To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Wytrzyma?o?? sprz?g?a benzyna 1.8

endriu333 - 2015-01-19, 08:22
Temat postu: Wytrzymałość sprzęgła benzyna 1.8
czy ktoś z kolegów miał już może wymieniane sprzęgło w swoim benzyniaku - niezależnie czy to 1.6 czy 1.8. Ciekaw jestem o trwałość tego elementu. Z autopsji mogę powiedzieć, że u siebie mam 90kkm przebiegu i o ile sprzęgło według mnie pracuje prawidłowo to potrafi wydać lekkie popiskiwanie przy "ruszaniu" z 2 - wcześniej tego nie miałem a od chwili czuję taką anomalię i ciekaw jestem czy to oznacza że należy myśleć o nowym zestawie czy może było spowodowane wilgocią niskimi temperaturami itp. i się nie przejmować- może ktoś ma większy przelot i się wypowie w temacie...
C77 - 2015-12-22, 18:58

Endriu jak tam Twoje sprzęgło? Żyje czy padło? Wymieniłeś je już?
Podaj wieści z frontu :-)

rwicik - 2015-12-22, 20:18

U mnie ASO stwierdziło, że może na mój koszt wymienić sprzęgło.
Byłem u nich z usterką poszarpywania i stwierdzili, ze to wina sprzęgła.
Przebieg 75 kkm.
Ja im nie wierzę ;)

mario78 - 2015-12-22, 20:45

rwicik napisał/a:
U mnie ASO stwierdziło, że może na mój koszt wymienić sprzęgło.


Ile chcieli za sprzęgło i wymianę?

rwicik - 2015-12-23, 07:09

mario78 napisał/a:

Ile chcieli za sprzęgło i wymianę?


Nie pamiętam dokładnie, ale chyba blisko 2000 zł.

endriu333 - 2015-12-23, 13:03

C77 napisał/a:
Endriu jak tam Twoje sprzęgło?


kolego C77 moje sprzęgło jest nadal w "oryginale" - obecnie mam nalotu prawie 116kkm i jeśli chodzi o popiskiwanie ( bardzo sporadyczne) zdarza się nadal a jesli chodzi o poszarpywanie to nauczyłem się z tym "żyć" i generalnie wydaje się mi że również występuje już to u mnie bardzo sporadycznie aczkolwiek wydaje się mi, że przy 150kkm ( tak duży przegląd:)) nie ominie mnie również wymiana całego sprzęgła. A i odnośnie charakterystyki korzystania auta w tym roku - parę razy wybierałem się w dłuższe trasy z przyczepką....gdzie poszarpywanie było bardziej wyczuwalne ale tylko przy ruszaniu. Pozdrawiam i Wesołych Świąt :) ! ! !



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group