To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - KAMPANIA NAPRAWCZA CRUZE, ORLANDO ZBIORNIK PŁYNU CHŁODZĄCEGO

Boyka - 2015-10-03, 22:59
Temat postu: KAMPANIA NAPRAWCZA CRUZE, ORLANDO ZBIORNIK PŁYNU CHŁODZĄCEGO
Dostałem właśnie list że trwa kampania naprawcza Cruza i Orlando w dieslu roczniki 2011-2014.

Chodzi o bezpłatną wymianę zbiorniczka wyrównawczego od płynu chłodniczego,
w którym na skutek naprężenia termicznego, może dojść do pęknięcia króćca zwrotnego zbiornika wyrównawczego,
co skutkować może utratą płynu chłodzącego i spadkiem mocy silnika (do 50% po przekroczeniu temperatury silnika powyżej 125 ℃).

Czas naprawy napisali ze ok 45min - wymiana zbiornika wyrównawczy starego typu na nowy typ (13465094).
Ulepszone zbiorniki posiadają metalową tuleje wewnątrz króćca zwrotnego.

Cruze skończył gwarancje w tym roku, miło ze interesują się nim nawet po gwarancji.

adaśko - 2015-10-07, 16:28

też na mychevrolet zobaczyłem że mój cruze został objęty akcją serwisową i juz dzwonili do mnie z serwisu abym przyjechał na oględziny.
C77 - 2015-10-07, 20:24

heh, nowy, ulepszony typ to po prostu wcześniejszy zbiorniczek z MY2010 :mrgreen:

Tak się kończą oszczędności by GM :mrgreen:

adaśko - 2015-10-09, 18:16

Po wizycie dzisiaj w serwisie i oględzinach zbiorniczka nadaje się do wymiany,
teraz pozostaje czekać na telefon z serwisu aż nowy zbiornik przyjdzie i go wymienią.

C77 - 2015-10-12, 13:42
Temat postu: KAMPANIA NAPRAWCZA ASTRA J ZBIORNIK PŁYNU CHŁODZACEGO
Fotki zbiorniczka przeznaczonego do wymiany:

przegrzany króciec kruszeje

W oplu Astrze IV jest zupełnie to samo, ale tam póki co GM milczy bo silniki już płoną z innego powodu :mrgreen:

Boyka - 2015-10-17, 11:38

Zbiorniczek wymieniony w około 30 minut, brak gratisowego mycia auta a szkoda ;D
adaśko - 2015-11-09, 20:36

Dziś wymieniony zbiornik po moim telefonie bo biedacy z serwisu w Białymstoku zapomnieli zadzwonić jak zbiorniki dojadą :-/
mario78 - 2015-11-09, 21:25

U mnie też wymienili tydzień temu, i też musialem się upomnieć bo zapomnieli, urok topauto :-? .
Maidenman - 2015-11-11, 16:26

Przy okazji tego tematu mam pytanie:
Czy orientujecie się jak wygląda sprawa akcji serwisowej, jeśli jestem drugim właścicielem i auto jest już po gwarancji? Czy też mogę się zgłaszać na tego typu akcje serwisowe? Czy muszę je wykonywać odpłatnie?

rafic - 2015-11-11, 17:57

Możesz i nic nie płacisz. Nie ma znaczenia czy jesteś 1 czy 50 właścicielem pojazdu ani czy ma gwarancję. Jeśli zachodzi niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzi przez wadę fabryczną danej części to producent ją wymienia na własny koszt. Były przypadki gdzie akcje serwisowe były organizowane dla nawet 8-10 letnich samochodów.
Maidenman - 2015-11-11, 22:29

ok, dzięki wielkie za odpowiedź :) Póki co, sprawdzając na stronie UiKOK-u nie ma mojego numeru VIN więc jest dobrze ;-)
C77 - 2015-11-12, 20:13

Maidenman, nie wiem czy się cieszyć czy nie,
bo jeśli Ci to pęknie po gwarancji i wtedy to zgłosisz,
to Tobie powiedzą, że dla Twojego auta nie ma żadnej kampanii naprawczej
i będziesz musiał sam ponieść koszt nowego zbiorniczka + wymiana.

Ostatnio był taki przypadek na forum w kwestii złączy poduszek powietrznych
:arrow: http://forum.chevrolet.or...t=2001&start=30

Trojan2510 - 2016-02-11, 13:22

Mam identyczny problem z moim Cruzem w benzynie. Obecnie walczę o zwrot kosztów z producentem. W związku z tym mam prośbę. Jeśli miałby ktoś jeszcze list, który informuje o kampanii wymiany zbiorniczka wyrównawczego od płynu chłodniczego i mógłby mi podesłać na maila tomasz_trojanowski@wp.pl to byłbym wdzięczny.
mario78 - 2016-02-11, 14:54

List nie jest potrzebny, zarejestruj się na MyChevrolet i sprawdź po nr. VIN czy Twój cruze podlega tej akcji naprawczej.
tapsik - 2016-02-11, 22:14

Ja podjechałem do ASO. Powiedziałem, że dowiedziałem się o akcji serwisowej i czy mogą mi sprawdzić po vinie, czy mój Cruz łapie się na akcje. Pani zrobiła dziwną minę, coś tam popatrzyła w komputer i zdziwiona powiedziała, że faktycznie jest taka akcja. Mój 2.0 2012r. się załapał, tylko musiałem czekać prawie miesiąc na wymianę, bo zbiorniczków brakło w głównych magazynach i czekali na dostawę. Czas samej wymiany zbiorniczka po umówieniu się ok 50 min.