To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Elektryczne szyby

XaRaDaS - 2013-09-05, 13:27
Temat postu: Elektryczne szyby
Mam taki zamiar, bo jak niektórzy zauważyli u mnie z tyłu szyby są na korbki i chciałbym to zmienić, ale przy okazji takiej modyfikacji chciałbym też mieć możliwość pełnego otwarcia i zamknięcia szyby jednym naciśnięciem i nie wiem czy do tego potrzeba jakiś sterownik i ew. od czego można by to przypasować ?
czaki163 - 2013-09-08, 23:50

Masz klimatyzację? Jeśli tak to po co chcesz likwidować korbkotronic? Generalnie najlepiej jak byś poszukał oryginalnego zestawu elektrycznych szyb na tył. Ideałem byłoby kupić taki zestaw z instalacją elektryczną. Wszelkiego rodzaju uniwersalne zestawy to raczej rzeźba w kupie....

http://allegro.pl/chevrol...3470335557.html

http://allegro.pl/chevrol...3470335564.html

XaRaDaS - 2013-09-09, 09:20

czaki163 napisał/a:
Masz klimatyzację? Jeśli tak to po co chcesz likwidować korbkotronic?

Potrzebuję, bo czasami dzieciaki się bawią, a ja nie sięgnę tam do tyłu, żeby im zamknąć, a tak przyciskiem cyk robię i z głowy :D

czaki163 napisał/a:
Ideałem byłoby kupić taki zestaw z instalacją elektryczną. Wszelkiego rodzaju uniwersalne zestawy to raczej rzeźba w kupie....

Taki mam zamiar, dwa podnośniki tylne, dwa przełączniki do drzwi tylnych i jeden przedni dla kierowcy z czterema przełącznikami, troszkę kabli i rzeźba :D Ale u mnie, żebym mógł otworzyć albo zamknąć szybę to muszę trzymać cały czas przełącznik, a chciałbym mieć coś takiego, że np. naciskam raz i szyba jedzie w dół do końca albo w górę.

etac - 2013-09-09, 09:42

XaRaDaS napisał/a:
czaki163 napisał/a:
Masz klimatyzację? Jeśli tak to po co chcesz likwidować korbkotronic?

Potrzebuję, bo czasami dzieciaki się bawią, a ja nie sięgnę tam do tyłu, żeby im zamknąć, a tak przyciskiem cyk robię i z głowy :D

czaki163 napisał/a:
Ideałem byłoby kupić taki zestaw z instalacją elektryczną. Wszelkiego rodzaju uniwersalne zestawy to raczej rzeźba w kupie....

Taki mam zamiar, dwa podnośniki tylne, dwa przełączniki do drzwi tylnych i jeden przedni dla kierowcy z czterema przełącznikami, troszkę kabli i rzeźba :D Ale u mnie, żebym mógł otworzyć albo zamknąć szybę to muszę trzymać cały czas przełącznik, a chciałbym mieć coś takiego, że np. naciskam raz i szyba jedzie w dół do końca albo w górę.

Szyba kierowcy ma funkcje AUTO ale tylko w doł.

XaRaDaS - 2013-09-09, 09:51

etac_owiec napisał/a:

To u mnie nie działa niestety, chyba że to jest opcja jak się ma wszystkie elektryczne.

etac - 2013-09-09, 09:55

XaRaDaS napisał/a:
etac_owiec napisał/a:

To u mnie nie działa niestety, chyba że to jest opcja jak się ma wszystkie elektryczne.

ale to jest opcja jak masz cztery przelaczniki po stronie kierowcy i wtedy na LP jest napis AUTO

XaRaDaS - 2013-09-09, 10:19

No to teoretycznie jak to wszystko zmontuję to będę to miał, jak już zamówię wszystkie części to zerknę na przełączniki, bo tym się pewnie różnią ;)
etac - 2013-09-09, 10:49

XaRaDaS napisał/a:
No to teoretycznie jak to wszystko zmontuję to będę to miał, jak już zamówię wszystkie części to zerknę na przełączniki, bo tym się pewnie różnią ;)

Zycze powodzenia, bo zabawy jest z tym co nie miara. Nowa wiazka w PL drzwiach, nowe wiazki w tylnych. Do rozebrania cały samochód

XaRaDaS - 2013-09-09, 10:51

etac_owiec napisał/a:
XaRaDaS napisał/a:

Zycze powodzenia, bo zabawy jest z tym co nie miara. Nowa wiazka w PL drzwiach, nowe wiazki w tylnych. Do rozebrania cały samochód

Cóż, da radę się zrobić, a że roboty z tym będzie to wiem. Na razie i tak jest to faza projektu i jak będę miał części to się za to wezmę. Jeszcze muszę zobaczyć jak kable ułożyć najlepiej.

czaki163 - 2013-09-09, 16:14

etac_owiec napisał/a:
zabawy jest z tym co nie miara. Nowa wiazka w PL drzwiach, nowe wiazki w tylnych. Do rozebrania cały samochód

Nie strasz. Lacetti to proste auto. Spróbuj założyć elektryczne szyby w aucie francuskim np. Citroenie Xantii :shock:

XaRaDaS napisał/a:

Cóż, da radę się zrobić, a że roboty z tym będzie to wiem. Na razie i tak jest to faza projektu i jak będę miał części to się za to wezmę. Jeszcze muszę zobaczyć jak kable ułożyć najlepiej.

Ułóż tak jak idą oryginalne wiązki (głośniki, central itd.)

bojaky - 2014-03-14, 14:14

czaki163 napisał/a:
etac_owiec napisał/a:
zabawy jest z tym co nie miara. Nowa wiazka w PL drzwiach, nowe wiazki w tylnych. Do rozebrania cały samochód

Nie strasz. Lacetti to proste auto. Spróbuj założyć elektryczne szyby w aucie francuskim np. Citroenie Xantii :shock:

XaRaDaS napisał/a:

Ułóż tak jak idą oryginalne wiązki (głośniki, central itd.)

witam,
to mój pierwszy post tutaj
witaski i kłaniam się w pas

mam pytanie czy już może zrealizowałeś swój zamiar ??
bo też mam chęć na taką modyfikację, tylko nie wiem jak wiele pracy trzeba i czy trzeba np. wymieniać boczki?

Anonymous - 2014-03-16, 11:31

Znalazłem coś takiego - instrukcja montażu elektrycznych szyb z tyłu
Jest tam wykaz potrzebnych elementów, kilkadziesiąt zdjęć,jak krok po kroku zabrać się do tego

olives - 2014-03-16, 19:47

esjot napisał/a:
Jest tam wykaz potrzebnych elementów, kilkadziesiąt zdjęć,jak krok po kroku zabrać się do tego

Ale to jest ogrom pracy :shock:
To chyba lepiej jest się przyzwycaić do korbek, jak ktoś nie ma elektryki

bojaky - 2014-03-17, 10:37

olives napisał/a:
esjot napisał/a:

dzięki wielkie
ale patrząc na fotki
to chyba odeszła mi chęć zamiany :-D
trzeba będzie przeszkolić dzieciaka żeby jednak nie bawił się korbką i nie zostawiał uchylonego okienka :mrgreen:
a to poczeka na większą wenę u mnie ;-)

czaki163 - 2014-03-18, 11:20

olives napisał/a:
esjot napisał/a:

Dzień góra dwa spokojnej pracy.