To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Pocenie się? uszczelki pod pokrywą zaworów

Kubusiek - 2011-03-17, 11:49
Temat postu: Pocenie się? uszczelki pod pokrywą zaworów
Pytanie do osob majacych wersje 1.8 wam tez podcieka lekko olejem na łaczeniu dekla z blokiem silnika ?
huri_khan - 2011-03-17, 16:33

Kubusiek, nic nie zauważyłem.
nieaktualne - 2011-03-17, 16:46

Kubusiek napisał/a:
wam tez podcieka lekko olejem na łaczeniu dekla z blokiem silnika ?

Co prawda nie ma Cruze a Aveo ale problem o którym piszesz (pocenie się uszczelki pod pokrywą zaworów) występuje dość często. Sam miałem z tym problem już zaraz na początku pierwszych 10tyś km.

kiniu - 2011-03-17, 18:02

Kubusiek proponuję uderzać prosto do ASO niech robią na gwarancji. Wymienią uszczelkę albo dekiel. Miałem kiedyś taki przypadek w fordzie. Minimalnie dekiel był zwichrowany. Wymiana uszczelki pomagała tylko na chwilę. Było to o tyle dziwne że gołym okiem było naprawdę ciężko zauważyć że coś jest z deklem nie tak.
Kubusiek - 2011-03-17, 19:10

Marco napisał/a:
Kubusiek napisał/a:
wam tez podcieka lekko olejem na łaczeniu dekla z blokiem silnika ?

Co prawda nie ma Cruze a Aveo ale problem o którym piszesz (pocenie się uszczelki pod pokrywą zaworów) występuje dość często. Sam miałem z tym problem już zaraz na początku pierwszych 10tyś km.
Ale co reklamować to czy przejdzie ?
nieaktualne - 2011-03-17, 19:12

Cytat:
Ale co reklamować to czy przejdzie ?

Reklamować w ASO i nie czekać bo samo się nie uszczelni.

xyz - 2011-03-18, 07:40

U mnie sucho jek na pustyni (oczywiście na zewnątrz).
Kubusiek - 2011-03-18, 14:53

Zrobilem zdjecia z tyłu mam sucho a z przodu tak wyglada

i co wy na to ?

nieaktualne - 2011-03-18, 16:46

Kubusiek, poci Ci się ewidentnie uszczelka pod pokrywą i musisz odwiedzić ASO.
Kubusiek - 2011-03-25, 17:22

Uszczelka do wymiany :) czekam na czesci heheh Znajomy mi gadal nie kupuj chevroleta i miał racje ha ha ha 10 tyś i uszczelka :) :lol:
nieaktualne - 2011-03-25, 18:49

Kubusiek napisał/a:
Uszczelka do wymiany :) czekam na czesci heheh Znajomy mi gadal nie kupuj chevroleta i miał racje ha ha ha 10 tyś i uszczelka :) :lol:

Pocenie się uszczelki pod pokrywą zaworów to nie wada i nie ma się denerwować bo zdarza się to również w autach za 100tyś zł.

Anonymous - 2011-03-25, 19:36

Kubusiek napisał/a:

tak naprawde to żadna wada jeśli troche sie poci. nie powinno ale... trzeba wymienic uszczelke. moim zdaniem nie dyskwalifikuje to w żaden sposob samochodu ;-) a co awaryjności samochodów: znajomy kupil nowego mercedesa klasy S wydał- bagatela- ponad 350 tys i ..... ma same kłopoty ;-) 3 razy już go zabierali na lawecie (nie odpalił rano), wymienini już chyba wszystko oprócz karoserii ;-)

ryjek - 2011-03-26, 20:38

heh,nieważne czy chevrolet,czy Bmw,Opel,Merc,są takie czasy że wszystko się sypie i już...
kiniu - 2011-03-27, 10:43

ryjek napisał/a:
heh,nieważne czy chevrolet,czy Bmw,Opel,Merc,są takie czasy że wszystko się sypie i już...

Dokładnie to samo chciałem napisać. Odkąd samochody projektują księgowi niestety tak jest i nie zanosi sie szybko na poprawę.

JohnnyBeGood - 2015-08-22, 15:48
Temat postu: "Pocenie się" silnika 1.8.
Z racji instalacji gazowej wczoraj musiałem zapłacić 162 zł za obowiązkowe badanie techniczne - przebieg 38.800 km. W trakcie badania pan diagnosta wykrył pierwsze objawy pocenia się uszczelek silnika - pojawił się olej na ścianie bloku od strony kabiny. Wszedłem pod podnośnik i ku memu zdziwieniu zastałem mokry silnik, coś co kiedyś w moim oplu astrze wystąpiło dopiero po 150 tys. km. Masakra. Pan powiedział, żeby tego na razie nie ruszać, bo oryginalna uszczelka (prawdopodobnie ta od dekla) lepsza od każdej następnej. Czy ktoś już spotkał się z tym zjawiskiem przy tak niskim przebiegu? Czy to też norma i ten typ tak ma?