To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

CB Radio - CB w Cruzie

skansen - 2013-02-18, 15:33

Witam,

Chciałbym zapytać, jaki zasięg CB udaje wam się osiągnąć (CRUZE Diesel) przy zastosowaniu wspomnianych filtrów?

XaRaDaS - 2013-02-18, 15:45

skansen napisał/a:
Witam,

Chciałbym zapytać, jaki zasięg CB udaje wam się osiągnąć (CRUZE Diesel) przy zastosowaniu wspomnianych filtrów?

Ten filtr nie ma wpływu na zasięg, tylko na zakłócenia powstałe od zasilania, przy ruszaniu/jeździe radio zaczynało pierdzieć jak silnik ;) a zasięg nadal był taki sam, zresztą to już było nawet na jałowym biegu jak się dało gazu to buczało radyjko.

skansen - 2013-02-18, 20:30

XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
Witam,

Ten filtr nie ma wpływu na zasięg, tylko na zakłócenia powstałe od zasilania, przy ruszaniu/jeździe radio zaczynało pierdzieć jak silnik ;) a zasięg nadal był taki sam, zresztą to już było nawet na jałowym biegu jak się dało gazu to buczało radyjko.

OK, rozumiem, że filtry wyeliminowały źródło zakłóceń. Jak wobec tego wygląda przybliżony zasięg?

XaRaDaS - 2013-02-18, 20:39

skansen napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
Witam,

OK, rozumiem, że filtry wyeliminowały źródło zakłóceń. Jak wobec tego wygląda przybliżony zasięg?

To już zależy od anteny długość, jej dostrojenia do auta i ustawienie CB, masz tam regulację zasięgu, w tych lepszych ;)

Przykład wyboru anteny

skansen - 2013-02-18, 20:49

XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
Witam,

To już zależy od anteny długość, jej dostrojenia do auta i ustawienie CB, masz tam regulację zasięgu, w tych lepszych ;)

Przykład wyboru anteny

Dziękuję za odpowiedź. Z CB jeżdżę od dość dawna, obecnie w Lagunie mam antenę President Alaska i radio Harry II ASC, zasięg dochodzi do kilkunastu kilometrów. Niestety w wielu nowych samochodach zakłócenia są nie do wyeliminowania ("wchodzą przez antenę" i zakłócają również pojazdy obok) i zasięg jaki udaje się uzyskać jest bardzo mały (np. obecna Honda Accord) czyniąc CB niemal bezużyteczne. Stąd też moje pytanie-chciałem się upewnić, że filtry załatwiają sprawę.

XaRaDaS - 2013-02-18, 20:53

skansen napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:
skansen napisał/a:
Witam,

Przykład wyboru anteny

Dziękuję za odpowiedź. Z CB jeżdżę od dość dawna, obecnie w Lagunie mam antenę President Alaska i radio Harry II ASC, zasięg dochodzi do kilkunastu kilometrów. Niestety w wielu nowych samochodach zakłócenia są nie do wyeliminowania ("wchodzą przez antenę" i zakłócają również pojazdy obok) i zasięg jaki udaje się uzyskać jest bardzo mały (np. obecna Honda Accord) czyniąc CB niemal bezużyteczne. Stąd też moje pytanie-chciałem się upewnić, że filtry załatwiają sprawę.

Dla mnie jest to złe zestrojenie, ale możesz na kablu zasilającym dać ten pseudo filterek, ja wziąłem krążek ferytowy i zawinąłem kilka zwojów i mam spokój. Co do zasięgu, to może być uszkodzona antena (magnes) ja tak miałem z sirio ML-145, od nowości była uszkodzona i nie dało się zestroić jej, bata mi brakowało :evil:

skansen - 2013-02-23, 13:42

Witam,

Czy ktoś kto używa CB w CRUZE 2.0 Diesel mógłby się wypowiedzieć? Wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć, ale naprawdę są samochody w których różne układy tak sieją, że CB jest bezużyteczne.

XaRaDaS - 2013-02-23, 13:56

skansen napisał/a:
Witam,

Czy ktoś kto używa CB w CRUZE 2.0 Diesel mógłby się wypowiedzieć? Wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć, ale naprawdę są samochody w których różne układy tak sieją, że CB jest bezużyteczne.

A próbowałeś z tym kółkiem ferrytowym ? W większości przypadków eliminuje zakłócenia.

skansen - 2013-02-23, 14:52

XaRaDaS napisał/a:
A próbowałeś z tym kółkiem ferrytowym ? W większości przypadków eliminuje zakłócenia.
W większości co nie znaczy, że zawsze. Stąd pytanie do użytkowników CRUZE (ja swojego jeszcze nie kupiłem). W obecnej generacji Hondy Accord próbowano już na prawdę wszystkiego, temat na forum Accorda ciągnie się od 2010 roku, 432 posty, próby z różnymi radiami, antenami itd. itp. i nic. Zakłócenia są tak silne (wchodzą przez antenę a nie zasilanie), że zakłócają również samochody znajdujące się obok, nawet jeśli mają one radia z rewelacyjnym zasięgiem.
mario78 - 2013-02-23, 15:54

Ja w Cruze użytkuję taki zestawik radio president johnny III + antena ML145. W poprzednim aucie zestaw spisywał się dobrze i w cruzie jest tak samo pomimo że nie mam żadnych filtrów a radio jest podłączone do gniazdka zapalniczki(tego z tyłu). Nie zauważyłem większych zakłóceń. Super rzeczą w tym radyjku jest ASC.
skansen - 2013-03-05, 15:45

Dziękuję za odpowiedź. Z jaką max. prędkością z nią jechałeś?
huri_khan - 2013-03-05, 23:22

180

mario78 - 2013-03-06, 06:27

skansen napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź. Z jaką max. prędkością z nią jechałeś?

Licznikowe ponad 200, tylko u mnie antenka stała na klapie bagażnika nie na dachu.

piotr1989 - 2013-05-20, 13:20
Temat postu: CB Radio w Cruzie
Pokazuje jak przykładowo umocować radio w naszych Cruze-ach

Widok Z Fotela Kierowcy

Montaż Na Dwóch Wkrętach (Można Śrubki i Nakrętki)

I Oczywiście Antena

Naklejka Pod Antenę Allegro

Pozdrawiam :)

huri_khan - 2013-05-20, 16:21

piotr1989 napisał/a:
Pokazuje jak przykładowo umocować radio w naszych Cruze-ach

Dobre jak tylko gadasz na 19, ale nie wyobrażam sobie w czasie jazdy przejście na inny kanał, rozkręcenie SQ czy RFGain.