To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Dzwonienie zaworów w 1,4 Turbo

youngman - 2016-06-15, 11:57
Temat postu: Dzwonienie zaworów w 1,4 Turbo
Witam,

Mam Cruze 1,4 T z 2013 roku. Przebieg to 50 tyś km.
Już jakiś czas temu zauważyłem lekkie dzwonienie zaworów podczas przyspieszania. Słychać to tylko mając otwarte okno podczas jazdy i najlepiej jadąc jeszcze w tunelu albo blisko ściany jakiegoś budynku. Nie chodzi tu o duszenie silnika na niskich obrotach, po prostu zwykłe przyspieszanie, gdzie silnik nie jest obciążony - słychać wtedy lekkie, czasem pojedyncze dzwonienie. Czy ktoś z was coś takiego zauważył?
Miałem to jeszcze podczas gwarancji, ale zbagatelizowałem to, bo wszyscy mówili że w tym silniku jest regulacja hydrauliczna.. a teraz się zastanawiam, czy wszystko jest ok.
Sprawdźcie proszę i dajcie znać jak jest u was.

youngman - 2016-06-16, 15:33

Mały update:

Idealnie to słychać w garażu podziemnym, najlepiej jeszcze jak jest kilka pięter i się jedzie pod górkę. Sprawdźcie proszę..

rwicik - 2016-06-17, 06:09

W garażu podziemnym, po otwarciu szyb wiele dziwnych dźwięków słychać jadąc samochodem :)
pawelwaw84 - 2016-06-18, 09:36

rwicik napisał/a:
W garażu podziemnym, po otwarciu szyb wiele dziwnych dźwięków słychać jadąc samochodem :)

Tez tak uwazam, a tym bardziej jadac pod gore czy obciazajac silnik. W kazdym z aut ktore mialem w takich sytuacjach dzwiek silnika nie byl aksamitny. Aczkolwiek oczywiscie trudno ocenic przez internet nie slyszac tego...

pool80 - 2016-06-19, 23:28

Dziś rozmawiałem na ten temat, i ogólnie samoregulatory hydrauliczne mają to do siebie, że lubią powodować na zimnym silniku i pod obciążeniem dzwonienie zaworów.
youngman - 2016-06-20, 10:17

pool80 - dzieki bardzo! To może być bardzo dobra informacja dla mnie :mrgreen:

Mimo to, może wejdzie tu ktoś kto ma taki sam silnik i sprawdzi jak jest w jego egzemplarzu?

facet - 2016-07-14, 21:57

U mnie dzwoniło ale na postoju przy niskich obrotach - metaliczne dzwonienie- okazało się ze pompa wody i to po 20k przebiegu