To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Przegląd nadwozia w Cruze

elkolendo - 2013-11-26, 22:19
Temat postu: Przegląd nadwozia w Cruze
Hej, żeby mieć gwarancję na perforację trzeba dokonywać corocznych przeglądów nadwozia. Ile takowe kosztują? Coś jest podczas nich robione? jakas konserwacja? cokolwiek, czy tylko kolesie oglądają jak wygląda?
C77 - 2013-11-26, 22:34

Opłata za sam przegląd nadwozia to około 50 PLN.
Na ogół nie robi się go osobno lecz łączy z pełnym przeglądem corocznym,
gdyż ASO chce zarobić na wymianie oleju i filtrów.
W czasie przeglądu nadwozia mają zostać dokonane faktyczne oględziny i powinien pojawić się wpis w książeczce o jego dokonaniu,
co jest formalnym warunkiem do spełnienia dla kontynuacji 6 letniej gwarancji na niewystąpienie perforacji korozyjnej nadwozia.

elkolendo - 2013-11-27, 07:42

jak pytałem w salonie przy odbiorze auta, to koleś nie był pewien, ale rzucił mi kwotą ok 100 za przegląd

pytanie - czy warto do samego końca robić ten przegląd? czy i tak gwarancja nie jest tak obwarowana, że praktycznie ze wszystkich ewentualnych problemów się wywiną np uderzeniem kamienia itp itd?

Krzysiek_81 - 2013-11-27, 08:19

Podejrzewam, że w większości przypadków ASO będzie starało się wywinąć - to część gry, na którą zgodziliśmy się kupując nowy samochód, i za którą to grę musimy płacić, lecz zbierając wpisy w książce mamy możliwość im to utrudnić i z pomocą urzędów konsumenckich i sądów dochodzić swoich praw. Pozostaje jedynie niesmak, że trzeba się tak wozić za ciężko zarobione pieniądze. Z drugiej strony, nie przesądzajmy jeszcze o awaryjności i poziomie obsługi Chevroleta, w końcu ta marka stara się cały czas zawojować nasz rynek.
tomek-0709 - 2016-07-31, 11:33
Temat postu: Ile lat gwarancji na perforację nadwozia?
Witam,

Podłącze się do tematu :)
Czy ktoś się orientuję ile tak naprawdę jest lat gwarancji na perforacje nadwozia w Cruze?
Ponieważ w powyższym wpisie widzę, że 6 lat... Na stronie chevrolet.pl również znalazłem zdanie, iż "każdy nowy chevrolet jest objęty 6-letnią gwarancją sprzedawcy na niewystąpienie perforacji korozyjnej nadwozia". Pytam ponieważ jak byłem niedawno w serwisie to gościu mi powiedział, iż wydaję mu się, że 5 lat.
Jeszcze chciałbym się upewnić czy ta gwarancja jest liczona od pierwszej rejestracji pojazdu?
Jeżeli pierwsza rejestracja była 5.01.2012 to gwarancja powinna być do 5.01.2018?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam