To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Klimatyzacja - Zablokowana regulacja kierunku nawiewów

C77 - 2013-01-24, 18:45

huri_khan napisał/a:
Nie wiem jak w Orlando ale w Cruzie opisałem w poniższym linku może się przyda.

http://www.autocentrum.pl...binowego-16273/

Hehehe huri_khan, look at this :mrgreen:
http://www.chevroletowner..._topic1213.html

huri_khan - 2013-01-24, 20:45

Mrrrr.... a może by tak podmienić zdjęcia? :evil:
C77 - 2013-01-24, 21:12

Hehehe, no nawet ich nie przerzucili gdzie indziej :mrgreen:
Zdjęcia Twoje, ale opis już mój :-P skopiowany żywcem z międzynarodówki :twisted:
Zostaw foty, niech się cieszą Angole :-)

MiSiEk# - 2013-01-24, 22:12

Fakt jest faktem że z "klimą" sa problemy. U mnie z kolei jest ostatnio tak że wsiadam i mam ustawiony nawiew na przypuśćmy 19stopni, silnik się rozgrzeje a leci gorące powietrze a nie letnie. Trzeba albo uruchomić ponownie auto albo pokrętłem przejchać na sam dół a do komunikatu LO (low) i potem jak się już ustawi to 18stopni jest letnie, 22 ciepłe itp.
Parować mi odziwo nie paruje nawet na tych śniegach teraz, zazwyczaj mam ustawione 18-20 stopni, obieg otwrty nawiew na szybę, nogi, i mnie.
Jak bedę miał przegląd to zwrócę na to uwagę, póki co nie przeszkadza mi to wogóle, bardziej "czujnik" deszczu... :)

j23a - 2013-01-25, 10:33

Rzeczywiście czujnik deszczu działa dziwnie. Jestem pewien, że w algorytmie ustalającym sposób działania wycieraczek na podstawie danych z czujnika nie uwzgledniono stopnia zmoczenia szyby :-) .

A klima u mnie bez zmian.

Kubusiek - 2013-01-30, 15:14

Kiedys mi sie zawiesil silownik od nawiewu ... zdjecie klem z akku zalatwilo sprawe.
Serwisowy filtr z aso wymienilem na filtr za 16 zł z allegro ... objawy zaparowania i mizernej klimy znikły ..pozdro

etac - 2013-01-30, 15:33

j23a napisał/a:
Rzeczywiście czujnik deszczu działa dziwnie. Jestem pewien, że w algorytmie ustalającym sposób działania wycieraczek na podstawie danych z czujnika nie uwzgledniono stopnia zmoczenia szyby :-) .

A klima u mnie bez zmian.

Mysle ze z ta klima to rzecz normalna. U mnie parowanie szyb stało sie juz nagminne. mysle ze deszcz snieg i inne mokre rzeczy wnoszone do samochodu podnoszą wilgotność w pojezdzie, a jazda wciaz z zamknietymi oknami i brak wyzszych temperatur nie pozwala na jej pozbycie.

Włączenie klimatyzacji pomaga błyskawicznie, czyli potwierdza ze wilgotność powietrza jest zbyt duza, a klima osusza powietrze. Świadczy to tez o tym ze samochód jest nadal szczelny.

Tak czy inaczej kontrola filtra kabiny rzadziej niz co 15000 km nie ma co wymieniac w naszych warunkach

demonek78 - 2013-09-02, 12:35

Witam serdecznie !

Przy skręconej temperaturze na min. (klima wyłączona) z nawiewu dmucha mi lekko cieple powietrze, o kilka stopni cieplejsze niż na dworze. Chyba nie domyka mi się klapka zamykająca obwód nagrzewnicy. Czy ktoś wie gdzie znajduje się popychacz klapki ? którą część kokpitu rozbierać lub co ??

Proszę o odpowiedz !

Pozdrawiam !!

scoroop - 2013-09-02, 12:48

tez to mialem ostatnio ale wyczytalem tu, ze albo naprawi sie samoczynnie albo zdejmij kleme ujemna z aku i zresetuj. u mnie naprawilo sie samoczynnie akurat :)
C77 - 2015-10-13, 22:48

robciok napisał/a:
Tym razem wyzerował się zegar i ciepłe powietrze zaczęło dmuchać z każdej strony.

Bo wcześniej nie "odessałeś" skutecznie całego prądu z systemu.

W Cruze nie wystarczy odłączyć samej klamry na krótko,
ale trzeba też zlikwidować całkowicie szczątkowe napięcie pozostające w instalacji, np. poprzez załączenie świateł,
wtedy HVAC się zrestartuje efektywnie.

Be tego możecie sobie naciskać co chcecie jak jankes poniżej :-)