To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Opóźnienie spadku obrotów po zwolnieniu pedału gazu

CiekawyRW - 2016-05-11, 12:19
Temat postu: Opóźnienie spadku obrotów po zwolnieniu pedału gazu
Zjawisko nie występuje zawsze. Niezależnie czy silnik na zasilaniu LPG, czy na PB. Niezależnie-zimny czy ciepłyPo zwolnieniu "gazu" jeszcze przez chwilę na obrotach, tzn z opóźnieniem 1, 1,5 sek zaczynają spadać . Cruze 2013 5hb 1,8 LT 33tys przebiegu. Spokojna jazda. DOkuczliwe przy rozpędzaniu, jak i redukcji biegu. Niezależnie od wysokości biegu.Ale najbardziej odczuwalne przy niskich biegach- wiadomo wyźsze obroty
piotrula5 - 2016-05-11, 22:36

Mam to samo. Podobno tak to jest.
Panowie w serwisie stwierdzili, że jest wszystko w porządku. :-)

JohnnyBeGood - 2016-05-20, 16:59

U mnie też tak wolno schodzi z obrotów - trzeba niestety więcej hamować hamulcami niż silnikiem, co przekłada się zapewne na szybsze zużywanie klocków. Gdzieś czytałem, że silniki 1.4 szybciej schodzą z obrotów, z uwagi na mniejszą masę i tym samym bezwładność elementów ruchomych ....
C77 - 2016-05-23, 10:21

Kwestia szybkości spadania silnika z obrotów to jedno,
ale tutaj kolega pisze konkretnie o samoistnym trzymaniu silnika na obrotach po puszczeniu gazu przez 1-1,5 sek,
po czym dopiero następuje ich spadek (nieważne wolny czy prędki).

Na pewno to jest nienormalne, bo tak jak autor wątku zauważył - będzie to dokuczliwe zarówno przy rozpędzaniu jak i redukcji.
Możliwe że to coś z przepustnicą.
Zostały odczytane jakieś błędy?

CiekawyRW - 2016-05-26, 07:50
Temat postu: Opóźniony spadek obrotów
W serwisie kazali mi obserwować dalej hihihi, z pytaniem "czy mi to przeszkadza?" planuję ponowną wizytę przy okazji rocznego przeglądu i wtedy poproszę o podłączenie komputera. Pewnie już w innym serwisie. Na szczęście są dwie firmy w okolicy
pawelwaw84 - 2016-05-26, 14:52
Temat postu: Re: Opóźniony spadek obrotów
U mnie w 1,4T też się potrafią utrzymać wyższe obroty po wyrzucaniu na luz póki auto się toczy, ale po zatrzymaniu opadają. Jak silnik się troszkę nagrzeje, to tego już nie ma. W 1,4T hamowanie silnikiem tez jest znikome, ale faktycznie jak się operuje gazem na postoju to szybko wchodzi na obroty i szybko spadają (dużo szybciej niż w 1,8).