To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - [T250] Buczek otwartych drzwi

chevy_power - 2014-04-05, 09:02

To dziwne, bo funkcja oszczędności prądu działa na takiej zasadzie, że jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi kierowcy to światła się wyłączają. Jonathan13 zawsze tak miałeś? Czy kupiłeś auto używane?
Jonathan13 - 2014-04-06, 20:17

Samochód kupiłem w listopadzie 2013 roku jako używany. Poprzednio był używany przez przedstawiciela handlowego jako samochód służbowy. I tak sobie myślę, że mogło PH przeszkadzać to pikania i kazał w serwisie to rozłączyć. Mam faktury za wszystkie naprawy z 2013 roku ( chyba jakieś lewe bo na fakturze jest podany numer rejestracyjny i wpisana wymiana 6 opon wiec chyba mam jakiegoś "trzyosiowca") i jest m.in wpisana wymiana instalacji elektrycznej. Może elektryk czegoś nie podłączył ale gdzie teraz tego szukać.
chevy_power - 2014-04-06, 22:08

No to na bank poprzedni właściciel dokonał pewnych modyfikacji w aucie.

1. Czy jak masz włączone pozycyjne i wyjmiesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi kierowcy to gaśnie deska rozdzielcza z oświetleniem postojowym?
Jeśli odpowiedź nie, to czy działa czujnik otwartych drzwi? (tzn. czy zapala się na desce rozdz. dioda z otworzonymi drzwiczkami i lampka kokpitowa działa).

2. Podejrzewam, że poprzedni właściciel odłączył buczek, ale nie zdemontował go. Zajrzyj w wolnej chwili w miejsce gdzie powinien być - tak jak zrobił to AveoSatelite. Może to jest kwestia podpięcia na nowo kabelków.

Jak buczka nie będzie, to będziemy szukać dalej ;-)
pozdravka.

Jonathan13 - 2014-04-10, 19:53

Ad.1.

W samochodzie w momencie wyłączenia zapłonu nie gasną światła. Jak wyciągne kluczyk ze stacyjni i otworze drzwi to świecą mi się światła zewnętrzne, oświetlenie licznika przebiegu i kontrolka otwartych drzwi. Gaśnie mi jedynie radio.

Ad.2.
Tak jak zrobił to AveoSatelite dostałem się do buczka. Wszystko jest podłączony zarówno wtyczka na zewnątrz jak i wewnątrz. Pod cięgnem do otwierania maski znalazłem taki brzęczek jaki sie stosuje w komputerach ale wszystkie druty ma powyrywane. W wolnym czasie postaram się kupić identyczny i zobacze czy będzie "piskał"