To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Nie mog? doda? gazu

poster87 - 2015-06-02, 17:10
Temat postu: Nie mogę dodać gazu
Witam i proszę o pomoc !! !

W mojej Epice `07 2.5 Automat podczas jazdy przestaje działać pedał gazu, jedzie tylko na niskich obrotach a raczej się toczy. Po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu problem znika do następnego razu .

Czy ktoś wie o co to może chodzić co tam się psuje ?

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

mario78 - 2015-06-02, 18:34

Prawdopodobnie masz problem z czujnikiem położenia pedału przyspieszenia. Podłącz auto pod kompa i sprawdź jakie błędy wyskakują.
poster87 - 2015-06-03, 21:23

gdzie znajduje się ten czujnik i ile mniej wiecej kosztuje ?
z tego co wyczytałem z googla to chodzi o potencjometr za pedałem gazu ?

np. taki ?

http://allegro.pl/epica-2...5336919771.html

mario78 - 2015-06-04, 10:54

Chodzi o takie coś, ale musisz sprawdzić czy u Ciebie jest taki sam, no i wcześniej musisz podłączyć auto pod kompa żeby się upewnić że to to jest walnięte. Czujnik jest przy pedale gazu.
poster87 - 2015-06-04, 19:46

Jeszcze raz ja :) zrobiłem badanie komputerem i wyskoczył mi taki błąd

Kod usterki p0606
Sterownik przeniesienia napędu
- Sterownik uszkodzony

czy to nadal będzie ten czujnik czy też znowu ten sterownik ? i gdzie on się znajduje ?

mario78 - 2015-06-05, 06:10

przy takim błędzie wyglada że to jednak nie czujnik. Odnośnie tego błędu znalazłem takie coś klik
Komierowski - 2015-06-24, 16:17

W zeszlym roku mialem taki sam objaw,silnik nie reagowal na pedal gazu.Szybko robisz rachunek sumienia .CO JA TAKIEGO ZROBILEM? Oczywiscie zapalila sie lampka Check Engine.Pojecalem sobie bardzo zrywnie na zimnym silniku a byla to zima. Szybka analiza myslowa jak duzo gazu na niedogrzanym silniku to polecialo duzo paliwa i nie zostalo spalone i odrazu zareagowala na to lambda sonda gdyz sie zmienil stosunek paliwa do powietrza i to dawalo trucie juz atmosfery i dlatego lampka sie zapalila.Noga z gazu i jechalem na wolnych obrotach diesel ma moment olbrzymi nie bylo problemu,miasto i automat. po 15 minutach temperatura wskazywala na nagrzanie silnika.Automatycznie wrocil gaz i turbo.Lampka nie zgasla.POjechalem do mojej firmy i sam zmienilem filtr paliwa i nastepnie podlaczylem samochod pod kompa tez byl kod dosc dziwny.Wykasowalem i wszystko wrocilo do normy.Wczesniej czyslilem klemy na baterri i je odczepilem od akumulatora.Potem zamontowalem lampka sie nie zaplila,ale w sytuacji pod bramkowejsie zaswiecila i powod byl jeden nie wykasowanie bledu po odczepieniun akumulatora.
Niestetyu trzeba to robic.Dzisiaj mam wlasny takowy przyrzad i jak baterie odczepiam odrazu wykasowuje blad.Nie ma juz problemu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group