To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Drgania podczas jazdy Captiva

barkris - 2016-07-06, 20:16
Temat postu: Drgania podczas jazdy Captiva
Witam
Posiadam Captive 2.0 diesel 4x4 i od pewnego czasu mam problem z drganiem całego auta. Mianowicie podczas jazdy przy ok. 60 km/h samochód wpada w wibracje jakby opony nie były wyważone. Zakupiłem nowe opony, sprawdziłem w ASO i nikt nic nie wie. Nadmieniam, że auto nie zawsze wpada w wibracje. Jedno co udało mi się usłyszeć to dziwne wycie wydobywające się chyba ze skrzyni biegów na niskich biegach.

red_p - 2016-07-06, 22:40

Sprawdź wał napędowy i krzyżaki
barkris - 2016-07-08, 10:11

Wał napędowy i krzyżaki ok. próbowałem na odłączonym i dzieje się to samo dalej wibracje.
newcomer - 2016-07-09, 11:41

Felgi oczywiście proste i wyważone?
barkris - 2016-07-12, 08:39

Oczywiście proste i wyważone, nawet dwa razy.
herman00 - 2016-07-12, 11:21

Nie wiem czy to pomoże, ale przed remontem mojej skrzyni biegów (manual) na 3 i 4 biegu auto wpadało w wibracje. Po remoncie skrzyni (m.in. wymianie łożysk) jak ręką odjął.
barkris - 2016-08-21, 16:29

Panowie udało się:

Błacha sprawa a jednak powodowała drgania.

okazało się, że to hamulec ręczny a dokładniej cięgna znajdujące sie przy kołach, które nie wracały do pozycji wyjściowej z powodu przerdzewienia. Po nasmarowaniu wszystko wróciło do normy.

Korneliusz - 2016-08-23, 23:04

No popatrz - mała rzecz a cieszy :mrgreen: A już mało brakowało a zdjąłbyś skrzynię biegów :-o

Te cięgła to linki hamulca ręcznego. Rzecz znana ze nie mają długiej żywotności ze względu na sół zimowa porą.
Nasmarowanie to sposób na krótki czas. Tylko wymiana na nowe , dobrej jakości , w teflonowej osłonie.
Warto zajrzeć do środka tarczo-bębnów bo w tych autach jako hamulec główny działają tarcze i klocki hamulcowe. Natomiast jako hamulec pomocniczy - ręczny działają szczęki hamulcowe własnie wenątrz bębna.
Ja jak rozkręciłem moje to się za głowę złapałem - tam wszystko stało :-) nieruchomo. Nawet te tarcze kotwiczne miały wżery ze rdzy. Decyzja - wymiana na nowe - szczęki , sprężynki.
Czyszczenie i malowanie tarcz kotwicznych dobrą antykorozyjną farbą. Teraz leciutko wszystko funkjonuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group