To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Pogłębienie wnęki koła zapasowego

jasiustasiu - 2016-07-09, 14:41
Temat postu: Pogłębienie wnęki koła zapasowego
Cześć,
Czy pogłębienie wnęki koła zapasowego jest w ogóle możliwe? Ile taka przyjemność może kosztować? Do tej pory jeździłem starszymi autami, gdzie było standardowe pełnowymiarowe koło zapasowe więc problemu z butlą nie było. Jak patrzę pod auto, to miejsca pod podłogą wydaje się być sporo. Nie chcę pozbywać się 1/4 bagażnika kosztem butli.

pool80 - 2016-07-09, 22:17

Można wsadzić wyższą butlę i piankę żeby podłogę i kilka cm podnieść. Ponoć można też rozklepać podłogę. Kiedyś przed montażem swojej instalacji szukałem danych jak największe butle wejdą do Cruze i znalazłem takie coś:

Mnie gazownik założył zbiornik 62,5 lita (wysokość 200, średnica 720), wchodzi do niego 56 litrów lpg. Przy pierwszym tankowaniu wlałem 50 litrów, bo była samoobsługa i nie wytrzymałem nerwowo do odbicia. Na tych 50 litrach przejechałem 420 km (wyłącznie po mieście), czyli 11,9/100 - sporo, ale może po pierwszej regulacji coś się poprawi. Jak na razie działa (STAG 400 ISA2) bez zarzutu.

Zbiornik MoreMo HIT prod Polmocon Gorlice/Elpigaz.

680x180 = 52L i takie butle w tych rozmiarach są dostępne.

CiekawyRW - 2016-07-11, 18:03

Sieć LPG w Polsce - bez zarzutu... Jeśli jeździsz za granicę też powinno być OK. Ja dużo w Norwegii jeździłem. sieć skąpa. dostęp słaby,gaz drogi ale i tak tańszy. Czy warto naruszać lakier, warstwy ochronne w imię 15-20 litrów (LPG) więcej na tankowaniu? jakie to oszczędności? Nie wnikam w sposób pozyskania gazu.... Nie na wszystkim należy oszczędzać .. Pozdrawiam
berpa - 2016-07-12, 11:54

Bez przesady z takim druciarstwem. Bardziej się boję "rudej" <je_pizze> niż częstszego tankowania.
pool80 - 2016-07-12, 12:48

Można wsadzić wyższą i podnieść podłogę bez rozklepywania
jasiustasiu - 2016-07-13, 18:12

Nie rozumiem o jaki sposób pozyskiwania gazu chodzi? Odwiertów nie robię przecież. A wracając do mojego pytania, wychodzi na to, że to nie ma sensu. Cięcie podłogi to poważna operacja mająca wpływ na bezpieczeństwo. No i ryzyko rudej. Zostaje pogodzić się z mniejszą pojemnością bagażnika. To teraz muszę wykombinować, jak zgrabnie tę podłogę wymodelować. Ehhh, tyle miejsca pod spodem się marnuje...
LS_plus - 2016-07-14, 12:25

był na tym forum temat koła pełnowymiarowego w cruze, pełnowymiarowe koło pozwoli wsadzić butle w wysokości co najmniej 20 cm
(Fabryczny wkład do bagażnika na pełny wymiar w Cruze HB)
Generalnie kupuje się takie plastikowe wkładki podwyższające dno bagażnika. W tych wkładkach są takie schowki i tam można trzymać zestaw naprawczy, klucze, trójkąt, gaśnice itp.
Cena trochę zaporowa (razem kolo 1000 PLN)
spadek pojemności bagażnika w hb z 413 litrów do 325 litrów (tylko nie wiem czy w tych 325 litrach jest już pojemność tych plastikowych schowków).
Co do butli montowanej pod autem to niestety musi być ona minimum 20 cm nad ziemią albo nie niżej niż najniżej położony element samochodu zatem pod cruze butli wcisnąć się nie da :(