To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Ciep?o, grzanie z okolic nóg

nekroskop - 2013-10-23, 19:24
Temat postu: Ciepło, grzanie z okolic nóg
U mnie po 2,5 miesiącach 5 tys km mam taki problem
od strony kierowcy w kolumnie nad pedałem gazu mniej więcej strasznie coś się grzeje. włożyłem rękę tam za plastik i nie wiem czy tam nagrzewnica jest ale jest to coś gorącego jak cholera :-) .
przu okazji zerknałem na płyn i jest ok. 1cm poniżej poziomu wskaznika

jaco33 - 2013-11-21, 23:29

Witam, mam ten sam problem, co NEKROSKOP - na przeglądzie w ASO stwierdzili, że to normalne, jest tam nagrzewnica i inne elementy, które się grzeją. Wydaje mi się jednak, że za bardzo... czasami mam wrażenie, że jest to taki kaloryfer na kolano ... macie jakiś pomysł, co to jest ?
C77 - 2013-11-21, 23:57

jaco33, to jedyne wyjście to poprawić producenta i samemu to zaizolować termicznie,
bowiem GM poskąpił sporo na materiały izolujące ciepło.

Oprócz rurek dolotu i odpływu płynu chłodniczego z nagrzewnicy
trzeba również jeszcze mocno zaizolować całą ta ściankę plastikową od wewnątrz.
Dopiero wtedy masz jakieś faktycznie odczuwalne zrzuty temperatury.

Jak pokazują pomiary tej temperatury zrobione przez mojego imiennika C18
zarówno w środku jak i na ściance od zewnątrz tej maskownicy w Cruze różnica wynosi 30.C, oczywiście w pełni OEM-owym Cruzaku, a dokładne wyniki odczytanej temperatury na ściance maskownicy z wewnątrz i zewnątrz przy temperaturze 19.C na zewnątrz auta są dość kompromitujące dla GM.
Dla tych co nie wiedza to temperatura wewnątrz konsoli w tym miejscu wynosi około 82.C! w Cruze, więc w Orlando pewnie podobna jest.

Krzysiek_81 - 2013-11-22, 10:19

Też mnie często dziwi dlaczego w takich dużych samochodach, konsolę środkową zaprojektowano w taki sposób, że jest ciasno. Nie wpływa to na poprawę bezpieczeństwa, a pewnie nawet pogarsza ochronę nóg, i jak widać jeszcze brakuje na sensowne rozmieszczenie wewnętrznych układów. Ja na początku tego nie zauważyłem, ale rzeczywiście w Orlando też się grzeje, choć chyba mniej, lub na mniejszej powierzchni. Jak gmerałem pod plastikiem, żeby sprawdzić, czy to to samo co w Cruze, to palucha oparzyłem.

Jedyny sposób to poprawić producenta (jak z lampkami sufitowymi w Orlando, choć za to się jeszcze nie brałem).

Jak czytałem, w Cruze jest problem z tym, że nie da się łatwo okleić plastikowych elementów, które są montowane na stałe, powyżej tego panela, który da radę zdjąć.

Możesz sprawdić, czy nie łatwiej byłoby zastosować kawałka folii aluminiowej na styropianowym podłożu, takiej jak stosuje się za kaloryferami - nie trzeba by tego kleić, i może dąłoby się to wcisnąć wyżej pod plastiki. A poza tym folia alu + styropian, to dodatkowa izolacja. No i nie musiałbyś oklejać plastiku folią bezpośrednio, choć to chyba nie jest dla nikogo problemem.

Robbo - 2016-04-06, 12:02

Czy ktoś rozważał zastosowanie zaworu przepływowego na przewodzie dolotowym taki jak było w źuku lub polonezie caro. Może są na rynku jakieś zawory sterowane elektrycznie. Przewody: wlotowy i wylotowy to fi 20mm <mysli2> <mysli2>
C77 - 2016-04-06, 17:56

Tylko poprawienie termoizolacji na której zaoszczędziło GM
http://www.chevroletcruze...er-cabin/page-2