To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Opony zimowe do Aveo

majcher - 2010-10-22, 15:35
Temat postu: Opony zimowe do Aveo
Witam,
Jakie opony zimowe polecacie do Aveo sedan ? Jakie felgi przy okazji polecacie ?

Samochód jest nowy. Oczekuję produktu dobrego i taniego. Niekoniecznie najtańszego kosztem jakości. Ma być z tych solidnych za w miarę przystępną kwotę. Jeśli to możliwe prosiłbym o polskie produkty (nie kupiłem przecież bez powodu akurat Aveo ;] )

Dziękuję za porady.

Marcin - 2010-10-22, 16:22

a jakie teraz masz felgi ? ja teraz masz opony (rozmiar)
majcher - 2010-10-22, 16:44

Fabryczne. Zaraz sprawdzę czy coś jest napisane na oponie i dam Ci znać.

Wyszukałem takie opony: Dunlop Winter Response. Co o nich myślicie ? Opinie zbierają niezłe.

Jak to jest z rozmiarem zimówki ? Ma być taki sam jak letniej opony ?


EDIT:
Aktualnie mam oponki:
185/60/R14 Continental

jar76 - 2010-10-22, 16:56

Najprościej dać taki sam rozmiar jak letnie, ale można też pokombinowć z wyższym profilem aby poprawić komfort w trudnych warunkach.
Marcin - 2010-10-22, 16:59

polecam te :

Goodyear Ultra Grip 7+ 185/60R14 82 T

lub jak golega pisal dac wiekszy :

Goodyear Ultra Grip 7+ 185/65R14 86 T


osoboscie jezdze na Continential Ts 800 (podobny ksztalt bieżnika) i bardzo chwale

majcher - 2010-10-22, 17:20

Ok, już sprawdzam ceny. Z innej beczki. Znacie może jakiś dobry sklep/serwis na śląsku, gdzie można kupić opony z felgami, wyważeniem i założeniem ?
Marcin - 2010-10-22, 17:39

opony najtaniej kupisz raczej tylko w necie albo u znajomego gumiarza :)

widze ze chcesz zakupic tez felgi stalowe - oryginaly GM sa na allegro w dobrych cenach , widzialem jak niekiedy ASO wysprzedaje tam co im zalega itp
u ciebie felgi to chyba 14', 4x100, 5,5J, ET45, ..... chociaz lepiej sprawdz

majcher - 2010-10-22, 17:49

Marcin <--- Hmm, w takim razie tym lepiej dla mnie , bo nie będę musiał tracić soboty na szukanie opon.

Co do tych opon sprawdziłem je sobie. Są nieco tańsze od tych co podałem, ale mają inny bieżnik. Nie będą z tego powodu gorsze ? Wolę dołożyć trochę pieniędzy i czuć się bezpiecznie, niż teraz zaoszczędzić 200 zł, a później zrobić wypadek...

Marcin - 2010-10-22, 18:01

Goodyear Ultra Grip 7+ sa bardzo polecane na roznych forach do roznych samochodow dlatego tez polecilem ci tez, sam bym tez je kupil
jezeli chcesz drozsze bierz continential TS830

to czy zrobisz wypadek czy tez nie bedzie w wiekszosci zalezec od ciebie a nie opon ( mowa o oponach sredniej klasya nie jakis chinskich)

poczytaj sobie opinie opn na jednym z wiekszych sklepow z oponami www.opony.com

majcher - 2010-10-22, 18:06

Właśnie odnośnie sklepów internetowych. Polecicie mi jakiś ? Chcę znaleźć taki, gdzie znajdę też felgi i usługę założenia i wyważenia.


EDIT:
Marcin <-- już sprawdzam sklep. Właśnie ode mnie zależy czy zrobię wypadek, dlatego chcę zminimalizować ryzyko ;] . Czasem są nieciekawe sytuacje na drodze, a wtedy te kilkadziesiąt zł za oponę może się przydać.

Marcin - 2010-10-22, 18:13

raczej takich sklepow nie ma :) kup oddzielnie opony w jakims dobrym sklepie gdzie maja swieze opony a nowe felgi np na allegro lub tez wsklepie a u gumiarza zlozysz w calosc :)

chcesz zminimalizowac ryzyko , jezdzij ostroznie :) ty bedziesz jezdzil ostroznie a ktos nie i tak bedzie bumm :) te co podalem opony to sa bardzo dobre , nie ma co kupowac opon po 500 do aveo :)

majcher - 2010-10-22, 18:22

Marcin <---- Z pewnością wybiorę opony , które zostały wymienione w tym wątku. Pytanie tylko które. Wszystkie właściwie są w podobnych cenach (230-240 zł/szt).


EDIT:
Jeszcze jedno pytanko. Felgi mogą być najtańsze (Znalazłem jakieś za 150zł/szt) ? Czy tutaj też wypadałoby dołożyć do firmy ?

Marcin - 2010-10-22, 18:31

tylko chociaz nie krzycz jak gdzies zrobisz bumm ze ci zle doradzilem :)


jak juz tak dbasz o bezpieczenstwo wez oryginaly GM , poszukaj na allegro niekiedy salony Opla wysprzedaja

poczekaj takze na opinie innych , moze ktos cos jeszcze dopisze poradzi , sa tutaj ludzie ktorzy maja glowe na karku :)

majcher - 2010-10-22, 18:40

Marcin <--- Jak nie przeżyje to obiecuje, że nie będę krzyczeć. W przeciwnym wypadku w rozmowie z Tobą na stałe włączę capslook ;]

Czyli niestety tutaj też oryginał ;/ Stalowe, czy aluminiowe ?

Marcin - 2010-10-22, 18:48

aluminiowe na zime , chyba zartujesz ?:) szkoda ich

jezeli teraz masz stalowe a chcialbys w lecie aluminiowe to kup alumioniowe i zamien tzn zimowe opony zaloz na stalowki

wyslalem ci prywatna wiadomosc :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group