To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - 1 felga o innym ET

lukaszeko - 2014-03-17, 16:55
Temat postu: 1 felga o innym ET
Panowie, sprawa najwyższych lotów, wagi państwowej.

Dzisiaj przyszły zakupiony przeze mnie nowe felgi do mojego AVEO
parametry: 5,5x14 ET43

Pojechałem na wymiane i w tym momencie okazuje się, że jedna felga ma ET35 :shock:
Po krótkiej rozmowie z mechanikami postanowiłem zostawić tą jedną felgę o et35 na tylnej osi. I teraz moje pytania co w takiej sytuacji zrobić:

1. Wydać kasę na zwroty, reklamacje i inne pierdoły oraz po ewentualnej reklamacji jechać na ponowną wymianę? :shock:
2. Zakupić jakieś dystanse lub inne przydatne rzeczy, które pozwolą mi zniwelować różnicę
3. Zostawić to tak jak jest, wizualnie nie jest ta różnica widoczna.
4. Co jeśli zostawię tak jak jest? Co z bezpieczeństwem w czasie jazdy, co z zawieszeniem itp?
5. Solidnie opierdolić dostawcę, myślę, że tu najmniej wątpliwości.

Dziękuję za pomoc :(

Anonymous - 2014-03-17, 17:00

lukaszeko napisał/a:
1. Wydać kasę na zwroty, reklamacje i inne pierdoły oraz po ewentualnej reklamacji jechać na ponowną wymianę?
TAK!

lukaszeko napisał/a:
2. Zakupić jakieś dystanse lub inne przydatne rzeczy, które pozwolą mi zniwelować różnicę
nie

lukaszeko napisał/a:
3. Zostawić to tak jak jest, wizualnie nie jest ta różnica widoczna.
To nie tylko estetyka, ale problem dla bezpieczeństwa :(

lukaszeko napisał/a:
4. Co jeśli zostawię tak jak jest? Co z bezpieczeństwem w czasie jazdy, co z zawieszeniem itp?
nie wiem dokładnie, ale masz niesymetryczne zawieszenie, podczas hamowania np może zarzucać, czy przy innych krytycznych sytuacjach

lukaszeko napisał/a:
5. Solidnie opierdolić dostawcę, myślę, że tu najmniej wątpliwości.
:mrgreen:
mariusz_and - 2014-03-17, 17:00

Moim zdaniem daj dystanse, jeżeli będzie leżeć jak pozostałe trzy daj se spokój. Jeżeli nie rób zwrot, oczywiście dostawca powinien ponieść koszt całej operacji.
lukaszeko - 2014-03-17, 17:11

A co jeśli dać by dystans na tylnią oś? Wtedy tylna oś była by identyczna, więc chyba nie byłoby problemu?

Wiem, że wymyślam, ale panowie! reklamacja i zwrot do niemiec, do tego jechać na ponowne ściągnięcie opony z felgi.. później znowu żeby założyć.. jest sens?

Anonymous - 2014-03-17, 17:39

lukaszeko napisał/a:
A co jeśli dać by dystans na tylnią oś? Wtedy tylna oś była by identyczna, więc chyba nie byłoby problemu?

Do tego dłuższe śruby na jedno koło. Dbanie żeby nie pomylić się przy kolejnych zamianach kół.
Ale tak mnie naszło coś innego: zmierz to koło, bo może jest to problem tylko z cechowaniem koła, a nie z ET

lukaszeko - 2014-03-17, 17:43

Koło jest na pewno et35 ponieważ na wewnętrznej stronie jest informacja o tym. Śruby nie byłyby problemami bo mam tam trochę zapasu przy dokręcaniu.

Napisałem swoje żale do Pana, który mnie obsługiwał. Rzeczywiście macie rację "płacę wymagam!" zobaczymy jak rozwiążą sytuację. Jeśli będą kazać sobie płacić za zwroty i reklamację to chyba będę próbował działać z dystansami bo nie bardzo widzę ciąganie się po sądach.. do tego dochodzi 20 zł wymiana kółka, które zapłaciłem dziś, no i w przypadku reklamacji znów muszę jechać ściągnąć oponę z alufelgi, później znów założenie.. nie wiem no jestem ciekaw jak oni to widzą.

Anonymous - 2014-03-17, 17:52

lukaszeko napisał/a:
Koło jest na pewno et35 ponieważ na wewnętrznej stronie jest informacja o tym

Ale ja właśnie o tym piszę - zmierz to koło, nawet metrówką i linijką :)

Zapomniałem wcześniej dodać, że przy dystansie 10mm to stracisz centrowanie koła na piaście. A taki dystans nie da się zrobić z pierścieniem centrującym. Zazwyczaj da się od 17mm.
Ale nie wiem czy w ogóle znajdziesz dystans o tym wymiarze :(

lukaszeko napisał/a:
do tego dochodzi 20 zł wymiana kółka
za dystans zapłacisz pewnie coś koło 50zł + 4 śruby po 5zł
wszim - 2014-03-17, 23:54

lukaszeko, Chłopie nie rób druciarni. Zrób fotki felg żeby udowodnić że jedna jest inna i żądaj dosłania prawidłowej. Jeżeli sprzedawca chce odzyskać tą nieprawidłową to niech sobie zamówi od ciebie transport na swój koszt. Chyba że zrobił tak z premedytacją i jest to jakiś szwindel z jego strony ale to wtedy inna para kaloszy.
Anonymous - 2014-03-20, 22:28

lukaszeko, i jaka decyzja?