To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Delikatny pisk przy ruszaniu i pedał sprzęgła w podłodze

tomi333 - 2016-03-07, 10:39
Temat postu: Delikatny pisk przy ruszaniu i pedał sprzęgła w podłodze
Witam.
Ostatnio w takie pogody jak teraz przy ruszaniu na zimnym silniku, w czasie puszczania sprzęgła słychać kilkusekundowy jednolity pisk. Nie za głośny ale w środku i na zewnątrz jednak dość słyszalny. Dzieję się to na zimnym silniku po nocnym postoju i raczej w dni kiedy jest na dworze dość chłodno i wilgotno.
Po rozgrzaniu i kilku ruszeniach jest spokój.
Co to może być? czy to jakiś pasek od osprzętu się ślizga czy cos ze sprzędłem (silnik 2.0 vdci 163 KM).

Druga sprawa. Żona jadąc ostatnio na zimnym silniku miała taką sytuacje, ze silnik zgasł i jej zdaniem zablokowała się skrzynia biegów na jedynce a podczas prób odblokowania ( w jej przypadku napierdzielania jak tylko się da gałką zmiany biegów i sprzęgłem) pedał wpadł w podłogę i już nic nie dało się zrobić. Znajomy mechanik podjechał lawetą, podobno wyciągnął pedał sprzęgła do góry, coś tam zaskoczyło i samochód zaczął jeździć normalnie. Skrzynia też sie odblokowała. Co to mogło być? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Czy to pierwsze objawy awarii skrzyni biegów czy to raczej awaria żony :mrgreen:

byq84 - 2016-03-08, 11:03

Wysprzęglik niedługo padnie, nie zakładaj żadnego badziewia. Ja robiłem w marcu 2015 komplet sprzęgła Valeo i wysprzęglik TRW. We wrześniu wysprzęglik się rozleciał i pedał wpadł w podłogę [na skrzyżowaniu dzień wcześniej jedynka się zablokowała i silnik zgasł]. Aktualnie założony wysprzęglik Sachs, zobaczymy ile podziała.
endriu333 - 2016-03-08, 14:50

Jaki przelot?
tomi333 - 2016-03-08, 20:57

55 tys km.
Ale co do tego wysprzęglika to jakie jest prawdopodobieństwo rychłej awarii. Bedę robił przegląd i wymiane płynów jakoś w wakacje. Czy mozna zrobić do tego czasu 5 tys km czy lepiej nie ryzykować? I czy jak już będzie się to sypać to jakoś powoli, że zdążę do warsztatu czy będzie to niespodziewane?

pawelwaw84 - 2016-03-08, 21:55

Wysprzęglik jest hydrauliczny, działa dzięki płynowi hamulcowemu. Płyn ten wymienia się co 2 lata, ale przy jego wymianie właściwie nigdy mechanicy nie upuszczają go zaworkiem na wysprzęgliku. Czasem warto trochę przepompować ten płyn/odpowietrzyć wysprzęglik. Nie mówię, że to pomoże, ale kiedy wymieniam płyn w nim to pedał też zostaje w podłodze...
tomi333 - 2016-03-09, 08:10

To ja jeszcze nie wymieniałem płynu hamulcowego. Samochód ma 5 lat i 53 tys km. Czas wymieniać? Klocki z przodu są już zużyte to przy okazji się załatwi płyn hamulcowy
rwicik - 2016-03-09, 08:42

5 lat to już najwyższy czas na wymianę płynu hamulcowego i w wysprzęgliku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group