To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Za?lepki na ?ruby

nucha2 - 2013-11-12, 13:42
Temat postu: Zaślepki na śruby
czy są może w sprzedaży jakieś zaślepki na śruby do kół? Może dokładniej opiszę o co mi chodzi, wymieniłem koła z alu na stalowe zimowe, przykręciłem nakrędkami i mi jeszcze jakieś centymetr gołeś śruby wystaje. Chętnie bym to czymś zamaskował w celach estetycznych czy nawet zabezpoieczających przed uszkodzeniem końca tej śruby a co za tym idzie gwintu.
mario78 - 2013-11-12, 15:19

Na allegro są takie NAKŁADKI NA ŚRUBY, ale ciekawe czy nie będą za płytkie.
C77 - 2013-11-13, 23:01

Są też plastikowe, czarne zaślepki na śruby GM od AstryIV, używane również w Holden Cruze, oraz na oryginalne antykradzieżowe nakrętki.
tutaj masz całą gamę długości.
http://sklep.dixi-car.pl/sruby-kola-c-265_210.html

Najlepiej zmierzyć jakie potrzebujesz, bo oryginalne śruby od alusów w Cruze dość mocno odstają na stalowej felgi.

Anonymous - 2013-11-13, 23:14

Ale jest jeszcze jedna opcja - zakup nakrętek nieprzelotowych. Zazwyczaj są chromowane. Kosztować będą tyle ile oryginalne nakładki
nucha2 - 2013-11-14, 06:18

C77 napisał/a:
Są też plastikowe, czarne zaślepki na śruby GM od AstryIV, używane również w Holden Cruze, oraz na oryginalne antykradzieżowe nakrętki.
tutaj masz całą gamę długości.
http://sklep.dixi-car.pl/sruby-kola-c-265_210.html

Najlepiej zmierzyć jakie potrzebujesz, bo oryginalne śruby od alusów w Cruze dość mocno odstają na stalowej felgi.

dzięki o takie coś mi chodziło

XaRaDaS - 2013-11-14, 10:17

Ja tam wolę mieć dwa komplety śrub, jedne do stalówek drugie do alu i nie mam problemów z odstawaniem ;)
backlit - 2013-11-14, 10:47

Też mam dwa komplety z czego te do alumów są nieprzelotowe i całkiem ładnie wykonane więc nie trzeba nic zasłaniać. Przy oryginałach nakrętek stosowanych u mnie do kół stalowych z zimówkami jest o tyle dobrze , że kołpaki mają maskujące nakrętki z tworzywa a i dodatkowo żeby zdjąć kołpak trzeba się trochę nakręcić co skutecznie odstrasza amatorów cudzej własności.
Karlos - 2013-11-17, 18:57

Jestem przed zmianą kół. Stalowe zakupione w salonie. W jakim rozmiarze kupić szpilki?
mario78 - 2013-11-17, 19:04

Karlos w cruzie szpilki wystają z piasty i są nakrętki. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj ;-) :arrow: Klik .
C77 - 2013-11-17, 21:12

backlit napisał/a:
...kołpaki mają maskujące nakrętki z tworzywa a i dodatkowo żeby zdjąć kołpak trzeba się trochę nakręcić co skutecznie odstrasza amatorów cudzej własności.

To zostało zrobione głównie po to aby nigdy nie zgubić kołpaka.
Można go połamać, podziurawić, zarysować itd. ale nadal będzie się trzymał koła :mrgreen:

Dlatego w praktyce częściej spotkasz Cruzaka ze zdewastowanymi, ale trzymającymi się oryginalnymi kołpakami,
niż z łysymi felgami stalowymi po utracie oryginalnych kołpaków :-)

C77 - 2014-11-09, 19:42

Ostatnio chińscy bracia zaczęli robić do Cruze zaślepki na śruby w kolorach tęczy :shock: :mrgreen:

http://www.aliexpress.com...2228294931.html