To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Wymiana rozrządu i pompy wody T18SED

JAR - 2016-04-10, 22:20
Temat postu: Wymiana rozrządu i pompy wody T18SED
Witajcie,

Biorę się za robotę, ale nie potrafię znaleźć materiałów na temat silnika 1,8. Chodzi mi przede wszystkim o ustawienie i momenty dokręcania. Będę wdzięczny za pomoc.

JAR - 2016-04-12, 17:41

Ustawienie okazało się dość popularne, typowe, ale gorzej, że graty nie pasują. Ten silnik jest bardziej oplowski, niż się wydaje. Rolki GM oryginalnie. Natomiast zestaw do T18SED ma szerszy pas, a więc i resztę pasmanterii odpowiednio, nie taką liczbę zębów, no i pompę też inną. Czyli jestem unieruchomiony. Jest parę dni na momenty śrub przynajmniej :-?
JAR - 2016-04-16, 07:38

Tak się zastanawiam, czy to jest w ogóle T18SED...Jaka to może być jednostka 1799 ccm, 122 konie 2007, automat ZF, podpowie ktoś?
JAR - 2016-04-17, 10:50

Momenty śrubek pompy znalazłem - 8Nm, to na szóstki w aluminiowym kadłubie dość prawdopodobne, jedynie ustawienie pompy mnie zastanawia. Możliwe są trzy ustawienia co 120 stopni i takie najbardziej sensowne - z wirnikiem na wprost otworu ssania - jest (uwaga!) nieprawidłowe!...Jajca, nie? Polecam zaznaczyć sobie oryginał przed demontażem, ale to dotyczy tak naprawdę wszystkich elementów.
Rolki niby 28, a napinacz 20 Nm.