To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Aveo - Aveo T 300 stukanie podczas hamowania w tylnych bębnach.

Jacenty85 - 2016-04-03, 22:51
Temat postu: Aveo T 300 stukanie podczas hamowania w tylnych bębnach.
Witam! Mam pytanko odnośnie układu hamulcowego t300 z tyłu. Jest to układ bębnowy wręcz identyczny ze wszystkimi aveo. Mam taką przypadłość że podczas hamowania występuje pukanie w tylnych bębnach. Występuje ono czasem po przejechaniu 2 a czasem 30 kilometrów - nie ma reguły. I tu pojawia się ciekawostka - wystarczy na chwilkę ruszyć ręcznym żeby pukanie ustąpiło na jakiś czas. Później przejażdżka (szczególnie) po dziurach i puka od nowa. Regulowałem też linkę ręcznego i guzik to pomaga...Macie z tym jakieś doświadczenia? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Dodam że rozbierałem bębny oczyściłem chociaż wyglądały jak nowe i nie dało to żadnego rezultatu....
chevy_power - 2016-04-04, 09:28
Temat postu: Re: Aveo T 300 stukanie podczas hamowania w tylnych bębnach.
Jacenty85 napisał/a:
Witam! Mam pytanko odnośnie układu hamulcowego t300 z tyłu. Jest to układ bębnowy wręcz identyczny ze wszystkimi aveo. Mam taką przypadłość że podczas hamowania występuje pukanie w tylnych bębnach. Występuje ono czasem po przejechaniu 2 a czasem 30 kilometrów - nie ma reguły. I tu pojawia się ciekawostka - wystarczy na chwilkę ruszyć ręcznym żeby pukanie ustąpiło na jakiś czas. Później przejażdżka (szczególnie) po dziurach i puka od nowa. Regulowałem też linkę ręcznego i guzik to pomaga...Macie z tym jakieś doświadczenia? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Dodam że rozbierałem bębny oczyściłem chociaż wyglądały jak nowe i nie dało to żadnego rezultatu....

W moich bębnach takie delikatne stukanie objawiało się bębnami nadającymi się do przetoczenia na tokarce. W październiku mechanik zainstalował mi nowe szczęki na stare bębny i po paru tysiącach to stukanie się pokazało. Stwierdził, że bębny są na tyle zużyte (150 tys. km) że porobiły się jakieś nierówności na powierzchni trącej. Przetoczył, wyrównał i teraz stuków brak.