To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Check engine się nie pali, auto stoi... Aveo 2007 1.2

kamarova - 2016-07-06, 00:01
Temat postu: Check engine się nie pali, auto stoi... Aveo 2007 1.2
Cześć, to mój pierwszy post niestety w kiepskich okolicznościach :) Mam pewne podejrzenia co do mojego problemu, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi a z moimi kiepskimi doświadczeniami z serwisem nie bardzo chcę narażać się na niepotrzebne koszty.

Jestem od niedawna posiadaczem tego cudownego samochodu w instalacji gazowej. Pewnego dnia jadąc do pracy w trakcie jazdy zapalił się CHECK i auto przeszło w tryb awaryjny. Raz zgasło. Dojechałem jakoś do pracy, jechałem tak ok. 1 km. Spróbowałem skasować błąd, żeby jakoś szybko odstawić auto pod dom, ale niestety się nie udało (udało się na chwilę, ale dosłownie po kilku minutach znowu się zapalił). W każdym razie już nie kombinowałem i miałem nadzieję dojechać te 3 km pod dom ale niestety po przejechaniu jakiegoś kilometra auto padło totalnie - po próbie zapalenia słychać rozrusznik, CHECK W OGÓLE się nie świeci.

Znajomy handluje sprzętem diagnostycznym i podpinał dwa komputery, niestety żaden nie sczytuje błędów. Nic się nie pokazuje. Nie znam się na tym i sam nie wiem czy robi coś źle, trzeba inny komputer itp... Wiem natomiast, że kiedyś błąd był sczytywany bez problemu, u innej osoby ale ona jest niedostępna.

Mam pewne podejrzenia - pompa paliwowa? Ale tak jak pisałem na wstępie, może ktoś miał podobny problem i podzieli się doświadczeniem? Boje się, że jazda nawet tych kilku kilometrów z błędem była - błędem, i pojazd dobiłem...

Nie wiem czy to ważne, wcześniej miałem problem z czujnikiem wału korbowego. Samochód gasł przy hamowaniu. Po przeczyszczeniu czujnika auto działało normalnie, ale problem wrócił chyba ze dwa razy (musiałem znowu odpinać i wpinać) więc stwierdziłem, że zamówię nowy. Niestety przyszedł dopiero teraz, kiedy auto już padło, prawdę mówiąc miałem cichą nadzieję, że to jest właśnie TO, ale po wymianie na nowy niestety nic się nie stało.