To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Pękające sprężyny tylnego zawieszenia w Cruze

Zajjack - 2014-06-11, 17:30
Temat postu: Pękające sprężyny tylnego zawieszenia w Cruze
Witam, chciałbym zapytać czy już komuś się przydarzyło pęknięcie sprężyny tylnego zawieszenia?
U mnie w przeciągu 4 miesięcy i 3000 km pękły już obie fabryczne (z obu stron).
W obu przypadkach odłamuje się ostatni dolny zwój - trzymający sprężynę na trzpieniu, sprężyna opada jego role przejmuje następny o większej średnicy.
Wizualnie auta nie opada po jednej stronie, prowadzenie też się nie zmienia a jak odłamany zwój nie wypadnie to i nic nie stuka co jest dość nieciekawe i niebezpiecznie. Jak się spojrzy to widać od razu.
Mam auto z 2009 roku, przebieg 55000km i coś mi się wydaje, że to może być jego stała wada, podobnie jak np. stycznik klapy.
Jak pękła pierwsza to kupiłem używaną z allegro za 100, wymiana jest prosta.
Teraz pękła druga, mam zamiar kupić obie nowe jednak nie licząc jakichś tuningowych to dostępne są jedynie w ASO i cena jest dość wysoka bo co najmniej 2 razy większa niż od astry. Pytanie: Czy już ktoś wymieniał i czy pasują od astry (wiem, że niby inne zawieszenie) jednak wizualnie wyglądają na identyczne.

Zajjack - 2014-06-16, 18:04

W wolnej chwili zrobiłem foto.
Na przeglądzie lub badaniu technicznym sprawdzicie sprężyny gdyż jak pisałem jak odłamany zwój wypadnie to nic nie stuka i o dziwo nie czuć po aucie, że jedzie inaczej.
Jak ktoś już zmieniał to byłbym wdzięczny za info gdzie kupował i czy pasują jakieś tańsze niż orginały od Cruze.
Jak robiłem foto to wszystkie 3 sprężyny ułożyłem równo więc od razu widać, że pęka w ten sam sposób.

C77 - 2014-06-16, 20:02

Pierwsze słyszę o tym problemie w Cruze , ale dobrze wiedzieć <spoko>

Niektórzy się męczą z zaniżeniem i sami przycinają sprężyny, a Tobie same pękły :wink:

Zajjack - 2014-06-16, 21:09

Aby było ciekawiej to praktycznie nigdy nic nie wożę w bagażniku a kiedy ktoś jechał na tylnej kanapie to nawet nie pamiętam.
Jak do tej pory w żadnych samochodzie nie spotkałem się z takim problemem.
Pytanie co jest przyczyną? Amortyzatory są ok.

pool80 - 2014-06-16, 22:02

W Astrach 2 tez pękały oryginały, po założeniu zamienników problem ustępował., w Lanosie też raz pękła, ale to chyba ze starości ;)
bo jakoś nie naginałem specjalnie.

endriu333 - 2016-07-22, 10:24
Temat postu: zawieszenie tył-sedan-sprężyny
Panowie, stało się, ostatnio podczas jazdy ( po równym) "pstryknęła" mi sprężyna lewy tył przy 127kkm. Urwała się końcówka więc tragedii nie ma ale wiadomo - czas na zmiany - ze względu na przebieg będę zmieniał obie i teraz pytanie do zorientowanych - czy ktoś słyszał o "wzmocnionych" sprężynach tudzież czy od kombiaka cruza ( albo astry) pasują i czy sedan wtedy nie jest za wysoki...no nic wydzwonię ASO i dopytam się o komplet bo jedną to słabo wymieniać...
endriu333 - 2016-07-22, 11:47

mała aktualizacja wątku - cena w ASO to 530zł (komplet bo tak zawsze sprzedają - pewnie z tego około 10-15% rabatu da się uszczknąć) czas oczekiwania 4-5 dni roboczych, zamiennik KAYABA 300zł (komplet)z przesyłką no i teraz pytanie które lepsze :)
C77 - 2016-07-22, 12:21
Temat postu: sprężyny do Cruze
Endriu jak widzisz na Naszym Forum było już chyba o wszystkim,
tylko trzeba to odszukać ;)

BTW. masz fuksa ze nie stało się to w czasie szybkiej jazdy bo mogłoby być różnie :mrgreen:

Co do pytania to w sedanie przez cały okres produkcji były jednakowe,
takie same w HB,
w Kombiaku inne numery sprężyn - czyli inna część.

Czy pasują te od kombi do sedana? nikt jeszcze tego chyba nie sprawdzał,
wg mnie będą pasować 8-)

endriu333 - 2016-07-22, 12:32

wiesz co jechałem tak raczej spokojnie 60-80 wtedy akurat strzeliła- generalnie jak sobie popatrzyłem na spokojnie to sprężyna musiała już wcześniej nadpęknąć bo miała wyraźne oznaki korozji na pęknięciu a tylko kawałek był "czysty" - no nic zdecydowałem się na te Kayaby (standardowe od sedana) pewnie masz rację i by pasowała pytanie tylko jak z trakcją i jak wysoko by "stał"... co do cruza ze zdjęcia to mu się chyba cała belka rozpięła.....ciekawe tylko jaki był powód :) jak będę miał czas to zrobię fotorelację z wymiany i porównania sprężyny GM z Kayaba ...może się komuś przyda....
C77 - 2016-07-22, 12:45

Hmm... KYB to najtańszy zamiennik sprężyn na rynku... co nie musi oznaczać że zły,
po prostu najtańszy...

Przy okazji można potwierdzić że sprężyny z Astra IV pasuję do Cruze SED i HB.

Co do Cruze SW to faktycznie coś musi w jego sprężynie być lekko inaczej że w katalogach nie jest ona traktowana zamiennie z naszymi,
przy czym reszta zawieszenia, choćby amory pasują do SED :->

endriu333 - 2016-07-22, 12:57

C77 napisał/a:
KYB to najtańszy zamiennik sprężyn na rynku

żeś mnie pocieszył - GM odstraszył mnie nie ceną a raczej tym, że jak poczytałem w necie to ludziom trochę popękało "oryginałów" fakt że ja jakoś najmniej na nich nie zrobiłem ale....no nic zobaczymy - wszelkie pęknięcie w KYB poniżej dotychczasowego przelotu będę traktował jako porażkę...

pawelwaw84 - 2016-07-23, 23:25

W wersjach kombi czesto sprezyny sa wzmacniane, w Nubirze chyba tez tak bylo. Mi pekaly sprezyny we wszystkich autach bez znaczenia czy to bylo Daewoo czy Volvo, ale zawsze zmienialem na KYB i bylem zadowolony, takze rozsadny wybor.
endriu333 - 2016-07-24, 13:31

Na ja tez kiedyś juz wkladalem KYB do innego auta i bylem zadowolony- autko ładnie "stało" trakcja ok-tylko nie wiem jak z ich trwałością....nic będę meldowal jak coś ;)
Kain_1 - 2016-07-25, 13:37

Ostatnimi czasy coraz częściej słysze, że komuś pękła sprężyna w całkiem świeżych samochodach np koledze pękła w Bravo przy 40 tys. przebiegu
Jeśli o mnie chodzi to brał bym sprężyny Eibach -30 na Alle za 550 komplet czterech

endriu333 - 2016-07-25, 15:24

Wiesz co tyram od czasu do czasu przyczepke i obniżenie o 3cm kiepsko widzę u siebie szczególnie ze dla mnie cały Cruze generalnie nisko siedzi.... w każdym razie sprężyny dotarły pewnie jutro je zmienię....na pierwszy rzut oka fajne tylko sa asymetryczne ale to jak zdejme jedna to będę już wiedział jak zakładać...