To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wszelkie tematy... - Kot pod maską

zdzis.michal - 2016-03-23, 13:08

Przecież tutaj nawet nie chodzi o ruszanie z kotem pod maską. Wystarczy, że wskakując będzie się pazurami wczepiał w miękkie elementy wyposażenia. Na tzw. dobrotliwych ekologów nie ma logicznych argumentów.
Joqer - 2016-04-16, 14:51

Chyba po prostu trzeba będzie sprawdzać co rano czy nic się nie czai pod maską :)
Leviatan - 2016-06-28, 12:20

zdzis.michal napisał/a:
Zalecam jednak to:
Cytat:
prosty zestaw elektroniczny do samodzielnego składania emitujący ultradźwięki, podłączyłem do gniazda zapalniczki, która stale była pod napięciem i wyprowadziłem do komory silnika

Można zrobić, gdzieś również widziałem fabryczny, może niemiecki. W Cruzie pod zapalniczkę się nie da, bo gaśnie, ale można bezpośrednio podpiąć pod akumulator. Zużycie prądu jest znikome, wysokość ultradźwięku można regulować. Ponieważ układ sam włącza się i wyłącza okresowo, tym bardziej może irytować zwierzęta. Przy dużym zimnie nawet go z bliska słychać. Okres można również regulować.

moja siostra mowiła, że koty podobno nie lubia zapachu pomarańczy i ogólnie cytrusów i że tosprawdza sie u niej w domu

zdzis.michal - 2016-07-10, 16:40

Leviatan napisał/a:
koty podobno nie lubia zapachu pomarańczy i ogólnie cytrusów

Dlatego oprócz brzęczyka mam również zawieszoną kostkę z zapachem cytrynowym, którą co pewien czas polewam wodą. Tutaj zresztą nie chodzi tylko o koty. Znacznie większe spustoszenie robią kuny, które namnożyły się również a miastach.
Znam osobiście takie przypadki.
Koty tylko śpią lub niszczą poprzez wczepianie się pazurami. Kuny przeżerają wszystkie kable od elektroniki w silniku.

Leviatan - 2016-07-27, 14:43

kuny to chyba drapieżniki, a w miastach nie mają żadnych wrogów (np. lisów) i pewnie dlatego tak się panoszą