To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Tankowanie LPG w innych krajach

Sobol - 2013-11-18, 11:04
Temat postu: Tankowanie LPG w innych krajach
Wybieram się w najbliższym czasie do Niemiec. Może macie doświadczenie jak wyglądają systemy tankowania LPG w tym kraju ?? Wiem, że jest samoobsługa natomiast mam różne informacje co do gniazda tankowania. Jakie są wasze doświadczenia czy trzeba mieć przejściówkę na ACME ??
endriu333 - 2013-11-18, 15:22

system tankowania na chwilę obecną może być mieszany (potrafią tankować na niektórych stacjach prosto do naszych końcówek(ale w większości jest AMCE (wkręcany) i trzeba samemu tankować....czyli lepiej kup sobie przejściówkę na ich system (np.na allegro) Ewentualnie tutaj jest mały filmik "instruktażowy"...http://www.youtube.com/watch?v=LXXiPTRGCsM
Karlos - 2013-11-18, 21:04

Przejściówka ACME to koszt 30zł. Tankowałem w Niemczech na stacjach z włoską końcówką oraz ACME. Czytałem, że za kaucją można również wypożyczyć na stacji, ale mając własną nie sprawdziłem tej opcji.
Sobol - 2013-11-18, 22:34

To w Niemczech sa tylko te dwa systemy (włoski i ACME) czy jeszcze jakies inne ??
A co do samej przejściówki to jaki rozmiar gwintu 10 12 czy 14 mm. Instalacje mam fabryczna z wloskim systemem tankowania.