To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Kupno Cruza w dieslu 1.7D/2.0D - opinie

szczepan810 - 2015-03-01, 19:00

Podjadę jutro i sprawdzę. W razie wątpliwości zrobię zdjęcia i wrzuce na forum. A warto zabrać samochód do ASO czy lepiej do jakiegoś porządnego elektro-mechanika? Czytałem o fachowości ASO i są mieszane opinie :-D
C77 - 2015-03-01, 19:58

Jeśli to 2011 to na 99,9% jest to 163 KM :-)

ale to dość dziwnie wyposażona wersja, coś a'la LS+ Premium lecz nie ma czujników cofania i fabrycznych alufelg, za to ma podgrzewane zydle :-)

szczepan810 - 2015-03-01, 20:03

Ja też nie widze czujników cofania ale może tak zdjęcia są zrobione. Jutro podjadę i się wszystko wyjaśni.
mario78 - 2015-03-01, 20:05

Wersja podobna do mojej (też mam podgrzewane fotele) tylko u mnie są czujniki cofania, może miał wymieniany tylny zderzak, nawet chińska nawigacja jak u mnie. Ciekawe skąd ściągany, pewnie z Niemiec. Jak wsiądziesz i odpalisz to zobacz czy nie świeci sie na stałe po wbiciu wstecznego błąd czujników czyli pomarańczowa literka ''P''. Jak tak to pewnie stuknięty w tył i wymienili zderzak na taki jaki mieli.
szczepan810 - 2015-03-01, 20:07

Dlatego też zastanawiam się nad tą opcją : http://otomoto.pl/chevrolet-cruze-C36022605.html . Trochę droższa ale zawsze od nas i na pewno niemiec nie płakał jak sprzedawał :-D Skąd wiecie, że ma podgrzewane fotele?
C77 - 2015-03-01, 20:14

mario78 napisał/a:
... może miał wymieniany tylny zderzak, nawet chińska nawigacja jak u mnie. Ciekawe skąd ściągany, pewnie z Niemiec. Jak wsiądziesz i odpalisz to zobacz czy nie świeci sie na stałe po wbiciu wstecznego błąd czujników czyli pomarańczowa literka ''P''. Jak tak to pewnie stuknięty w tył i wymienili zderzak na taki jaki mieli.


Na pewno walnięty w tył był ;-) nie było w tym standardzie wyposażenia braku czujników cofania nigdzie w Europie :-)

Mario Ty masz u siebie też fabryczne 16' alu, więc tutaj trzeba również wyjaśnić dlaczego ich nie ma :-) możliwe że jest na zimówkach - drugi zestaw kół.

mario78 - 2015-03-01, 20:30

Kupując auto nigdy niestety nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi, czasem kupisz taki co ma nalatane 200tyś i jeździsz bezawaryjnie a czasem kupisz nowy i od nowości się psuje. Dużo zależy niestety od szczęścia ale oczywiście dokładna weryfikacja przed zakupem jest niezbędna.
szczepan810 - 2015-03-02, 15:59

Witam,

Byłem dzisiaj zobaczyć Cruza. Ma czujniki cofania ( źle zrobione zdjęcie) . Silnik 163 konie pracuje równo, bez żadnych wycieków. Zawieszenie cichutko pracuje nawet na nierównych powierzchniach. Moje pytanie czy ten silnik na pewno posiada łańcuszek rozrządu?

mario78 - 2015-03-02, 16:19

Kod tego silnika to z20d1 i czytałem że ma łańcuchowy napęd rozrządu ale naocznie tego nie sprawdzałem.
endriu333 - 2015-03-02, 17:02

szczepan810 napisał/a:
Moje pytanie czy ten silnik na pewno posiada łańcuszek rozrządu

to chyba najlepiej po VIN-ie zweryfikować w ASO na 100%. Nie wiem tylko czego oczekujesz po tym, że potencjalnie posiada łańcuch- to i tak część eksploatacyjna i też wymaga wymiany podobnie jak pasek - niezniszczalność łańcuchów jest mityczna ...niestety...i można ją włożyć między bajki

mario78 - 2015-03-02, 18:21

szczepan810 napisał/a:
Skąd wiecie, że ma podgrzewane fotele?


Na pokrętłach od nawiewów masz namalowane ''podgrzewanie foteli'', tak jak na tej fotce


szczepan810 - 2015-03-03, 20:37

Witam,

Na 90 % wezmę jutro auto. Jadę jeszcze raz obejrzeć, później wizyta u mechanika ( sprawdzenie zawieszenia , podwozia , wycieków itp. ). Jedno moje pytanie. Jak z dostępnością części zamiennych. Na intercarsie nie widzę np dwumasy do tego silnika, rozrządu . Wiem, że zawieszenie to astra ale chodzi o komponenty silnika.

Pozdrawiam

sobotaa - 2015-03-03, 21:03

po rozmowie w poniższym temacie wydaje się że dwumasy itd są dostępne, kolego nie chcę zniechcać Cię ale przeczytaj ten tamat przed oględzinami
Dwumasa, sprzęgło 2.0VCI

A jeśli chodzi o podgrzewanie siedzień to jeszcze są diody w tych pokrętłach chyba 4 o ile dobrze pamiętam i naciskając pokrętło w zależności który fotel wentylacji /temperatury ustawiasz stopień grzania.

mario78 - 2015-03-03, 21:15

sobotaa napisał/a:
są diody w tych pokrętłach chyba 4 o ile dobrze pamiętam i naciskając pokrętło w zależności który fotel wentylacji /temperatury ustawiasz stopień grzania.


Diody są 3, wentylowanych foteli w cruzie niestety nie ma.

szczepan810 napisał/a:
Na 90 % wezmę jutro auto. Jadę jeszcze raz obejrzeć, później wizyta u mechanika ( sprawdzenie zawieszenia , podwozia , wycieków itp. ).


No to żeby badanie wypadło pozytywnie i żebyś dołączył do grona właścicieli chevy :wink:

szczepan810 - 2015-03-03, 21:24

Z kosztami wymiany dwumasy przy zakupie diesla trzeba się liczyć ( coś za coś). Przyjmę na klatę około 3 - 3,5 tys za nową z wymianą . Jednak na żadnych stronach z częściami nie mogę znaleźć dwumasy. Czy ktoś z forum może mi powiedzieć z własnego doświadczenia jakie koszty poniósł przy wymianie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group