To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Sparciałe oryginalne opony Kumho 225/50/17

tomi333 - 2015-11-06, 13:42
Temat postu: Sparciałe oryginalne opony Kumho 225/50/17
Witam.
Mam oryginalne opony Kumho od nowości. Obecnie opony mają 5 lat i przebieg 50 tys km.
Czy u kolegów również guma jest tak sparciała? raczej w innych oponach w poprzednim samochodzie aż tak się szybko guma nie starzała. Nie wiem czy nie jest to spowodowane używaniem po każdym myciu nabłyszczacza do opon ale podobno te środki powinny chronić gumę. I ostatnie pytanie. Czy jazda na takich oponach jest bezpieczna? Czy lepiej na nowy sezon zakupić nowe gumy? Bieżnik nie jest jeszcze mocno wytarty....


https://goo.gl/photos/kTfHBtbrihsYQKWp9
https://goo.gl/photos/SKffTzVAf7hEZzau8

pawelwaw84 - 2015-11-06, 16:55
Temat postu: Re: Sparciałe oryginalne opony khumo 225/50/17
Jak druga strona, ta nie wyeksponowana na słońce i na działanie preparatu?
Sam używam też tych konserwujących czernidel i nie raz zastanawiałem się czy aby na pewno pomagają czy wręcz przeciwnie...

DawidNY - 2015-11-06, 19:46

ja mialem spekane boki opony i sparciale Kumho 9 letnia = jezdzilem 3 lata na nich, dopiero gdy mialy 12 lat przy zmianie na zimowe kazali mi je wyrzucic
ja bym ich nie wymienial

tomi333 - 2015-11-06, 19:59
Temat postu: Re: Sparciałe oryginalne opony khumo 225/50/17
pawelwaw84 napisał/a:
Jak druga strona, ta nie wyeksponowana na słońce i na działanie preparatu?
Sam używam też tych konserwujących czernidel i nie raz zastanawiałem się czy aby na pewno pomagają czy wręcz przeciwnie...

Dobre pytanie. Nawet nie sprawdzałem. Ale wydaje mi się, że po drugiej stronie jest tak samo. Skoczę do garażu w weekend i dokładnie zobaczę

C77 - 2015-11-07, 16:36

Myślę że nie masz co panikować, z 15 tyś swobodnie na nich zrobisz,
chyba że chcesz zmienić koła na inny rozmiar.

tomi333 - 2015-11-07, 18:54

C77 napisał/a:
Myślę że nie masz co panikować, z 15 tyś swobodnie na nich zrobisz,
chyba że chcesz zmienić koła na inny rozmiar.

Ale na jaki? Na te oryginalne 17 chyba wyboru co do rozmiaru to nie ma a na nowe fele na razie nie mam kasy

C77 - 2015-12-08, 12:49

Można na nich np. zmniejszyć szerokość w nowych oponach,
np. na 215 albo zwiększyć profil dla komfortu (55), jak komu wygodnie,
było już o tym kilka razy na forum.

Co do meritum tego tematu to aby Twoje opony wytrzymały jeszcze trochę możesz spróbować użyć na nie np. tego preparatu,
który konserwuje gumę, spowalnia jej starzenie i pokrywa mikropęknięcia.
http://allegro.pl/impregn...5039169679.html

tomi333 - 2015-12-08, 13:57

Sprawdziłem opony i okazało się, że po stronie wewnętrznej są tylko trochę mniej sparciałe. Wynika z tego, że słońce i może trochę te " czernidła" do opon powodują również degradacje gumy ale największy wpływ na to ma jakość oryginalnych opon khumo. To jest twarda guma która z czasem traci jeszcze bardziej na elastyczności i parcieje.
Zresztą zaprzyjaźniony "oponiarz" poradził mi abym jednak te opony wymienił. I tak prędzej czy później musiałbym to zrobić a ryzyko pęknięcia opony przy dużych prędkościach wzrasta.
Więc zakupiłem Continental ContiSportContact 5 225/50R17 94W za 490 sztuka. Trochę drogie ale powinny dawać rade. Już są założone na alusy i czekają do wiosny

berpa - 2015-12-08, 19:14

tomi333 napisał/a:
czernidła
Nie używam tego, bo na logikę czym coś ciemniejsze tym bardziej się przegrzewa na słońcu. Co jak co ale guma bardzo źle znosi przegrzewanie.
pawelwaw84 - 2015-12-08, 20:40

Różnica nagrzania wnętrza w białym a czarnym aucie jest niewielka, a co dopiero odcienie czarnego względem opony czarnej czy czarniejszej. Chodzi o to, że te czernidła powinny działać jak filtr UV, bo to właśnie te promienie w głównej mierze odpowiadają za starzenie się tworzyw.
Skąd różnice w rozmiarach opon? Do Cruze przewidziane są 215/50 R17 i 225/50 R17 - obwód różny, a jednak obydwie są w książce obsługi hmm. Benzyna - diesel?
Jeśli można wybierać dowolnie to ja bym jednak szedł w 215, bo to zawsze trochę mniejsze opory toczenia i mniejszy hałas. Prędzej szukałbym większego profilu jeśli wejdzie dla komfortu, bo na 17tkach jest i tak już dosyć sztywno.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group