To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Opony zimowe do Aveo

grzego112 - 2010-10-26, 14:29

oki , ja tam autko serwisuje narazie wszystko ok
Anonymous - 2010-10-26, 14:46

Właśnie wróciłem od nich z wymiany opon. Dziwne ceny mają - 65zł 88gr
majcher - 2010-10-26, 15:47

Małe pytanko. Jak mam auto na gwarancji, to muszę wymienić opony w ASO, żeby jej nie stracić ?
Anonymous - 2010-10-26, 15:50

Nie, możesz spokojnie u każdego wulkanzatora. Ja pojechałem do ASO bo mam po drodze, a nie chciało mi się czekać w kolejkach u wulkanizatora (w ASO umówiłem się telefonicznie na konkretną godzinę)
grzego112 - 2010-10-26, 19:59

beny 5 km dalej ( jesli byłes w jastrzebiu ) miał bys za 40 zł i na 100 % bez kolejki
bo jeszcze az takich nie ma

Anonymous - 2010-10-26, 22:01

byłem w rybniku, u mnie tez chodzą ceny miedzy 40-45zł komplet, zapisów nie ma ale sznur samochodów przed kazdym warsztatem mnei zniecheca a te 20zeta wiecej nie tragedia, przy okazji popytałem o przegląd bo z początkiem grudnia mnie czeka
jar76 - 2010-10-30, 17:55

Co do zimówek, właśnie założyłem. Jak już mówiłem zamiast oryginalnego rozmiaru 185/60r14, założyłem 185/70r14. Oprócz plusów które wymieniłem wcześniej poprawił się stanowczo wygląd całego samochodu, ale czy mam racje, to już oceńcie sami :mrgreen:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-10/da43ef69.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-10/3445fab5.jpg

Wasili - 2010-11-01, 09:25

Wygląda autko bardzo ładnie a wyższy profil nie zaszkodzi na zimę.Po drugie piszłeś żę wskażnik szybkości jest jeszcze dokładniejszy.Pozdrawiam.
nieaktualne - 2010-11-01, 16:14

Ogólnie opony na zimę stosuje się węższe a na lato szersze. W tym przypadku rozmiar profilu o jeden w górę czy w dól nie ma znaczenia po za samym efektem wizualnym.
jar76 - 2010-11-01, 17:21

Oj wierz mi kolego że ma i to ogromny, szczególnie w zimie gdzie pojawia się mnóstwo niespodziewanych dziur, amortyzatory są sztywniejsze, wtedy większy "balon" jest jak najbardziej wskazany, bo o wiele lepiej amortyzuje te dziury dając dużo większe zabezpieczenie felgi i całe zawieszenie przed uszkodzeniem.
Nie bez znaczenia w zimę jest to że po założeniu opon o większym profilu prześwit też się zwiększa , w moim przypadku dokładnie o 1,8cm, a to już nie mało :mrgreen:
Wszystkie te plusy miałem już okazje poznać organoleptycznie ubiegłej zimy i śmiało mogę napisać, ze różnica między oryginalnym profilem, a wyższym jest ogromna . :thumleft:

majcher - 2010-11-14, 00:04

Zakupiłem w końcu oryginalny rozmiar dunlop Winter Response 244zł/sztuka, montaż gratis. Niestety nie w poleconym serwisie, tylko zaraz na początku Mszany, jadąc od strony Wodzia.
grzego112 - 2010-11-14, 09:45

po lewej stronie jak bys jechł w strone Mszany ??

A w tym serwisie co ci gadałem pytałes ?? Maja drosze czy jak ?

majcher - 2010-11-14, 11:38

grzego112 <--- Tam gdzie mi polecałeś po prostu aktualnie nic nie było na stanie i w hurtowniach z tych opon, o które pytałem, ba z tego rozmiaru nic nie było. Ja kupiłem opony w takim salonie jak z Wodzisławia wjeżdżasz do Mszany to zaraz po prawej stronie jest taki zakład. Mają tam parking z kostki brukowej.
majcher - 2010-11-29, 07:43

Dzisiaj pierwszy raz jechałem w warunkach zimowych na nowych oponach Winter Response i muszę przyznać, że faktycznie te opony to dobra odpowiedź na warunki zimowe. Jestem pozytywnie zaskoczony. Komfort jazdy jest bardzo duży. Trudno mi porównać z innymi zimówkami, ponieważ dotychczas jeździłem tylko na letnich w zimie.

Na nieposypanym śniegu opony zachowują się bardzo dobrze. Nie buksują podczas ruszania, nie wpadają w poślizg podczas podjazdu pod górkę. Przy spokojnym manewrze skrętu w lewo auto ładnie trzyma się toru jazdy. Troszkę poeksperymentowałem i spróbowałem wejść w zakręt na nieodśnieżonej drodze, tak jakbym to zrobił w zwykłych warunkach. Genialnie jednak nie jest, bo auto pojechało prosto, zamiast skręcić :] . Przy zwykłych manewrach wyprzedzania, przedzierając się przez nieodśnieżone pasy z dość dużą prędkością i przy dodawanym gazie nie sprawiały żadnych problemów. Wygoda i jeszcze raz wygoda.

Pierwsze wrażenie mam bardzo dobre, teraz jak zasmakowałem jazdy na zimowych oponach nie wyobrażam sobie jazdy na letnich w takich warunkach :)

robchor - 2010-11-29, 12:28

Dębica Frigo2 też daje radę. Rozmiar fabryczny 185/60 R14.
Przy okazji na firmowym placu sprawdziłem ABS, trzeba naprawdę mocno depnąć, żeby zadziałał, ale może to i dobrze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group