To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - EVANDA 3000 obr/min na biegu jałowym co robić?

rodzyn01 - 2015-04-01, 15:55
Temat postu: EVANDA 3000 obr/min na biegu jałowym co robić?
Witam. Na biegu jałowym mam 3000 obr na minutę, krokowy czyszczony, przepustnica czyszczona, czujnik otwarcia przepustnicy wyeliminowany (wymiana nie pomogła). Jest tak i na benz i na gazie. Podczas jazdy normalnie, w momencie włączenia biegu jałowego wchodzi na 3000 i nic.
Panie i Panowie, pomocy...

endriu333 - 2015-04-02, 09:14

nie łapie "lewego" powietrza? Ja coś takiego kiedyś miałem w aucie żony - ford fiest 1.25 zetec benzyna - okazało się, że trzeba było odłączyć czujnik prędkości pojazdy i problem znikał - finalnie po tej operacji prędkość auta była pokazywana tylko na szafie ale nie dochodziła do komputera - problem już nigdy nie wrócił...może spróbuj czujnik prędkości wypiąć i zobacz co się stanie...
rodzyn01 - 2015-04-03, 08:33

Lewego powietrza nie łapie, odpięcie prędkościomierza nic nie dało...
Regulus - 2015-04-03, 08:44

Czy na rurce doprowadzającej podciśnienie do przepustnicy jest zaworek zwrotny? Jeśli jest warto go sprawdzić (w Matysiaku pomogło) Ta rurka lubi też łapać 'lewe' powietrze i trzeba ją powyginać w różne strony bo pęknięcie może być niewidoczne.
daszczu - 2015-04-05, 02:29

krokowiec czyszczony ale czy sprawny? pozatym odepnij mu aku na 15 minut i sprawdz.
A i jaka instalacja gazowa?

krzysiek53 - 2015-04-06, 14:48

Witam u mnie była pęknięta guma harmonijka dolot powietrza od filtra do tłumika ssania wyszło gdy zdemontowałem tak to nie było widać ,ale może krokowy z innego działającego bo czasem mycie nie pomaga.też jestem za zajęciem klemy może się zresetuje,albo ktoś z wtyczką a nie pali się check????? :oops:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group