To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Ruch drogowy - O wy?szo?ci dróg hiszpa?skich nad polskimi

berpa - 2015-01-11, 13:17

kemoiz napisał/a:
nie wiem gdzie mieszkałeś w Polsce i jak często masz okazję tutaj jeździć ale to gadanie o "stanie polskich dróg" to mit powtarzany od 20 lat. W tej chwili mamy jedne z najlepszych i najświeższych dróg w europie. Jadąc autostradami do Francji bardziej komfortowo czułem się w Polsce niż na większości dróg w Niemczech.


Oczywiście, że polskie odcinki autostrad są komfortowe ale ile ich w Polsce masz? Nie wiem jak we Francji czy w Niemczech ale Hiszpanie od 1982 roku budują ponad 1000 km autostrad rocznie ( poza tym Hiszpania liczbą mieszkańców i wielkością jest bardzo zbliżona do Polski ).
Sieć autostrad i dróg ekspresowych w Hiszpanii według danych na dzień 31 grudnia 2011 składa się z 16 204 km dróg / Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce na dzień 31 grudnia 2014 - 3087 km. O innych drogach nie wspominam, bo i tak nie uwierzysz, ale wygląda to jeszcze gorzej.
Druga sprawa: Hiszpanie są dużo gorszymi kierowcami od Polaków, a mimo to od kilkunastu lat śmiertelność w wypadkach drogowych mają kilkukrotnie mniejszą niż w Polsce.
Jadąc rok temu z Berlina do Gdańska dojechałem tylko 50 km od granicy, potem wysiadłem z samochodu i poinformowałem rodzinę, że albo prowadzi ktoś inny albo dalej idziemy na piechotę. W samym Trójmieście to samo. W Gdańsku powinny zostać dopuszczone do ruchu kołowego pojazdy gąsienicowe.
A propos: jesteś z Warszawy, zbudowali już obwodnice warszawską czy dalej jest to jedyna stolica europejska bez obwodnicy?
Podsumowując: nie piszę tego bo lubię sobie czasem popluć na Polskę, czy lubię powkurzać Polaków, tylko żebyście zdawali sobie z tego sprawę idąc do wyborów i głosując na tych samych od 25 lat polityków. Może byliby uprzejmi powiedzieć gdzie byli i co zrobili przez ostatnie 25 lat dla swojego kraju?

http://niewygodne.info.pl...w-UE--VIDEO.htm

kemoiz - 2015-01-11, 14:02

Rozmawialiśmy o stanie dróg a nie o ich ilości. Gdzie była Polska a gdzie Hiszpania w 1982 roku? W zasadzie to gdzie była Polska jeszcze 15 lat temu? Takie porównanie jest bez sensu bo nawet utrzymanie drogi ze względu na różnicę klimatu to są dwie inne bajki. Jednak w ostatnich latach było tyle remontów, że nie jest tak dziurawo i krzywo jak ludziom się wydaje. Oczywiście jak zjedzie się na drogę lokalną gdzie między wsiami jest 10km niczego to nie można się spodziewać takiej samej drogi jak w okolicach Warszawy czy innych dużych miast ale w takich rejonach ludzie nie zastanawiają się jakie felgi kupić.
berpa - 2015-01-11, 14:31

Co ci z jakości kilku kilometrów autostrady w Polsce jeśli na codzień przemieszczasz się głównie pomiędzy parszywymi drogami dzielnicowymi i paskudnymi międzymiastowymi. W międzyczasie zastanawiając się gdzie zaparkować, bo parkingów też nie ma.
Co do klimatu to kolejne legendy wymyślane przez nieudolnych, polskich polityków. Hiszpania to kraj górzysty a centrum to półpustynne płaskowyże. Efekt jest taki, że na wybrzeżach autostrady lecą albo na dwudziestometrowych pylonach, albo w wielokilometrowych tunelach wykutych w litej skale. Z kolei w centrum kraju przez większość roku masz bardzo zimne noce i skwarne popołudnia z różnicami temperatur ponad 40 stopni. Przy 45 stopniach w cieniu nie położysz nawet dłoni na asfalcie.
Zresztą zapraszam na tereny byłych Prus żebyś mógł sam ocenić stan betonowych dróg zbudowanych przez Niemców i nieremontowanych od 1945 roku. Dopiero po wtopieniu miliardów złotych w asfaltowe autostrady zaczynają się w Polsce pierwsze dyskusje z wnioskami do których doszli Prusacy ponad 80 lat temu :-| .

kemoiz - 2015-01-11, 15:53

berpa napisał/a:
Co ci z jakości kilku kilometrów autostrady w Polsce jeśli na codzień przemieszczasz się głównie pomiędzy parszywymi drogami dzielnicowymi i paskudnymi międzymiastowymi. W międzyczasie zastanawiając się gdzie zaparkować, bo parkingów też nie ma.
A myślałem, że to ja mieszkam w Polsce, w Warszawie i na codzień przemieszczam się tymi drogami. Ale widać ktoś kogo tu nie ma zawsze wie lepiej.
berpa - 2015-01-11, 16:09

Niekoniecznie wiem lepiej, ale z innej perspektywy lepiej widać.
Rozumiem, że ty mieszkasz przy wjeździe na autostradę, pracujesz przy zjeździe z autostrady, odwozisz dziecko do szkoły przy autostradzie, robiąc zakupy na autostradowej stacji benzynowej. Czyli po prostu masz szczęście, tak jak pozostałych 99% mieszkańców Warszawy. Oszukuj się dalej.

kemoiz - 2015-01-11, 16:28

Rozumiem, żę ty żyjąc w hiszpanii wiesz lepiej jak jest w Polsce. Jak pozostałych 99% emigrantów. Kończę tą jałową dyskusję bo robisz się śmieszny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group