To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Aveo - Zapychaj?ce si? dysze spryskiwacza szyby.

mariusz_and - 2014-06-27, 19:04
Temat postu: Zapychające się dysze spryskiwacza szyby.
Słuchajcie sory że zakładam taki błahy temat, ale złości mnie to już. Otóż od jakiegoś czasu zapychają mi się dysze od spryskiwacza, starałem się je delikatnie przepchać szpilką ale za wiele to nie daję, płyn leje z biedronki letni jak i zimowy, może jest jakiś środek który udrażnia całą instalację ??
rwicik - 2014-06-28, 11:10
Temat postu: Re: Zapychające się dysze spryskiwacza szyby.
Mam podobnie w Cruze - co jakiś czas wyciągam z dyszy jakiś farfocel - ale ta raczej nie z płynu, bo jest koloru czarnego ...
C77 - 2014-06-29, 00:13

Wstawcie obie spryskiwacze mgłowe np. od Volvo, powinno pomóc na te problemy,
http://www.forum.chevrole...t=2241&start=90
a do tego efekt ich pracy bez porównania z oryginałami :-)

mariusz_and - 2014-07-12, 13:56

Byłem wczoraj umyć auto, i wziąłem centralnie przed dysze tą głowicę od pistoletu do mycia, trochę to pomogło, ale nie zbyt wiele :-?
Co do wymiany albo raczej podmiany dysz to myślę że się wstrzymam do momentu końca gwarancji.

chevy_power - 2014-07-13, 19:07

A to nie jest tak, że dyszle w spryskiwaczach są metalowe ergo korodują?
Ja przy swoim 2006 roczniku nie miałem tego problemu ale mama w Fordach miała i za każdym razem w ASO przy przeglądzie (ASO bo służbowy to z kasą się nie liczy) była wyszczególniona usługa "Udrażnianie przewodów".

C77 - 2014-08-18, 10:47

Dysze są metalowe (przynajmniej te w Cruze), ale żaby zaczęły aż tak rdzewieć w aucie z 2013 to trzeba by je chyba jakimś kwasem zalać,
albo miksturą stężonej soli i najdrobniejszego piasku :mrgreen:

Co do samego problemu częstego zapychania się oryginalnych dyszy spryskiwacza to poniekąd może to być spowodowane tym,
że MY2013 nie posiada filterka płynu spryskiwaczy (dotyczy Cruze, ale w Aveo pewnie też go brakuje),
przez co do obiegu może dostawać się jakiś syf z tanich płynów czy drobne śmieci lub kurz przy nawalaniu.

rwicik - 2014-08-18, 12:10

Ja mam drucik i regularnie przetykam dysze.
Czasem coś siedzi w dyszy, ale i pokrywają się jakimś nalotem, co powoduje, że zaczynają krzywo sikać :)

kicor - 2014-08-18, 22:29

spokojnie szpilka daje radę, przeczyści i można nią spokojnie nakierować dyszę jeżeli krzywo psika
C77 - 2014-08-19, 15:32

rwicik napisał/a:
Ja mam drucik i regularnie przetykam dysze.
Czasem coś siedzi w dyszy, ale i pokrywają się jakimś nalotem, co powoduje, że zaczynają krzywo sikać :)

Zielonkawym nalotem? Swoją drogą jaki lejesz najczęściej płyn do spryskiwaczy?
Dziś się przypatrywałem dokładniej temu filterkowi i ma on bardzo drobne oczka w siatce,
więc jakieś ewentualne zawiesiny z płynu czy coś podobnego na pewno się nie przedostaną <ok>

Pro+X - 2014-08-19, 21:36

Nie kupuj płynu z biedry. Na fb podali ,ze w biedronce była wadliwa partia , która potrafi uszkodzić szybe . W ogóle płyny z biedry to straszny syf.
C77 - 2014-08-25, 14:04
Temat postu: Filtr dla płynu spryskiwaczy Chevrolet
rwicik, lekarstwo dla Ciebie i innych :-)

filtr przepływowy (org. paliwa) zapobiega zapchaniu się dyszy spryskiwacza od środka.