domu z salonu za uwarzyłem że reflektory są zaparowane.
Dziś byłem w serwisie i podobno sprawdzili odpływ wody z reflektorów i powiedzieli ze wszystko ok i jeśli problem będzie większy mam przyjechać znowu
Reflektory po jeździe i odstaniu za parowują do połowy ale rano jest już wszystko ok pozostaje tylko utrzymująca sie para w rogach reflektorów (rogach bliżej środka maski)
To samo dzieje sie z światłami przeciw mgielnymi z przodu ale jak na razie para rano już nie ma


Co o tym myślicie?
Miał ktoś podobny problem ?

A w ogóle w serwisie powiedziano mi ze reflektory nie są objęte gwarancją czy tak jest?


mam identycznie ale potem znika więc się tym nie przejmuje raczej jest to naturalne, w nowych volvo też to zaobserwowałem, w fokusie również

fortii - 2012-11-09, 20:03

u mnie jest troche gorzej bo jest lampy sa zaparowane a w naroznikach kierunkowskazow w samych naroznikach widac kondensacje pary wodnej (kropeleczki wody). Zglosilem dzisiaj ponownie ten fakt do ASO i powiedziano mi abym przyjechal jak beda bardzo zaparowane oni zrobia zdjecie i wysla dalej do producenta i zobaczymy wtedy co bedzie sie dzialo . Wydaje mi sie ze odpowietrzniki sa ustawione prawidlowo poniewaz w srode auto bylo w serwisie 2 godziny z tymi lampami sprawdzili rzekomo wszystko i jest ok . Pozdrawiam i dzieki :) dam znac jak zrobia fotke i dostane odpowiedz.
sebastian264 - 2012-11-09, 20:47

U siebie takiego zjawiska nie zauważyłem, więc raczej normalne to nie jest. Gnieć ich w tej sprawie. W Końcu od tego jest gwarancja.
Zdjęcia na wszelki wypadek zrób sam gdy te lampy będą zaparowane bo zanim dojedziesz na serwis para może zniknąć.

etac - 2012-11-09, 22:17

sebastian264 napisał/a:
U siebie takiego zjawiska nie zauważyłem, więc raczej normalne to nie jest. Gnieć ich w tej sprawie. W Końcu od tego jest gwarancja.
Zdjęcia na wszelki wypadek zrób sam gdy te lampy będą zaparowane bo zanim dojedziesz na serwis para może zniknąć.


Niestety normalne i w dodatku nie występuje w wszystkich samochodach, czasem zależy w jakich warunkach auto jest garażowane na jakich odcinkach jest eksploatowane, czy myjesz myjką wysokociśnieniową czy z zwykłego węża etc. Wiec poki nie ma wody, to walka z witrakami jak moja walka w sprawie wypalania DPF co 200km

gigi303 - 2012-11-10, 09:16

u mnie parują jak zjeżdżam do garażu ale parują wtedy również lusterka więc dlatego oceniam że to naturalne w focusie którym też parkuję w garażu mam to samo- oceniam że wynika to z dużej różnicy w temp. a nie z wady konstrukcyjnej, w lato o ile mnie pamięć nie myli zjawiska parowania nie zaobserwowałem, jedyną sytuację którą kojarzę z upalnych dni to parowanie po wyjechaniu z myjni i to też po wjechaniu do garażu tylko przez chwilę, wody w lampach nigdy nie miałem

Patrząc na inne auta w garażu to jeszcze w kilku przypadkach można zaobserwować to zjawisko więc wydaje mi się że lampy po prostu są tak zbudowane że w wyniku różnicy temp. mogą zaparować.

Będę monitorował czy para znika cała czy pozostaje tak jak u ciebie ale po tym co widziałem w innych markach uważam że tak po prostu bywa i nie jest to wada.

Sądzę że nie ma się czym martwić, cieszmy się bezawaryjnością aut pod względem mechanicznym i nie szukajmy za wszelką cenę ich wad, życzę jak najmniej wizyt w ASO

fortii - 2012-11-10, 17:46

ja jeszcze sprobuje z tym zdjeciem , bo serwis jest nastawiony "pokojowo" i nie robia zadnych problemow a po tym zobaczymy co sie bedzie dzialo . Pozdrawiam
kicor - 2013-05-12, 13:10

mam tą samą sytuację, też parują do połowy i byłem w serwisie, powiedzieli mi że jak nie zbiera się woda to wszystko jest ok. czyli wychodzi na to że ten typ tak ma.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group