To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Dyskoteka na desce rozdzielczej.

czaki163 - 2013-08-27, 21:23
Temat postu: Dyskoteka na desce rozdzielczej.
Wracając wieczorem do domu spotkała mnie dziwna sytuacja :shock: . W pewnym momencie zegary, konsola środkowa i radio zaczęły mrygać :shock: Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu świateł wszystko wróciło do normy. Czy to może być nieszczęsna kostka za zegarami? Czy może coś innego? Dodam, że podczas tej dyskoteki światła mijania działały normalnie. :roll:
XaRaDaS - 2013-08-28, 10:34

Troszkę to dziwne, bo te trzy elementy są w sumie oddzielne, ale ja bym poszedł od strony przełącznika i sprawdzał czy nie ma jakiś przerw, bo tutaj załączasz, a potem do skrzynki z bezpiecznikami to już jest rozdzielone.
czaki163 - 2013-08-28, 19:38

Tylko pojawia się problem czego szukać? Gdyby spadek napięcia był stały to luz, łatwo to wychwycić na złączkach. Tak się zastanawiam....czy może być to wina ściemniacza podświetlenia... Jak dotknąłem jego obudowy to była bardzo gorąca...choć z drugiej strony to rezystor więc ma prawo się nagrzewać :roll:
XaRaDaS - 2013-08-28, 22:17

Musisz sprawdzać, niestety w TIS nie ma takiego przypadku, może to też być objaw przepalania się jakiegoś układu, na początek zerknij w dźwigienkę od świateł i sprawdź styki tam, potem idź dalej po wiązce, bo to musi być raczej przed skrzynką z bezpiecznikami.