To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Problem z odpaleniem

Wesley - 2016-09-18, 21:30

Maidenman napisał/a:
Miałem podobnie 2 tygodnie temu, ale zdiagnozowałem problem zanim pojawiły się problemy z odpalaniem (brakowało mocy rano na zimnym silniku i auto turlało się pomimo gazu do dechy).

Przez ile Ci się tak zachowywał samochód? Bo ja mam teraz taki objaw, że rano (albo po 8h postoju jak w pracy jestem) samochód odpala normalnie ale jak wcisnę gaz do dech to obroty spadają do 400/500 i samochód jakby się dławił. Po kilki sekundach jest już OK. Tej objaw jest tylko na zimnym silniku.

Kraviec - 2016-09-19, 12:25

Wesley, To również może być problem z instalacją LPG, rozjechane mapy, puszczanie gazu przez wtryski albo przez reduktor podciśnieniem.
Tak jak już tutaj przewijało się wiele razy, odepnij na noc akumulator, pojedź do pracy wyłącznie na benzynie i zobaczysz czy po wyjściu z pracy jest różnica.

Wesley - 2016-09-19, 14:04

Ale samochód ma problem na benzynie.
ojek - 2016-09-19, 14:10

Właśnie może chodzić o gaz, jeśli zawór puszcza Ci gaz to silnik musi go najpierw wyrzucić bo ciężko mu go zapalić. Zrób jak koledzy podpowiadają i pojedź tylko na benzynie, dla pewności możesz też zawór na butli zakręcić i wypalić resztkę gazu z układu.
Maidenman - 2016-09-19, 19:33

Dokładnie - złe działanie gazu może wpływać na pracę silnika na benzynie. Możesz wypiąć aku, pojeździć na benzynie i szybko znajdziesz się bliżej źródła usterki.

Wesley napisał/a:
Przez ile Ci się tak zachowywał samochód?

Tak jak Tobie, krótko. Przez pierwsze 50-100m. Z każdym metrem pracował coraz lepiej.