To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Kupno Chevrolet Cruze 1.8 - opinie

berpa - 2016-04-17, 15:02

JohnnyBeGood napisał/a:
samochód nie nadawał się kompletnie do jazdy na dłuższych dystansach - na szybach po stronie kierowcy już po kilku minutach zaczął się zbierać szron i lód

http://allegro.pl/nagrzew...5846783355.html

JohnnyBeGood - 2016-04-17, 16:28

berpa napisał/a:
http://allegro.pl/nagrzew...5846783355.html

Myślę, że daszek nad zegarami będzie najlepszy do montażu. I tak zaoszczędzę 3 tys. zł...... :-P

C77 - 2016-04-20, 12:24

JohnnyBeGood napisał/a:
Tak naprawdę najistotniejszym problemem jest mieszalnik, który jest najdroższym podzespołem eksploatacyjnym. Nie znam żadnego warsztatu (a pytałem kilku znajomych mechaników), który chciałby się bawić w rozcinanie kokpitu z boku i wymianę/naprawę klapki. Zabawa jedynie dla właściciela-majsterkowicza, którym niestety nie jestem. Regularna wymiana mieszalnika w ASO to wydatek kilku tysięcy, co dwa lata (40 tys. km przebiegu). I w tym momencie dochodzimy do kluczowego pytania: jaki był sens wyboru budżetowego samochodu Cruze z wolnossącym silnikiem + LPG, zamiast uturbionej rakiety, w sytuacji, gdy oszczędności w kosztach eksploatacji zostają błyskawicznie (już przy przebiegu do 100 tys. km) skonsumowane przez padające ogrzewanie, KZFR i chłodniczkę oleju (razem ok. 6 tys. zł). Regeneracja turbiny (zwykle rzadkość do 100 tys. km przebiegu) to jedynie ok. 2 tys. zł., ale za to jaka przyjemność z jazdy.

Kwestia dużego ryzyka urwania mocowań klapy temperatury nie jest wyróżnikiem Cruza 1.8 ale ogólnie wszystkich Cruzów; 1,4T, 1.6, 1.8, 1.7 i 2.0
więc kwotę ewentualnej jej naprawy gdy usterka wystąpi należy doliczyć do każdego Cruzaka o którego się targujemy.

Do tego w przypadku 1.6 i 1.8 mamy
-wymiana KZFR w zestawie z solenoidami - nie powinno przekroczyć 2 tyś PLN
-wymiana uszczelek chłodniczki oleju - nie powinno przekroczyć 1 tyś PLN

Roman w filmie dodał jeszcze wymianę uszczelniaczy skrzynia-silnik w 1.8
ale ten problem również występuje w innych Cruzach

pablo1 - 2016-04-20, 13:06

Ja juz wymieniałem trzy razy uszczelniacz skrzyni biegów. Dwa razy na gwarancji i raz po gwarancji.
Każde auto ma jakieś wady, tak że cruze nie należy do wyjątków.

C77 - 2016-04-21, 20:46

pablo1, jaka była cena za tą usługę po gwarancji?
pablo1 - 2016-04-21, 23:40

Wymieniałem olej w skrzyni oraz uszczelniacz skrzyni na lewej półosi. Razem z częściami( uszczelniacz oraz uszczelka skrzyni) wyszło 300 za obydwie usługi.
krokodyljarek - 2016-04-28, 12:38

podepnę się pod temat, kupuję właśnie Cruza w wersji 1.8, ktoś może ma takiego z zamontowanym LPG i poleci co warto tam wsadzać?
C77 - 2016-04-28, 21:19

Kolego, od LPG do Cruza mamy tutaj całe podforum, które głównie dotyczy właśnie Cruza 1.8 z LPG
:arrow: http://forum.chevrolet.org.pl/viewforum.php?f=107

jeśli jesteś zainteresowany tym tematem to polecam lekturę tego działu <ok>
gdyż mało kto lubi powtarzać swoje opinie po wielokroć.

szczuplin - 2016-05-01, 15:23

Tak więc nawiązując do posta ze strony 6 w którym napisałem, że jedziemy po autko wyjaśniam dlaczego po niego nie pojechaliśmy. Obecnie adresy stron nie zawierają zdjęc. Przezornie zgrałem te zdjęcia specjalnie dla Was.

Zdjęcia z owego ogłoszenie - wybrane kilka

zdjęcia poprzednie:

temat gdzie niegdzie pozgłaszany. Pamiętajcie szukając auto warto przekopać internet. Tam zawsze zostaje slad.

JohnnyBeGood - 2016-05-01, 16:36

Widać kolejną bzdurę (?) spod znaku GM: aktywacja poduszki skutkuje zniszczeniem przedniej szyby. Ach ta dbałość o zyski.... :evil:
krokodyljarek - 2016-05-06, 10:19

ok, dzięki za linka, tam podpytam. tutaj się pochwalę nowym autkiem, właśnie odebrałem:

JohnnyBeGood - 2016-05-06, 18:13

krokodyljarek napisał/a:
podepnę się pod temat, kupuję właśnie Cruza w wersji 1.8, ktoś może ma takiego z zamontowanym LPG i poleci co warto tam wsadzać?

To w końcu w SW butla zmieści się we wnęce na koło? Dilerzy nie montowali LPG w kombi z powodu rzekomo zbyt małej wnęki - taka była przynajmniej oficjalna wersja.

zdzis.michal - 2016-05-06, 20:34

JohnnyBeGood napisał/a:
To w końcu w SW butla zmieści się we wnęce na koło? Dilerzy nie montowali LPG w kombi z powodu rzekomo zbyt małej wnęki

To dziwne. U mnie zmieściło się pełnowymiarowe koło zapasowe i jest jeszcze trochę luzu, więc butla też powinna.

krokodyljarek - 2016-05-09, 09:57

Nie słyszałem o tym. Jestem już po rozmowie z warsztatem, na jutro jestem umówiony na montaż i butla 53L ma być normalnie we wnęce na koło
C77 - 2016-05-10, 11:58

JohnnyBeGood napisał/a:

To w końcu w SW butla zmieści się we wnęce na koło? Dilerzy nie montowali LPG w kombi z powodu rzekomo zbyt małej wnęki - taka była przynajmniej oficjalna wersja.

Skoro pełnowymiarowe koło wchodzi http://forum.chevrolet.or...der=asc&start=0
to butla na pewno się zmieści, ale o KL7 w tym nadwoziu zapomnij.