To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Kupno Chevrolet Cruze 1.8 - opinie

krokodyljarek - 2016-05-11, 11:13

ja już po, wrzucam tak poglądowo, więcej pokaże jak założę temat dla swojego auta:

dowód na to że butla wchodzi w koło:

:mrgreen: :mrgreen:

wmaczek - 2016-05-13, 10:33

jaka instalacja?
krokodyljarek - 2016-05-13, 10:42

BRC Sequent 32
wmaczek - 2016-05-13, 11:02

u mnie to samo :) można spytać jaki koszt i gdzie robiłeś?
krokodyljarek - 2016-05-13, 12:15

2900, montowałem w Energy Gaz
szczuplin - 2016-05-13, 21:37

butla górą wystaje?
rintin - 2016-06-12, 16:00

Witam serdecznie wszystkich

Planuje zakup samochodu i wpadł mi w oko cruze i mam pytanie czy warto?. Moim jedynym samochodem który posiadam od 8 lat jest Golf 4 1,4 16v. Myślałem o golfie 5 ale ciężko znaleźć dobrze wyposażona piątkę z prostym silnikiem 1.6 a jak już jest to ceny od 26 do nawet 30 tys zl za 2008 rok. Za tą cenę można kupić cruza z 2010 a nawet 11 roku z silnikiem 1.8 tylko czy warto kupić używanego cruza?. Mam zamiar jechać jutro obejrzeć cruza z oxl, może coś ze zdjęć jako użytkownicy cruzow zauwazycie i odradzicie moja wycieczkę :-) . I co myślicie o tej cenie? tanio, drogo ?

http://olx.pl/i2/oferta/c...D5-IDfWAkr.html

rwicik - 2016-06-12, 16:13

Trochę drogo.
Jakby rzeczywiście miał taki przebieg i przyzwoity stan techniczny, to można targować i brać :)

berpa - 2016-06-12, 16:26

Ciekawe czemu drugi właściciel i czemu się go pozbywa? Cruze 1,8 to nie jest zły samochód, ale niektórych rzeczy trzeba w nim pilnować np. regularnych wymian dobrego oleju. To już niestety nie ten sam silnik co w nieśmiertelnej Nubirze. Do tego dochodzi dodatkowy czynnik ryzyka czyli gaz, co przy braku hydraulicznej regulacji zaworów może mieć kosztowne konsekwencje. Nauczony przykrymi osobistymi doświadczeniami z firmową instalacją LPG wolałbym samemu gazować samochód.
endriu333 - 2016-06-12, 17:18

Jak dla mnie auto powypadkowe.lewy tył drzwi złe spasowane. Na klapie brak oznaczenia wersji. Przód maska również nie pasuje. Radze dobrze blacharsko go obejrzeć. Przy tym przebiegu rozrząd do wymiany +kzfr wiec pare zlotych trzeba dodać.sprawdzić należy tez sprzęgło i skrzynkę biegów.życzę racjonalnych zakupów.
rintin - 2016-06-12, 17:36

W krótkiej rozmowie telefonicznej właściciel poinformował mnie że instalacja lpg to brc fabryczna nie stwarza problemow wymienia tylko filtry. Wlew montowali w zderzaku ?. Na pytanie co może powiedzieć o tym samochodzie odpowiedział niewiele można powiedzieć wszystko działa samochód sprawny. Ma przyciere na tylnim zderzaku o tym mówil. Rozrzad wymieniał przy 120tys, a tak klocki i tarcze.Sam nie wiem czy jechac raptem to około 30km odemnie. A to każdy miał oznaczenie lt+ na klapie ?? bo to taka wersja.

Ta te drzwi ta srebrna listwa jakby minimalnie wyżej hmm

endriu333 - 2016-06-12, 20:17

To sa świeże blachy Mińska-pachnie mi to "mirkiem"handlarzem...Ale 30km to niedaleko więc czemu nie jak masz czas. Tak wszystkie Cruze miały na klapie oznaczenie modelu a korek w zderzaku to "norma" przy montowanej w zewnętrznym serwisie zleconym przez Aso.rozrząd przy 120kkm to dziwne ale jesli ma rachunki na to to ok ale pewnie nie ma wiec miedzy bajki mozesz to włożyć.weź pod uwagę ze to zdjęcia i na żywo bedzie dokładniej i na 99%gorzej.
endriu333 - 2016-06-12, 20:22

Ten przebieg i rozrzad nie daje mi spokoju.poproś o vin i date pierwszej rejestracji i sprawdź sobie to auto na historiapojazdu.gov.pl
rintin - 2016-06-13, 05:15

Podczas wczorajszej rozmowy mówił że wymieniał przy 120 ale nie ma nic na to :-) . To ciekawe świeże blachy, wymiana przy 120tys , teraz 157tys.... Może się przejade choćby obejrzeć przejechać sie i zobaczyć czy mi cruze by odpowiadał. Pracuje jako kierowca jezdze po Warszawie i wam powiem Chevroleta cruza od miesięcy nie spotkałem ani na ulicy, ani zaparkowanego. Ludzie bali się kupować bo kojarzone z deawoo ? czy większość wyzionela ducha ? ;-) . Po filmach z yt to ładny na zewnątrz samochód sprawiający wrażenie dużo droższego a w środku taka ala insignia ;-) . Przeglądajac ogłoszenia cruzow to ten jedyny ma tak niska cenę reszta 30-32tys w mazowieckim.
zdzis.michal - 2016-06-13, 09:15

endriu333 napisał/a:
Tak wszystkie Cruze miały na klapie oznaczenie modelu

Akurat tym by się nie przejmował. Widziałem wiele Cruzów w tym mój kupowany z salonu i nie miały oznaczenia modelu.

rintin napisał/a:
Ludzie bali się kupować bo kojarzone z deawoo ? czy większość wyzionela ducha ?

I znowu nieprawda. Był chyba za dobry i za tani w stosunku do niemieckiej Astry, której robił konkurencję i dlatego musiał być wycofany z Europy co zniechęciło ludzi. Oprócz Cruza ile jeszcze jeździ Aveo i Sparków? W nr 24/2016 Motoru jest zestawienie z sprzedaży samochodów w I kwartale 2016 w świecie. Sprzedano tego modelu 109 668 szt., co plasuje go na 28 miejscu po Skodzie Octavii (112 022 szt.), Nissanie Qashqai (110 556 szt.) a przed Hondą Acord (108 473 szt.), pozostawiając w tyle np. Toyotę Yaris (105 131 szt.), Opla Corsę (79 962 szt.), Opla Astrę (63 720 szt.), Fiata 500 (57 470 szt.) co tłumaczy jego "konieczność" wycofania z Europy.
Zresztą każdy samochód ma swoje zalety i wady i przekręty, co jest na tym Forum szeroko opisywane, jakie jest porównanie reklam do rzeczywistości.
Wg mnie należy wracać uwagę, czy sprzedawca nie tuszuje jakichś wad ukrytych i tajnej historii samochodu. A Cruze nigdy nie był i nie będzie jakimś wystrzałowym samochodem o super osiągach ale dużym, ciężkim samochodem rodzinnym, co wiąże się z większym spalaniem. Myślę, że rekompensują to niższe koszty utrzymania mało wysilonego samochodu.
Wybór jak zawsze należy do zainteresowanego.