To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Utrata wyważenia

xylen - 2013-08-19, 15:08
Temat postu: Utrata wyważenia
Standardowe 18' felgi Malibu maja chyba jakiś błąd konstrukcyjny bo przy niewielkich ujemnych temperaturach i śniegu na jezdni(ale nie przy błocie pośniegowym) gromadzą lód wewnątrz felg. Powoduje to utratę wyważenia i dość nieprzyjemne efekty;-) Zjawisko to występuje wyłącznie przy jeździe z prędkością pow. prędkości dozwolonej;-)

Doraźnym rozwiązaniem jest zagrzanie hamulców. Pomaga na kilkanaście km.

Anonymous - 2013-08-19, 17:35

Zapewne na oryginalnych alumach?
Bo może kup drugi komplet na zimę innego producenta i (być może) będzie po problemie

miHu - 2013-08-19, 20:44

Hmm, śnieg od wewnątrz felg to i ja miewam przy swoich 14". Zależy po jakim śniegu się jeździ i w jaki sposób. Wg mnie to zupełnie normalne zjawisko. Rozwiązaniem na tę dolegliwość jest ... ciepły garaż :-)
xylen - 2013-08-20, 20:54

Z kupnem drugiego kompletu nie było tak prosto bo... mam czujniki ciśnienia:-( Czujniki oryginalne są złodziejsko drogie i nie były szybko dostępne, w przeciwieństwie do zimy, która szła szybkim krokiem. Amerykańskie czujniki, dostępne za normalne pieniądze, pracują na innej częstotliwości niż EU-wersja, wiec też nie wchodziły w grę. Prawdziwe kola zimowe powinny zawsze mieć mniejszą felgę i węższą ale wyższa oponę. Przez te cholerne czujniki wybrałem opcje najszybszą, najprostszą, najtańszą i ostatecznie do d..py - kupiłem zimowe 18'' i walczyłem z wyważeniem.

P.S. Co do pomysłu z ciepłym garażem... Mam ciepły garaż, ale w nim nie osadza mi się lód na felgach. Nie rozumiem dlaczego miałby on być najlepszym wyjściem - garaż, nie lód.;-)

miHu - 2013-08-22, 20:38

xylen napisał/a:
P.S. Co do pomysłu z ciepłym garażem... Mam ciepły garaż, ale w nim nie osadza mi się lód na felgach. Nie rozumiem dlaczego miałby on być najlepszym wyjściem - garaż, nie lód.;-)

Ale mnie rozbawiłeś :-))) A teraz to już pytam serio, ten lód na felgach to Ty chcesz usuwać czy nakładać?

MarkoM - 2016-04-22, 12:21

Mam ciepły garaż. Brak lodu i rdza. Uwielbiam to, że mój samochód jest zawsze gotowy do pracy.