To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Z??cze diagnostyczne

berza - 2010-09-23, 16:49
Temat postu: Złącze diagnostyczne
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie w lacetti jest złacze diagnostyczne i czy to jest system OBD2? Z góry dziękuje.
miHu - 2010-09-23, 18:34

Pewnie gdzieś w kabinie. W Aveo jest zaraz nad pedałami sprzęgła/hamlca/przyspieszenia. Zobacz tutaj
I oczywiśćie OBD2

berza - 2010-09-23, 19:03

Dzięki miHu. Tak mi sie wydawało sprawdziłem rzeczywiście tam jest. Teraz interfejs, laptop i zabawa z "check"iem. Mam nadzieje że to tylko jakas pierdoła. wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów, jest tam taka wtyczka i nie odłaczyłem akumulatora. Myśle że z tego powodu nałapał błedów bo autko chodzi idealnie. A może ktoś miał podobny problem?
Maidenman - 2010-09-23, 20:20

Słyszałem że w takiej sytuacji pomaga zetknięcie plusa z minusem na 10 minut, ale nigdy nie miałem okazji sprawdzić.
berza - 2010-09-23, 20:42

Można pokombinować. Nic nie zaszkodzi. Choć też wyczytałem że zdjęcie klem ma pomóc. Ale nie pomogło. Chyba juz nie te czasy aby można było skasować błędy w ten sposób. Kabelek bedę miał w sobote to mogę jeszcze się pobawić choć wydaje mi się że bez ingerencji w komputer sie nie obejdzie. Dzięki za zainteresowanie tematem. Dam znać co mi z tego wszystkiego wyjdzie, bo jak czytam na innych forach to ten nieszczęsny "check" jest zmorą wszyskich autek, w tym i naszych.
berza - 2010-09-24, 18:16

Kabelek dostałe dziś. Błąd skasowany. Tylko nie wiem co to był za błąd. Jego kod: P1403. Może wiecie co on oznacza?
nieaktualne - 2010-09-24, 19:06

berza napisał/a:
Tylko nie wiem co to był za błąd. Jego kod: P1403. Może wiecie co on oznacza?

P1403 dotyczy kontroli emisji spalin.