To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Zakup Cruza - Diesel czy Benzyna z LPG

C77 - 2016-05-11, 07:39
Temat postu: Re: Odp
kicur91 napisał/a:
Zdecydowałem się za to na innego Cruza:
CRUZE 2.0

Hmm...dziwne że nie ma halogenów przeciwmgielnych - bo powinny być,
myślałem że dostał strzała i po taniości wstawił same maskownice zamiast nowych reflektorów z ramkami, ale włącznik też ma podmieniony :shock:
Nigdzie nie napisał co to za wersja wyposażenia :roll:

BTW. poduszek jest 6 a nie 8, radio nie ma pilota,
a szyba przednia jest podgrzewana gdy sobie puścisz ciepły nawiew na szybę (jeśli jeszcze działa) - to nie Malibu amerykańskie :wink:

kicur91 - 2016-05-11, 12:46
Temat postu: Odp
Pytałem właśnie jaka to jest wersja wyposażenia ale nie są mi w stanie odpowiedzieć...
W między czasie pojawił się też nowy cruz:
CRUZ 1.8

Na 90% pojadę go obejrzeć w piątek ale najpierw dzwonie do ASO w niemczech a nóż potwierdzą że takie auto rzeczywiście było tam serwisowane no bo w polskim ASO nic o nim nie wiedzą...

Pytałem też o to czy silnik jest w wersji KL7 ale sprzedawca nie wie co to jest...

Popatrzcie na niego w wolnej chwili i dajcie znać co o nim myślicie.

kicur91 - 2016-05-14, 09:11
Mały raport z wczorajszych oględzin:
image1
Auto było deklarowane jako bezkolizyjne z jedynie kilkoma pęknięciami na grillu z przodu i przetarciem nad reflektorem z przodu. Po przyjechaniu na miejsce sprzedawca już nie był tak optymistyczny i pokazał na jeden bok że był rzekomo lekko "puknięty". Po zmierzeniu czujnikiem całego auta okazało się że ten bok o którym mówi to jedyny "fragment" na tym aucie który robiony NIE BYŁ! Na co najmniej połowie auta czujnik wariował czyli było ponad 2000 mikronów! W pozostałych częściach nie lepiej bo +1000. Po prostu tragedia że można face to face taki kit ludziom wciskać.

Druga maszyna wczoraj oglądana:
image2

Tu było tylko trochę lepiej. Starszy Pan który sprzedaje to auto albo rzeczywiście nie wiedział albo tylko dobrze się maskował ale mówił że wymieniany był tylko zderzak z tyłu. Po pomiarze okazało się że cały bok (oczywiście od przeciwnej strony niż rzekomo ten zderzak był uderzony) był walnięty i to tak zdrowo bo czujnik łapał tylko na początku i końcu samochodu...(nawet drzwi nie wymienili tylko szpachla...)
A i poza tym silnik myty i nawet się nie chciało im wytrzeć tego z pokrywy...

Podsumowując zmarnowałem cały dzień na dojazdach i nie znalazłem nic nawet troche wartego uwagi. Także jeżeli ktoś też jest na kupnie to niech nawet się w te rejony nie wybiera bo nie ma po co.

Mam jeszcze prośbę: gdyby ktoś z was forumowiczów sprzedawał swojego Cruza lub wiedział o osobie pewnej która sprzedaje lub będzie sprzedawać to proszę o kontakt bo mam takie wrażenie że znaleźć w Polsce auto nie bite i z racjonalnym stosunkiem przebiegu do wieku będzie bardzo ciężko. Tutaj niestety trzeba się zgodzić z kolegą szczuplin że 90% aut które się sprowadza do Polski to po prostu powypadkowy syf.

JohnnyBeGood - 2016-05-14, 20:35

C77 napisał/a:
poduszek jest 6 a nie 8

Ciekawe, swoją drogą, czy była kiedykolwiek wersja z 8-ma? Czytałem o 2 oraz 4 (Azja i Ameryka Łac.) 6 (Europa) i 10 (US). No chyba, że w amerykańcu wystrzeliły dwie. Czytając ogłoszenia dot. Cruzów można się naczytać różnych ciekawych rzeczy: a to dwustrefowa klima, a to ksenony, a to światła do jazdy dziennej (wiem :lol: są takie same jak do nocnej)

berpa - 2016-05-14, 22:14

JohnnyBeGood napisał/a:
Czytając ogłoszenia dot. Cruzów można się naczytać różnych ciekawych rzeczy: a to dwustrefowa klima
Jeszcze sam niedawno miałeś "dwustrefową" klimę :twisted: :twisted: :twisted:
C77 - 2016-05-15, 12:25

JohnnyBeGood napisał/a:
C77 napisał/a:
poduszek jest 6 a nie 8

Ciekawe, swoją drogą, czy była kiedykolwiek wersja z 8-ma? Czytałem o 2 oraz 4 (Azja i Ameryka Łac.) 6 (Europa) i 10 (US)...

2-4-6-10.
Wersji 8 nie było gdyż więcej niż 6 (10) miały tylko Cruzaki w USA,

ale wielu w PL błędnie sądzi że ma 8, tak też zapisują na aukcjach,
myślą że kurtyny są dzielone (liczą napisy AIRBAG), ale nie są
z resztą GM w naszych specyfikacjach nie ściemniał i podawał że Cruze niezależnie od wersji wyposażenia ma 6.
http://forum.chevrolet.or...er=asc&start=15

elpablo666 - 2016-05-16, 11:16

ja też myślałem, że mam 8 , licząc oczywiście napisy "airbag". Dziękuję za sprostowanie :)
kicur91 - 2016-05-18, 14:12
Z tego co wiem to do tej wersji Chevroleta nie powinno się wkładać gazu ale proszę o potwierdzenie czy rzeczywiście tak jest:
Cruze 1.8

endriu333 - 2016-05-18, 14:49

Nie eksploatowany zima- a któż go kupił koneser :)
pool80 - 2016-05-18, 19:25

jak kupiony pierwotnie w pl to vin i dzwoń do aso czy ma kl7.
kicur91 - 2016-05-18, 20:41
Z tego co na aukcji napisał to kupiony w PL - jutro z rana dzwonie do ASO i dam znać.
C77 - 2016-05-19, 10:55
Temat postu: Re: Odp
kicur91 napisał/a:
Z tego co wiem to do tej wersji Chevroleta nie powinno się wkładać gazu
ale proszę o potwierdzenie czy rzeczywiście tak jest

WTCC MY2011 na 100% nie ma KL7.

W WTCC HB MY2012 powinno być podobnie, na 90% nie ma.

kicur91 - 2016-05-20, 07:19
W ASO powiedzieli że nie ma opcji KL7.
Z jakiegoś powodu VIN który otrzymałem miał jakiś błąd i ASO sprawdziło auto tylko po pierwszych 8 znakach.
Jest jakieś prawdopodobieństwo że mogli pomylić auto ?

JohnnyBeGood - 2016-05-20, 17:23

byq84 napisał/a:
JohnnyBeGood napisał/a:
A to jakiś ewenement? W RFN ceny nowych aut w salonach są 20-30 % wyższe niż w Polsce, więc i ceny używanych są o tyle odpowiednio wyższe. Tańszy jest tylko szrot od dziadka.

Kupowałem właśnie nowe auto z salonu, i ceny auta są zbliżone do cen w Niemczech. Moim zdaniem każde auto sprowadzane przez handlarzy, ma jakiś szkopuł. Albo popowodziowe, albo bite albo skręcony przebieg. Cudów niestety nie ma, jakoś handlarz musi zarobić. Nowa moda, to zakupy na aukcjach poleasingowych, auto jest tutaj myte i wygląda jak nówka.

Zbliżone? No chyba jednak nie.
Przykłady z cenników GM: Astra K Dynamic z najmniejszym silnikiem 105 KM 5MT bez dodatkowego wyposażenia
- Polska: 72.400 zł
- Niemcy: 21.400 euro (przy kursie NBP 4,40 zł = 94.160 zł), czyli prawie 23 tys. zł różnicy, w Polsce masz za tyle 1.6T 200 KM w wersji Elite z dodatkowym pakietem wyposażenia np. Premium za 7.500 zł(w tym lampy full LED).
W przypadku innych marek (VAG, japońce) jest dokładnie to samo..... ,

kicur91 - 2016-05-23, 09:16
Pojawiło się ostatnio takie auto:
CRUZ
Zastanawia mnie w tym ogłoszeniu tylko jedno: jak to jest że osoba prywatna wystawia fakturę vat?
Możliwe że auto jest w leasingu na firmę i po leasingu zostaje sprzedane i zarejestrowane na kupca i dlatego wystawiana jest faktura?