To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - s?abe ?adowanie

rwarda - 2013-11-10, 18:36
Temat postu: słabe ładowanie
witam wymieniłem niedawno akumulator jednak podczas sprawdzania ładowanie okazało się że podczas włączonej klimy alternator podaje tylko 13,5V bez klimy (mniejsze obciążenie) już jest 14,4 po dodaniu gazu także jest powyżej 14V doradzono mi wymianę regulatora napięcia i szczotek alternatora samochód ma przejechane 80000 czy to jet słuszna decyzja i ile to kosztuje?
madyd - 2013-11-11, 07:11

Kolego moim osobistym zdaniem taki stan rzeczy jest normalny przy takim obciążeniu jakim jest klimatyzacja. Napięcie ładowania o jakim piszesz przy obciążeniu 13.5V mówi o tym, że ładowanie jest. Tylko twój alternator jest solidnie obciążony. Sprawdzę u siebie jakie jest napięcie ładowania przy włączonej klimie i bez klimy. Jeszcze dziś postaram się to zrobić i się odezwę.
sebek30091986 - 2013-11-11, 14:08

Napięcie ładowania sprawdzamy telko przy 3000obr. musi ono mieścić się w przedziale od 13,4V do 14,4V przy obciąrzeniu i bez niego nic więcej. Regulator napięcia pobudza sie podczas wzrostu obrotów jeżeli która z tych wartości zostanie przekroczona wtedy winniśmy go sprawdzić i wymienić.Nic nie wymieniaj bo tu niema nic do wymiany ja codziennie się tym zajmuje i coś mogę o tym powiedzieć a ten pseudo spec który ci doradził wymiane regulatora i szczotek których brak powodował by całkowity brak ładowania niech sobie głowę wymieni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group